Mycie auta

14 Cze 2009, 14:24

Witam!!!
Mam odwieczny dylemat ,czym umyć auto gdyż właśnie kupiłem nowe auto . Chodzi mi czy myjką wysokociśnieniową (piana aktywna itp.) czy w tradycyjny sposób gąbką z szamponem . Nie chciał bym zniszczyć lakieru a dokładnie nie chcę mieć na samochodzie charakterystycznych okręgów.(patrząc pod światło). Z góry dzięki
kris16_16
Nowicjusz
 
Posty: 7

14 Cze 2009, 14:40

Myjka ma to do siebie że może nieraz uszkodzić lakier jeżeli jest na nim piasek itp. Najlepiej to spłukać cały samochód, tak, żeby nie było na nim piasku itp. który rysuje lakier, dobry płyn i zmyć gąbką ewentalnie jeszcze jakiś wosk, potem znowu spłukać. Przede wszystkim nie może być piasku bo porysujesz lakier. I oczywiście nie wolno myć po jeździe, kiedy samochód jest nagrzany, albo kiedy stoi na słońcu, ponieważ pęka lakier. Jeśli miałbyś na to środki i ochotę, to polecam ładnie wypolerować i nanieść bezbarwny lakier ochronny.
O żesz ty kur..., w chu.. jeb.. twoja mać!!! - Powiedział marynarz, po czym szpetnie zaklął.
wolfenstein
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 134
Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy: 01 01 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak Toyota nauczyła świat wydajnej produkcji
    Toyota stała się pierwszym producentem na świecie, którego roczna produkcja przekroczyła 10 milionów aut. Toyota Corolla – samochód, który zmotoryzował japońską klasę średnią – jest ...
    Najlepszy samochód dostawczy 2016 roku
    Konkurs przeprowadzili dziennikarze z czasopism branżowych i portali transportowych – VANekstra.pl, Ciężarówki, Polski Traker i Samochody Specjalne oraz 4Trucks.pl. Zespół jurorów na podstawie jazd ...