Monster Jam - dwa miesiące do drugiej edycji

Monster Jam - dwa miesiące do drugiej edycji

06 Lip 2011, 09:10

Podczas sezonu otwarcia wrocławskiego Stadionu Miejskiego, budowanego na Euro 2012, 3 września odbędzie się Monster Jam, motoryzacyjna impreza o międzynarodowym formacie. Zawody gigantycznych Monster Trucków, czyli wyczynowych półciężarówek, odbywają się na najlepszych światowych arenach – wrocławski stadion spełnił wszystkie wymagane kryteria techniczne do organizacji wydarzenia. Wczoraj rozpoczęło się też rozwijanie murawy na płycie boiska.

Image Image Image

Monster Jam to impreza, której organizacja uzależniona jest od szeregu czynników technicznych i względów bezpieczeństwa, dlatego wykonawcy na całym świecie poprzedzają wybór lokalizacji licznymi analizami i wizjami lokalnymi. Spośród polskich obiektów sportowych pod względem infrastrukturalnym, pojemnościowym oraz dostępnego zaplecza najlepiej wypadł Stadion Miejski we Wrocławiu. Szalę przeważyła też deklaracja partnerskiego wsparcia przy organizacji imprezy ze strony operatora stadionu oraz władz miasta.

Mieliśmy przewagę w kilku aspektach, m.in. położenie miasta i wygodne połączenie autostradowe z Niemcami i południową Polską. Ponadto Wrocław, „miasto spotkań”, właśnie zostało Europejską Stolicą Kultury 2016. Ważne jest również doświadczenie operatora zarządzającego obiektem. SMG zarządza ponad 220 stadionami na świecie i ma łatwy dostęp do artystów czy sportowców. Organizujemy 10 tysięcy wydarzeń w roku i to też nasz atut - powiedział Michael Brill, Regionalny Wiceprezes SMG Europe, operatora Stadionu Miejskiego we Wrocławiu.

Z powodu remontu Stadionu Śląskiego w Chorzowie rozpoczęliśmy poszukiwania nowego obiektu. Miasto Wrocław zdecydowanie zjednało sobie naszą przychylność otwartością
i propozycją partnerstwa przy organizacji Monster Jam. Przekonała nas też obecność międzynarodowego operatora stadionu, doświadczonego w produkcji imprez na światowym poziomie czy nadzorze budowy obiektu – powiedział Maciej Brzozowski, event manager agencji LIVE, głównego producenta Monster Jam w Polsce.

Na płycie boiska wrocławskiej areny jest już rozwijana murawa – przez kolejne trzy tygodnie nie będzie można z niej korzystać, by odpowiednio zdążyła się ukorzenić. Podczas przygotowań do Monster Jam, trawa kilkanaście godzin przed imprezą zostanie przykryta specjalnym zabezpieczeniem, na którym bezpośrednio zostanie uformowany tor z mieszanki gliny i piasku. Aby pozostawić murawę w nienaruszonym stanie, pod zabezpieczającymi płytami znajdzie się ona maksymalnie do 72 godzin.

Wrocławski stadion o powierzchni 164 152 m kw. po ukończeniu wszystkich prac budowlanych będzie spełniał wszelkie wymogi organizacji międzynarodowych imprez o nie tylko sportowym charakterze. Trybuny pomieszczą prawie 43 tysiące widzów. Na jego terenie znajdą się specjalne strefy funkcjonalne, przeznaczone oddzielnie dla gości VIP, kibiców, drużyn, mediów oraz gastronomii. System oświetlenia pozwoli uzyskiwać efekt wizualny w zależności od charakteru imprezy. Ponadto zaplanowana została infrastruktura otaczająca, szczególnie okalająca esplanada, czyli promenada, której celem jest umożliwienie wejścia na arenę z dwóch strategicznych komunikacyjnie punktów.

Monster Jam po raz pierwszy w Polsce odbył się w 2009 roku na Stadionie Śląskim
w Chorzowie. Wtedy sytuacja wyglądała jednak zgoła inaczej. Był to jedyny obiekt
o odpowiednio dużej pojemności na 40 tysięcy widzów, jednak pozbawiony był wszelkich systemów nagłośnieniowych, multimedialnych, infrastruktury scenograficznej oraz zaplecza sanitarno-gastronomicznego. Aby zorganizować imprezę, wszystko musiało zostać zbudowane praktycznie od zera. W szczytowym momencie na Stadionie Śląskim pracowało ponad 300 osób, w tym specjaliści od dźwięku, oświetlenia, infrastruktury elektrycznej, efektów specjalnych i zabezpieczenia murawy.

Monster Jam to rywalizacja potężnych, charakterystycznych amerykańskich półciężarówek Monster Truck, których napędzane metanolem silniki osiągają moc blisko półtora tysiąca koni mechanicznych. W zawodach weźmie udział 10 czołowych zespołów z USA, w tym ikony tego sportu: Grave Digger oraz Maximum Destruction. Rywalizacja odbędzie się w dwóch konkurencjach. Na początek wyścig równoległy w parach na dystansie dwóch okrążeń. Wygra zespół, który wykręci najlepszy czas przejazdu. Drugą konkurencją wieczoru będzie freestyle, czyli półtorej minuty niesamowitych skoków i miażdżenia wraków. Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie not sędziów.

Wybrane ceny biletów na Monster Jam:
Trybuna północna i południowa: 109,00 PLN
Trybuna zachodnia i wschodnia: 129,00 PLN
Pakiet grupowy: przy zakupie minimum 3 biletów Pit Party gratis!

źródło: monsterjam.pl
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 4463
Zdjęcia: 10603
Rejestracja: 08 Mar 2006, 20:21
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Zdejmij nogę z gazu i zobacz więcej... Zdejmij nogę z gazu i zobacz więcej...
  Nadmierna prędkość grozi nie tylko otrzymaniem mandatu. Warto wiedzieć, że zbyt szybka jazda daje kierowcy mniej czasu na reakcję, a także ogranicza jego pole widzenia. Statystycznie z powodu nadmiernej prędkości każdego ...
  Aplikacja Aplikacja "Mazda6" dla urządzeń Apple i z systemu Android
  Aplikacja prezentująca najnowszą Mazdę6 dostępna jest już dla użytkowników w Polsce. Umożliwia zapoznanie się z nowym modelem, który ze swoją wspaniałą stylizacją KODO i wysoce wydajną technologią SKYACTIV gotów ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • VW Passat CC
   Monster Truck Rock Star, 11
   Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
   Autosacrum 2009