Mondeo MK4 1.8tdci 125KM zgasł i nie odpala

Mondeo MK4 1.8tdci 125KM zgasł i nie odpala

15 Lip 2019, 23:17

Witam szanownych forumowiczów :)
Zaczynając od początku. Posiadam mondeo MK4 z 2007r. 1.8 TDCi 125KM. Rozrząd wymieniony kompletny przy przebiegu 235k tys. Aktualnie auto ma 266k tys. po 21 miesiącach użytkowania. Od jakiegoś czasu miałem problemy z rozrusznikiem, którego podejrzewałem o złe odpalanie samochodu. Objawiało się tym, że np. rano auto kręciło bardzo słabo lub wcale. Słychać było cykanie, a po paru godzinach odpalał od razu jakby nigdy nic. Najczęściej objaw był taki choćby akumulator był wyczerpany, ale aku jeszcze na gwarancji, ładowanie ok, pojemność też ma dobrą. Z racji braku czasu męczyłem się z tym odpalaniem. Tym bardziej, że objawy trwały czasem kilka dni i ustępowały na kilka tygodni. Od piątku, aż do dziś był spokoj z odpaleniem. Przechodząc do sedna dziś jechałem wymienić klocki. Po wymianie zrobiłem sobie pół godzinną rundkę na dotarcie klocków. Po 10-15 min przerwie odpalam samochód. Odpalił od strzała, silnik klekotal sobie jak zawsze i tu niespodzianka po przejechaniu 1-2 metrów samochód zgadł. Rozrusznik kręcił jak szalony i silnik ani drgną, żeby odpalić. Kontrolki nie pokazują, żadnego błędu. Kontrolka z silnika zawsze gaśnie po kilku sekundach od przekręcenia kluczyka, czyli tak jak zawsze.
Gdzie szukać przyczyny? Auto stoi u teścia ok 30km od mojego domu. Nie znam tam żadnych warsztatów, ani magików, więc w miarę możliwości chciałbym sam ogarnąć sytuację, jeśli w ogóle jest to możliwe. Zaznaczę, że po za tym odpalaniem nie było żadnych objawów, dziwnych dźwięków, pisków itp. itd., i było czuć, że ma kopa jak na takie gabaryty i małą moc. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pomoc.
Solnik
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 11 04 2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Bmw e46 330cd
Silnik: 3.0d 204KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

Re: Mondeo MK4 1.8tdci 125KM zgasł i nie odpala

15 Lip 2019, 23:33

sprobuj na plaka
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7

Re: Mondeo MK4 1.8tdci 125KM zgasł i nie odpala

16 Lip 2019, 08:16

Co robić czego szukać w przypadku gdy nie odpali?
Solnik
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 11 04 2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Bmw e46 330cd
Silnik: 3.0d 204KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus zrewolucjonizował oświetlenie samochodowe Lexus zrewolucjonizował oświetlenie samochodowe
    Trudno wyobrazić sobie współczesną motoryzację bez reflektorów w technologii LED czy sprytnych systemów adaptacyjnych świateł. Ale te rozwiązania nie trafiłby na nasze drogi, gdyby nie kreatywność inżynierów ...
    Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą
    Sezon wycieczek na wędrówki górskie trwa. Wielu turystów pokonuje autem setki kilometrów, aby dojechać do celu. Droga często jest bardzo wymagająca, głównie ze względu na liczne ostre zakręty, ...

•