Montaż halogenów

montaż halogenów

16 Paź 2007, 17:13

Witam, chcę zamontować w swojej ravce halogeny dalekosiężne (drogowe) na przednie rury. Halogeny mają homologacje E, chce ich używać gdy jadę w nocy poza miastem i przez las.
Moje pytanie jest takie, czy policja i stacja diagnostyczna doczepi się pod względem prawny że halogeny są zamontowane???
oto link mojej ravki gdzie będą halogeny -> http://polskajazda.pl/Samochody/Toyota/RAV4/4450

pozdrawia
Artur
Artur
arturo88
Nowicjusz

Miejscowość: Ruda Śląska

Re: montaż halogenów

17 Paź 2007, 16:43

Coś tu niejasno piszesz - chcesz zamontować światła drogowe czy dalekosiężne?Światła drogowe nie są światłami dalekosiężnymi.Proponuję lekturę - http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/0262.htm
W szczególności załącznik 6 (tabelka).
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

18 Paź 2007, 16:15

Chodzi mi o światła dalekosiężne. Dzięki za linka napewno sie przyda:)
Artur
arturo88
Nowicjusz

Miejscowość: Ruda Śląska

18 Paź 2007, 18:34

O światłach dalekosiężnych nic tam nie jest wspomniane,a więc sa one niestety niedozwolone.Ale jak już uprzesz się by je zamontować,to powinny one włączać się tylko z drogowymi i jak drogowe przełączysz na mijania to te powinny zgasnąć.Tak przynajmniej robi wielu kierowców.A na przeglądzie tłumaczą,że jest to druga para świateł drogowych,a tych mogą być 2 pary,czyli 4 reflektory.Pozostaje tylko problem z ich umieszczeniem - nie we wszystkich samochodach da się je zamocować wg przepisów,czyli zaraz obok reflektorów świateł drogowych(w tabelce w załączniku 6 jest to określone na jakiej wysokości,szerokości,odległości między soba mają one być.
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi e-tron GT concept - elektryczny samochód koncepcyjny Audi e-tron GT concept - elektryczny samochód koncepcyjny
    Audi e-tron Trzecie. W Los Angeles, światowej stolicy filmu, na odbywającej się tam wystawie motoryzacyjnej cztery pierścienie przedstawiają nową gwiazdę. Zobaczyć tu można przygotowane specjalnie na to wydarzenie auto koncepcyjne ...
    Corvette C3 Stingray Corvette C3 Stingray
    Długa maska, wąska talia i zjawiskowy wygląd. Mowa o samochodzie Corvette C3 Stingray - kolekcjonerskim rarytasie. Choć od jego stworzenia minęło ponad 40 lat nadal zadziwia nowoczesną stylistyką i świetnymi osiągami. Samochód ...

•