Mondeo mk IV czy Opel insignia

Mondeo mk IV czy Opel insignia

13 Lut 2018, 21:23

Witam.
Chciałbym zaczerpnąć się fachowej rady jaki samochód mam kupić. Dysponuję 40 000 zł, a moje preferencję to: benzyna, sedan, skrzynia manualna, minimum 180 km. W roku robię 10 000 - 15 000 km w 90% po mieście. Celowałem w Mondeo Mk IV 2,5 benzyna rocznik 2007-2008 lub Insygnia 2,0 turbo 2008-2009. Prosiłbym, który samochód wybrać lub doradzić jakiś inny w podobnej klasie. Dodam że teraz używam mondeo mk III 2,0 benzyna rocznik 2006 i jestem zadowolony ale samochód się starzeje i jest trochę mułowaty dlatego proszę o radę. Pozdrawiam
qvo83
Nowicjusz

Auto: Ford Focus

Re: Mondeo mk IV czy Opel insignia

13 Lut 2018, 21:54

Mondeo spoko, sprawdzona konstrukcja, fajny silnik, moment już od samego dołu.
Insignia nie jest zła, imo słabo się prowadzi a wykonanie wnętrza mogłoby być lepsze przy aucie tej klasy. Nie wiem na ile to prawda ale w pierwszych rocznikach pojawiały się jakieś problemy z elektryką - musisz doczytać bo głowy nie dam.

BTW to jedno i drugie to kawał auta i do jazdy miejskiej średnio się nadaje.
Ja w krk, w sumie troszkę większą insignią mam duuuuże problemy z parkowaniem,

Pomyśl czy nie warto zejść do astry 1.6T czy tam focusa 2.0/165
Insignia ST, 2.0DTH/170, '17
Focus 2, 1.6tdci/90, '10
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Focus 2, Insignia ST
Silnik: 1.6tdci, 2.0dth
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Mondeo mk IV czy Opel insignia

14 Lut 2018, 06:47

Wychodzę z założenia że jak już mało poruszam się samochodem to chciałbym to robić w miarę komfortowo stąd wybór takiego auta. A jak na wakacje wyruszam to tego rodzaju auto jest idealne w trasę. Czy ktoś ewentualnie ma jakieś spostrzeżenia?
qvo83
Nowicjusz

Auto: Ford Focus
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mercedes Sprinter w wersjach NGT i LGT receptą na kryzys Mercedes Sprinter w wersjach NGT i LGT receptą na kryzys
    Pomimo że branża samochodowa ogłosiła jakiś czas temu koniec kryzysu, on jednak znowu powraca. Dla sektora transportowego oznacza to ponowne pogorszenie warunków działania: wzrost cen paliw, zmniejszenie zamówień. ...
    Nowoczesny i pełen charakteru - Citroen SpaceTourer Nowoczesny i pełen charakteru - Citroen SpaceTourer
    Nowoczesny i pełen charakteru – taki jest nowy CITROËN SpaceTourer. Z nadwoziem dostępnym w trzech wariantach i różnymi konfiguracjami wnętrza doskonale wpisuje się w nowoczesny styl życia – dla rodziny, ...

•  
    • Opel Corsa A, 1-8 mili
      Targi AutoSalon, bass i tuning
      Samochód DJ'a, 2
      Toyota Auris Tourer Sports, 2015, wnętrze