Mrugająca żarówka D2S

12 Lis 2018, 04:15

Witam jestem tutaj nowy nie wiem czy dobrze formułuje pytanie ale prosze o pomoc, jadac samochodem zauwazylem ze zaczyna mi mrugac dalikatnie zarowka od kierowcy a dokladnie zarowa d2s i w pewnym momencie zgasla, to zamowilem dwie nowe ale za cene 80zl, założyłem zapalilem świeca , ruszylem samochodem i nagle wyswietlila mi sie kontrolka serwisu , samochód był na chodzie ale wciskając gaz nie bylo obrotów nic zero reakcji, zgasilem samochod odpalilem znowu i juz normalnie gazowal ale za to przestala swiecic zarowka znowu od kierowcy, wiec znowu zamowilem zarowke, zamontowalem i przez 10 dni jezdzilem bez zadnych problemów az w koncu ta sama akcja, zarowka zaczyna migotac i gasnie. Co moze byc przyczyna spalania sie żarówki? Ich cena ? I czemu jedna caly czas swieci a druga od kierowcy 2x sie spaliła
Ostatnio edytowany przez Kao, 12 Lis 2018, 08:10, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Temat przeniosłem do odpowiedniego działu, na przyszłość prosze zwracać na to większą ustawę gdzie założyć temat.
KORNELIUSZ
Obserwowany
 
Posty: 2

12 Lis 2018, 10:03

Prawdopodobnie to wina przetwornicy która jest na wykończeniu przez to cierpią żarówki w tym reflektorze. Każda z żarówek ksenonowych ma swoją przetwornicę więc ta od kierowcy jak szwankuje to problemem może być szybsze zużycie żarników lub jak padnie całkowicie to światło nie zapali się w ogóle.

Jaki to samochód?

Sprawdź jakie masz przetwornice i ja bym takiej poszukał tylko tu nie opłaca się kupować używanych bo też nie wiesz ile posłużą chyba że kupisz w dobrej cenie z gwarancją na min 3 m-c.

Jak chcesz być pewny że to przetwornica to możesz zamienić je stronami bo są takie same i ja będzie ci się przepalał drugi żarnik to na pewno będzie to jej wina. Tylko chyba szkoda kasy na kolejne żarówki...
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

12 Lis 2018, 17:48

Astra Bertone 1,8 16v 2002r, przetwornica czyli ten zapalnik,moduł w ktory wczepia sie żarówkę? Tez tak myslalem na początku ale nie jestem fachowcem i szukam porad co zrobic, Dziękuję za pomoc
KORNELIUSZ
Obserwowany
 
Posty: 2

15 Lis 2018, 16:40

KORNELIUSZ napisał(a):przetwornica czyli ten zapalnik,moduł w ktory wczepia sie żarówkę?
Tak, przetwornica jest podłączana do instalacji elektrycznej oświetlenia i do niej dopiero podpinamy żarnik ksenonowy.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

09 Gru 2018, 19:32

Cichy77 napisał(a):Jak chcesz być pewny że to przetwornica to możesz zamienić je stronami bo są takie same i ja będzie ci się przepalał drugi żarnik to na pewno będzie to jej wina.

Palniki ksenonowe nie mają żarnika :wink:
Jak palnik zaczyna siadać, to objawem jest zmiana temperatury barwowej, którą można łatwo zauważyć.
Tutaj proponowałbym ten palnik który nie świeci założyć do drugiego reflektora i sprawdzić czy będzie świecił. A ten z drugiego założy do pierwszego ( w tym, w którym palnik nie świecił ). I wówczas okaże się, czy padł palnik czy przetwornica.
Co do samych palników - nie warto kupować palników no name. Lepiej zainwestować w dobre i sprawdzone firmy.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zniżki na ubezpieczenie OC samochodu - jak je zdobyć?
    Zakłady ubezpieczeń przy kalkulacji ceny ubezpieczenia OC biorą pod uwagę wiele czynników. To od nich uzależnione jest to, ile zapłacisz za OC. Jednym z ważniejszych czynników, jakie mają znaczenie, są zniżki ...
    BMW X4 Concept nowy Sports Activity Coupe
    Każde BMW X wyznacza nowe standardy w swojej klasie. Pierwszy model BMW X – BMW X5 – zadebiutował w 1999 roku, tworząc segment aut typu Sports Activity Vehicle (SAV), w którym od lat królują modele ...