Możliwy probem z przerejestrowaniem...?

25 Lis 2012, 16:30

problem polega na tym, że w kwietniu zakupiłam pierwsze własne auto, niestety jeździłam nim może z tydzień i odstawiłam do garażu ponieważ miałam możliwość używania auta rodziców (o wiele mniej pali) moje autko tak sobie stało spokojnie i czekało na mnie... Aż do teraz. I tu pojawia się mój problem: Twingo kupił mój tata (tak wyszło że on pisał i podpisał umowe ze sprzedającym) okazało się że pan (Y) od którego to auto kupił nie miał go na siebie przerejestrowanego, więc w dowodzie rejestracyjnym widnieją dane poprzedniej właścicielki (X).
wychodzi więc na to że są dwie umowy jakby "pośrednie" na to auto.
pani (X)- z panem (Y)
pan (Y)- z moim ojcem
mój ojciec- ja
(mam wszystkie umowy wraz z dokumentami)

czy jest szansa na to żeby przerejestrować teraz to auto na mnie ? wiem troche z tym zwlekałam ale takie życie. Pytam o to czy w starostwie mogą mi odmówić rejestracji ? czy jestem w stanie jeszcze jakoś zalegalizować to wszystko? czy jedynie puścić auto na złom i kupić inne? :cry:
magalenka
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: renault twingo

25 Lis 2012, 17:26

A może warto zadzwonić do Wydziału Komunikacji?
Ja tak zrobiłem, wyjaśnili mi wszystko i bez problemów przerejestrowałem auto.
GryfX
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 01 01 2001

25 Lis 2012, 17:47

magalenka napisał(a):mam wszystkie umowy wraz z dokumentami)
magalenka napisał(a):czy jestem w stanie jeszcze jakoś zalegalizować to wszystko?
Nie widzę najmniejszego problemu... :wink: Oczywiście poprzednia umowa k/s jest opłacona w US... :?: :?: /chodzi o przypadek kiedy wartość rynkowa autka przekracza 1.000.-/...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

25 Lis 2012, 17:50

Ps.Czynności te powinnasz wykonać w ciągu 30 dni o daty zakupu ale z tego tytułu zadnej kary nie poniesiesz.Badanie tech.samochodu musi być wazne min.30 dni...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

25 Lis 2012, 18:33

dziękuję bardzo za szybką odpowiedź :-)
pytałam w wydziale kom ale odpowiedz była tak wymijająca ze nic nie wnosiła do mojej sprawy... a autko kupiłam za niecale 900 zl więc podobno nigdzie nic nie musze skladac :-)
przegląd musi byc ważny jeszcze miesiąc? bo wychodzi mi 21.12 :-\
magalenka
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: renault twingo

25 Lis 2012, 19:39

Jezeli masz wszystkie umowy k/s w kolejności to musza to przyjąć i nie maja nic do gadki... :!: :!:
magalenka napisał(a): a autko kupiłam za niecale 900 zl więc podobno nigdzie nic nie musze skladac
Zgadza się...
magalenka napisał(a): bo wychodzi mi 21.12 :-\
Dla świętego spokoju zeby p.urzedniczka/urzędnik nie miał się czego czepić zrob ten przegląd... :wink:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Prius Plug-in Hybrid kontra Chevrolet Volt
    Amerykańskie media motoryzacyjne pilnie śledziły pod koniec roku walkę o pierwsze miejsce w segmencie hybryd plug-in. Od 2010 roku najpopularniejszą hybrydą ładowaną z gniazdka w USA był Chevrolet Volt, ale to się zmieniło ...

25 Lis 2012, 19:52

dziękuję za pomoc :)
magalenka
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: renault twingo