Mondeo Mk 2 - Laguna

17 Mar 2009, 21:35

Witam chce przesiasc sie z golfa 3 1,4 na Mondeo Mk 2 lub Lagune oba auta z rocznika 98 -99 do 14 tys. zl z silnikiem diesla. Jak uwazacie ktore auto bedzie lepsze. Slyszalem ze Laguna jest bardziej awaryjna i wolniej sie zbiera od Mondeo dlatego chyba Forda wybiore, noi chyba ze proponujecie cos innego ... Natomiast wyczytalem ze silniki w mondeo 1.8 tdi sa strasznie awaryjnie po okolo 160 000 km
matys1234
Nowicjusz
 
Posty: 3

18 Mar 2009, 16:06

Miałem takie mondeo i nie wiem gdzie ty takie bzdury czytałeś.
Poza pompką hamulcową, raz skrzyni ( koszt 400 zł) nic nie wymieniałem poważnego, żadne turbo ani nic poważnego się nie psuło.
Zrobilem nim prawie 400 tyś i dopiero silnik zaczynał pokazywać zużycie.
stasiowski121
 

18 Mar 2009, 16:24

czytalem na jakims forum - tak tam pisali
matys1234
Nowicjusz
 
Posty: 3

19 Mar 2009, 17:47

Niech sobie piszą, ja wiem z własnego doświadczenia.
stasiowski121
 

20 Mar 2009, 10:25

LAGUNA !!!
Mam lagunę od nowości. Przejechałem nią 280tys km. Faktem jest, że auto jest najcichszym ze znanych mi marek, najwygodniejsze i całkiem bogato wyposażone. ALE.... ale niestety ma swoje wady. Na 280 tys musiałem dwa razy wymieniać pasek rozrządu i pompę wodną, musiałem też raz wymienić tuleje bo zawieszenie (tył) pukało na wybojach. Chyba z 5 razy wymienialem świece no i co 30tys olej i filtry. Poza tym auto z silnikiem 1.8 dużo pali, w mieście nawet 7,8 litra poza miastem 6,7. Ma kiepskie osiągi 10.1 s do setki i 205 km/h max. Wiem, że są inne auta dużo lepsze ale cenię komfort i ciszę dlatego kupuję drugą Lagunę. Nie polecam auta miłośnikom aut niemieckich, głośnych i niekomfortowych.
kazmirus
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Warszawa

20 Mar 2009, 12:51

ja tez polecam lagune tak jak kolega pisal o np pasku to to jest normalne przy takim przebiegu to przy kazdym aucie trzeba zrobic od czasu do czasu . a co do osiagow to jest slabszy od mondea poniewaz jest ciezsza . komford jest duzo lepszy od forda
artek1993
Początkujący
 
Posty: 100

20 Mar 2009, 13:22

To żeś dał sobie do wyboru....a ja z tych dwóch proponował był AUDI A4 kombi. To był by najlepszy wybór.....a i jeszcze jedno....skoro na forum piszą że FORDY się psują to coś w tym jest, nikt sobie nie wymyśla (ja też tak uważam, kolega miał forda i....był ...uja warty) Do renaulta nie jestem przekonany ale ja bym odradził ci te dwa auta z słynnej wyliczanki...FORD gów....wort, a fiat jego brat.....i francuz..........tralala :P
______________PRECZ Z [ *F*O*R*D*A*M*I ]_________
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 310
Miejscowość: zachodnio-pomorskie

21 Mar 2009, 10:28

duzo osob powtarza ten wierszyk, glownie mechanicy,, a zna ktos osiagi mondeo ??
matys1234
Nowicjusz
 
Posty: 3

21 Mar 2009, 19:24

spalanie 1.8 TDI ci mogę podać ( 5,5-6l trasa, 7-8 miasto) a przyspieszenie nie wiem bo mi na tym nigdy nie zależało i nie sprawdzałem natomiast prędkość max. jaką osiągnąłem to 190 km/h
stasiowski121
 

10 Kwi 2009, 13:21

Witam.
Sam mam forda mondeo, prawdę mówiąc MK1 no ale MK2 za dużych zmian nie wnosi.
W autku siedzi silnik 1.6, nadwozie to kombi i powiem tak że do normalnej jazdy po mieście czy i w trasy wystarczy.
Jesli chodzi o diesle to silnik 1.8td forda nie jest za bardzo udany. Pali troche wiecej ropy niż np konstrukcje innych marek. Ale za to benzyny są dosyc udane. Silniki zeteca 1.6, 1.8 i 2.0 są dosyć przyjemne w jezdzie, dobrze znoszą gazowanie (mam instalacje gazową - sekwencyjną).

Przy wyborze warto nie bać się większych pojemności, wszystkie w/w pojemności są oparte na tym samym silniku no i rozrzut spalania miedzy 1.6 a 2.0 jest dosyć mały (1-1.5l)

No i spalanie - dla 1.6 u mnie pali tak z 12l gazu na 100km, 2.8 z tego co widze pali koło 13l.

Sam przed kupnem chciałem kupic diesla ale po przeczytaniu masy opini o tym silniku kupiłem benzyne i jestem dosyć zadowolony.

Dodam tyle że mondeo jest komfortowym autem, z bardzo dobrze prowadzącym się zawieszeniem, wysokim wyposażeniem i bezpieczeństwem.

Co to ford g..... wart. Jesli trafi sie na wyeksplatowaną sztukę to można zbankrutowac ale zadbane autko nie bedzie już takie kosztowne.
mascom2
Nowicjusz
 
Posty: 8

10 Kwi 2009, 13:37

Co do laguny to tak:
Ja miałem kiedyś taką 2.0 benzyna 140ps 98rok i psuło sie po prostu cały czas. Ale to dlatego że auto miało kręcony przebieg i zajechany silnik.
Natomiast bardzo dobry kolega ma taką kombi 1.8 benzyna, 1999rok od nowości ją ma, przejechane ponad 330tys. km i poprostu śmiga jak złoto i na ten egzemplarz nie powiem złego słowa.
Volvo
Początkujący
 
Posty: 236
Miejscowość: Piekło

10 Kwi 2009, 13:49

Volvo napisał(a):Co do laguny to tak:
Ja miałem kiedyś taką 2.0 benzyna 140ps 98rok i psuło sie po prostu cały czas. Ale to dlatego że auto miało kręcony przebieg i zajechany silnik.
Natomiast bardzo dobry kolega ma taką kombi 1.8 benzyna, 1999rok od nowości ją ma, przejechane ponad 330tys. km i poprostu śmiga jak złoto i na ten egzemplarz nie powiem złego słowa.


Nie jestem za francuskimi samochodami, czasami nie mogę sie połapać w sensie niektrórych ich rozwiązań i kosztów danych części, dlatego wybrałem forda.

No ale jest tak, duzo osób kupuje auto wzrokiem no i pozniej psioczą że się sypie, że to, że tamto. Poza tym w większości przypadków nikt nie sprzedaje dobrego auta, jeżdzi się do czasu aż zaczyna się topić w kosztach i wtedy nasepuje decyzja o zmianie auta - polska mentalność, i nie tylko.

Jesli ktoś kupi zadbane auto, zwłaszcza do niedużych przebiegów to praktycznie ze wszystkiego będzie zadowolony. Tylko dosyć u nas zadbany samochód to praktycznie że swieczką szukać lub tylko u dielera (i to i tak nie zawsze bo można się naciąc nawet na nowym aucie)
mascom2
Nowicjusz
 
Posty: 8