Mylące skrzyżowanie - ustawienie się do skrętu

16 Mar 2022, 14:37

Hej, natknąłem się na poniższe skrzyżowanie:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]i moje pytanie jest następujące, gdzie powinienem się ustawić do skrętu w lewo (jadąc główna drogą, Braci Mieroszewskich)? Moim pierwszym odruchem było aby ustawić się do prawej strony:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]lecz zauważyłem, że większość ścina to skrzyżowanie. Jak dla mnie powstaje wtedy niebezpieczna sytuacja w której przecina się tor jazdy osoby skręcającej w lewo (z podporządkowanej) na środku drogi!

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]Jakie macie zdanie w tej kwestii?

(nie byłem pewny w której kategorii zamieścić ten post, dlatego jeśli administracja uzna, że pasuje do innej proszę o przeniesienie)
str000
Obserwowany
 
Posty: 2
Zdjęcia: 3

17 Mar 2022, 14:12

Nie masz wyznaczonych linii na tym kawałku między pasami ruchu więc można tu wykonać skręt tak jak to przedstawiłeś w obu przypadkach.

Samochód jadący po zielonej strzałce i tak musi ustąpić pierwszeństwa temu który jest na głównej drodze.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 6497
Zdjęcia: 23

17 Mar 2022, 21:28

doszedłem do takiej samej konkluzji po czasie ale dzięki za potwierdzenie
str000
Obserwowany
 
Posty: 2
Zdjęcia: 3

18 Mar 2022, 12:56

Niestety, ale w Polsce są właśnie takie skrzyżowania, w których każdy kierowca może zinterpretować swoje uprawnienie do skrętu na swój sposób.
LegalnaFura
Nowicjusz
 
Posty: 5
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy mogę czasowo wycofać pojazd z ruchu? - tylko rozbite samochody
    Aktualnie można wycofać czasowo samochód osobowy z ruchu jednak nie w każdym przypadku bo są tu pewne ograniczenia. Od 31 stycznia 2022 roku został rozszerzony katalog pojazdów wycofanych z ruchu właśnie o kategorię ...
    Supersamochód Lexus LFA sprzedany w Krakowie
    To drugi egzemplarz supersamochodu Lexus LFA w Polsce . Pierwszy znalazł swojego entuzjastę w Poznaniu, drugi będzie jeździł w Krakowie. Uroczyste przekazanie kluczyków do samochodu, z udziałem przedstawicieli Lexus ...

  •