Mondeo gaz problem :/

Mondeo gaz problem :/

17 Sty 2010, 10:58

Witam

Posiadam Mondeo MK1 1.8 16V mialem problemy z gazem jak go kupiłem i okazało się
że reduktor był zepsuty i jakaś centralka wszystko ładnie działało aż do dziś własnie worcilem z trasy i 10 km od mojej miejscowosci jadac na gazie zgasło mi auto i zaswieciła sie kontrolka aku mówie moze gaz sie skonczył ale tankowałem dosłownie 50 km przed tem . wiec spoojnie ponad 100km moge zrobic za to co zatankowalem odpalam na bene jedzie przełaczam na gaz i gaśnie ....

miał ktoś taki coś kiedyś?
Kurde co to może być :/
Jabol20
Nowicjusz

Miejscowość: Wronki

Re: Mondeo gaz problem :/

17 Sty 2010, 13:19

Ja teraz to samo mialem. Jezdzilem na benzynie po przelaczeniu na gaz to mi gasl. Pojechalem na warsztat tam gdzie zakladalem to koles powiedzial ze siadla SONDA LAMBDA i cos na jednym przewodzie wymienil, i auto juz chodzilo na gazie.

Pytalem ile kosztuje wymiana tej sondy, to mi powiedzial ze w tych starych modelach n ie oplaca sie tego wymieniac bo jezdze na gazie a nie na benzynie, a sonda reguluje mieszanka benzyny i wtedy troche wiecej mi bedzie palil.

Czy mowil prawde czy moze mnie klamal to nie wiem bo sie na LPG nie znam. Ale auto nadal mi jezdzi na gazie.
Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze juz tez musze.
RNI
Aktywny

Zdjęcia: 3
Miejscowość: RNI

17 Sty 2010, 13:59

Znajomy mówił że mam jakiś parownik zobaczyć czy coś ...
Jabol20
Nowicjusz

17 Sty 2010, 15:04

Jabol20 napisał(a):Znajomy mówił że mam jakiś parownik zobaczyć czy coś ...

Mi tez mechanicy (szwagier i szwagierki maz) mowili ze parownik i chcieli go naprawiac, (miesiac wczesniej naprawiali silnik w seacie ibizie to im sie silnik zapalil) ale Ja powiedzialem ze pojade do tego co mi zakladal i on mi powiedzial ze sonda lambda.
RNI
Aktywny

17 Sty 2010, 15:29

samochod i bez sondy bedzie jezdzil a przyczyn moze byc bardzo duzo np moze byc parownik dolot moze byc filtr gazu musisz sprawdzic czy wogole dochodzi
kamilszczak01

17 Sty 2010, 16:04

Jak pisalem wczesniej Ja na LPG sie nie znam, auto na gazie mi gaslo, mechanik powiedzial ze sonda mi padla i cos wymienil na przewodzi i teraz chodzi na gazie.

Ale sonde nadal mam zepsuta, szwagierek tez mowil ze parownik.
RNI
Aktywny

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Tundra i Sequoia TRD Sport oraz RAV4 Adventure Toyota Tundra i Sequoia TRD Sport oraz RAV4 Adventure
    Na targach w Chicago Toyota zaprezentowała swoją ofertę dla rodzin lubiących aktywnie spędzać czas. Pick-up Tundra i pełnowymiarowy SUV Sequoia otrzymały pakiet TRD Sport. Nową wersję o nazwie Adventure otrzymał także RAV4. ...
    Nowa jakość aut poflotowych * Nowa jakość aut poflotowych *
    Zmienia się rynek aut poflotowych i poleasingowych. I są to widoczne zmiany na lepsze. Coraz łatwiej znaleźć wśród takich aut oferty atrakcyjne pod każdym względem. Jeszcze nie tak dawno oferta samochodów pokontraktowych ...

• Re: Mondeo gaz problem :/

17 Sty 2010, 19:57

jabol20 jeśli samochód dobrze pracował na gazie i nagle zgasł to zapewne spadł przewód elektryczny z zaworu gazowego. Zobacz czy chodzą zawory (to te co tak pykają jak na gaz przechodzi). Jeden jest tam dzie filtr gazu, dugi na reduktorze, a tzreci na zbiorniku.

Jak gazownik mówi że się nie opłaca wymienić sondy to zmień gazownika. To do ciebie należy wybór czy chcesz zainwestować czy nie, a do niego należy przedstawienie wariantów naprawy samochodu. :evil:
    Migaz
    Zaawansowany

Miejscowość: warszawa
    Auto: Mercedes
    Silnik: m104
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1994

18 Sty 2010, 20:37

A więc tak ogólnie Wam powiem że jak pojechałem do mechanika i mi powiedział co jest to myślałem że się uśmieje :D okazło się że kabel się przerwał i nie było prądu :D wystarczyło go połączyć i działa :D te kable szły tak niefortunnie że jak wjechałem w jakąś dziurę to mi przerwało kabel ... i za sklejenie kabla zapłaciłem 40 zł :D

A więc na przyszłość sprawdzajcie kable :D
    Jabol20
    Nowicjusz

18 Sty 2010, 23:21

Za sklejenie kabla 40zl???? Nie za drogo?????

Mi na jednym przewodzie jaks [...] wymienil i za to zaplacilem 15zl.
    RNI
    Aktywny

19 Sty 2010, 02:38

No drogo ;/ na moje 10/20 zl to max ale tak sie cenią ... co miałem zrobić powiedzieć że nie zapłacę :D
    Jabol20
    Nowicjusz

19 Sty 2010, 22:23

Panowie to nie tak!!!!
    Sklejenie kabelka kosztowało 5 zł, ale wiedza gdzie leży przyczyna, znalezienie kabelka i nie naciągnięcie np. na wymianę reduktora za 300 zł kosztowało 35 zł. :???:
    Migaz
    Zaawansowany

Miejscowość: warszawa
    Auto: Mercedes
    Silnik: m104
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1994

21 Sty 2010, 21:09

Reduktor wymieniałem 2 miesiące temu u tego mechanika :D