MRÓZ - od razu przełącza z PB na LPG

MRÓZ - od razu przełącza z PB na LPG

22 Sty 2010, 20:56

Witam, od kilku dni mam problem z moją instalacją opartą o sterownik stag-300. Rano, silnik zimny, -9'C, przekręcam kluczyk, auto odpala normalnie i po dwóch sekundach przełącza się na gaz, zupełnie tak jak by na dworze było +30'C. Co może być przyczyną?
karlone
Zaawansowany

Miejscowość: Śląsk

Re: MRÓZ - od razu przełącza z PB na LPG

23 Sty 2010, 14:51

Albo uszkodzony czujnik temp. reduktora ( bardzorzadko ) , albo przestawiło się cos w programie. Podjedź go gazowników , niech podłączą do kompa i sprawdzą bo szkoda reduktora .
wrocek66
Początkujący

Miejscowość: Wrocław

23 Sty 2010, 17:23

faktycznie sprawdziłem na zimnym silniku i temperatura reduktora 95'C a temp. gazu -10'C. Czy to możliwe, że czujnik temperatury się gdzieś wypiął ze złączki albo coś? Da radę wymienić w ten czujnik, czy trzeba zmieniać cały reduktor? Nie za bardzo mam kiedy pojechać do gazowników bo pracuję do późna, więc staram się naprawiać auto w miarę swoich własnych możliwości.
karlone
Zaawansowany

Miejscowość: Śląsk

23 Sty 2010, 21:24

Albo mozna wymienic sam czujnik w reduktorze, albo jezeli jest dobry to przestawil Ci sie czujnik w programie i dlatego zle odczytuje. Bez podlaczenia do komputera ciezko stwierdzic. Lub przelanczaj na gaz jak temperatura silnika bedzie minimum 40 stopni.
wrocek66
Początkujący

Miejscowość: Wrocław
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Technologia, która wspiera koncentrację kierowcy Technologia, która wspiera koncentrację kierowcy
    Kierowcy firmowi pokonują najczęściej o wiele większe przebiegi od właścicieli samochodów prywatnych. Dlatego też częściej narażeni są na niebezpieczne sytuacje. Oto systemy, które dbają o bezpieczeństwo kierowcy. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      S2020005