Mondeo mk3 Trzeszczy i trzaska coś przy kole gdy kręcę kierownicą.

16 Paź 2020, 16:05

Siema,
tak jak w tytule trzeszczy coś przy kole(na 80%) gdy jadę po drodze i skręcę kierownicą. Te trzaski są podobne do fajerwerków czy popcornu. Podczas postoju i skręcania dźwięku nie ma, zaczyna się od jakiś 5 km/h, przy 20 km/h dźwięk jest okropny i szybciej nie jechałem. Wczoraj kiedy mi się to zdarzyło podczas puszczenia kierownicy dźwięk zmalał praktycznie do zera. Dzisiaj podczas przejażdżki był nawet kiedy puściłem kierownice. Myślałem nad pompą wspomagania ale chyba ją wykluczę,
dodam, że dźwięk jest przy lewym przednik kole.
Specyfikacje:
Ford Mondeo MK3 2.0TDCI 115km 2006r Sedan
Za wszelką pomoc dziękuję :ok:
p4tr0s
Obserwowany

18 Paź 2020, 13:49

Wygląda na przegub, czy słyszysz to skręcając w obie strony czy tylko jedna?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 91
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: e36, M3, C5 x7

24 Paź 2020, 12:40

W obie strony ale wydaje mi się, że bardziej się nasila jak kręcę w prawa stronę. Podczas jazdy nie ma znaczenia czy jadę na 1-2 czy 5 biegu ani czy hamuję lub jak jadę na luzie.
p4tr0s
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyjazdy weekendowe - bezpieczne piątkowe podróże
    Piątek kojarzy się z początkiem weekendu, odpoczynkiem po intensywnej pracy i wyjazdami. Tymczasem piątkowe popołudnie na drogach to najbardziej niebezpieczny czas w całym tygodniu. Aby zapobiegać wypadkom, kierowcy nie mogą ...
    Ograniczenia emisji CO2 na 2021 rok - kary dla producentów samochodów
    Szanse dużych producentów działających na europejskim rynku na uniknięcie ogromnych kar za sprzedawanie zbyt wysoko emisyjnych samochodów są już nikłe. W ubiegłym roku średnie emisje większości marek wzrosły ...

•