Myślisz że umiesz pisać ? konkurs

Myślisz że umiesz pisać ? [konkurs]

30 Cze 2010, 19:16

Masz coś do powiedzenia o motoryzacji ? Potrafisz to zamienić na zrozumiały tekst ?

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na tekst motoryzacyjny organizowany przez wydawcę miesięcznika motoryzacyjnego KATALOG dla kierowców. Najlepszy artykuł zostanie opublikowany na łamach wydania papierowego i internetowego KATALOGu dla kierowców oczywiście z zaznaczeniem autora (redakcja nie rości sobie praw do czyiś tekstów). Dodatkowo powyższy tekst zostanie opublikowany na współpracujących z gazetą serwisach internetowych.
I jeszcze coś ekstra:
Jeżeli opublikujemy parę artykułów jednego autora zostanie on dopisany do stopki redakcyjnej gazety jako osoba współpracująca (oczywiście jak będzie chciał). Jeżeli nadal będzie ciekawie pisał może otrzymać legitymację prasową uprawniającą do wejścia na imprezy motoryzacyjne (nie tylko w Polsce) w dniach prasowych.

Czego mają dotyczyć teksty ?
Oczywiście przyjmujemy teksty o tematyce motoryzacyjnej. Może to być tekst wybranego samochodu, relacja z wycieczki (wyprawy) samochodem (tutaj mile widziane dokładne rozpisanie trasy, koszty podróży oraz termin jej odbycia), relacja z imprezy czy też rajdu. Mogą to być również przemyślenia na temat np. jakiegoś systemu samochodowego. Jeżeli jesteś chociaż trochę kreatywny / kreatywna na pewno znajdziesz jakiś ciekawy i nurtujący cię temat.

Jak długi ma być tekst ?
Standardowo tekst powinien zajmować stronę A4, jednak jeżeli nie wyczerpałeś/aś tematu spokojnie możesz pisać aż uznasz iż napisałeś już wszystko co miałeś do powiedzenia. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do skracania nadesłanych tekstów i nanoszenia własnych tytułów.

Czy powinienem mieć jakieś kwalifikację aby przesłać artykuł ?
Teksty piszą ludzie, a nie ich papiery. I tak do tego podchodzimy. Więc jeżeli nie skończyłeś dziennikarstwa, nic się nie martw. Każdy może przesłać swój tekst, a jeżeli będzie wymagał drobnych korekt lub przeredagowania - wprowadzimy je.

Jak dowiem się czy mój tekst został wybrany do publikacji ?
Po wybraniu tekstu poinformujemy o tym jego autora jak również umieścimy w powyższym temacie post z informacją czyjego autorstwa zostanie opublikowany artykuł.

Artykuł (artykuły) proszę przesyłać mailem (wraz ze zdjęciami go ilustrującymi) na PW w temacie wpisując: "Tytuł artykułu" dopisek "konkurs". Koniecznie w mailu musi znaleźć się klauzula:

"Niniejszym wyrażam zgodę na publikację załączonego tekstu w KATALOGu dla kierowców oraz w mediach z nim współpracującym. Równocześnie oświadczam iż jestem autorem powyższego tekstu oraz zdjęć i posiadam całkowite prawa do zarządzania nim."

Maile bez powyższej klauzuli nie będą brane pod uwagę.
Jeden mail powinien zawierać tylko jeden tekst !!
Dopuszczalne formaty: txt, doc. Zdjęcia w formacie: jpg
Termin nadsyłania do wydania sierpniowego upływa 20 lipca.

Masz pytania ? Masz wątpliwości ? Napisz post w powyższym temacie, odpowiemy.

Życzymy miłej zabawy i zapraszamy do konkursu.

[ Dodano: 12 Lipiec 2010 ]
Widzę że nasz konkursik spotkał się z Waszym – całkiem sporym – zainteresowaniem. Cieszy nas to niezmiernie. Dziękujemy za dotychczasowe teksty i … pytania.
Poniżej postaram się odpowiedzieć na najważniejsze

Czy mogę przesłać tekst publikowany już gdzie indziej ?
Oczywiście jeżeli posiadasz do niego prawa, a nie scedowałeś ich na redakcję która go opublikowała to jak najbardziej możesz go do nas przesłać.

Jak stary może być nadesłany tekst ?
Tekst przede wszystkim ma być aktualny. Nie ważne kiedy został napisany, najważniejsze jest aby jego treść była nadal aktualna.

Jak bardzo będziecie ingerować w mój tekst ?
Chcielibyśmy wogóle, jeżeli jednak okaże się iż będzie on wymagał pewnego przeredagowania to dokonamy go bez zmiany wydźwięku całości tekstu. Dodatkowo może dołączymy (o ile nie zostało dosłane wraz z tekstem) zdjęcie nawiązujące do tekstu z naszej bazy.

Czy będzie ponawiany konkurs na kolejne numery gazety ?
Jeżeli obecnie trwający spotka się z zadowalającym zainteresowaniem i poziomem edytorskim to będziemy go kontynuować.

Czy wysłany tekst na obecną edycję będzie brany pod uwagę w trakcie kolejnych ?
Wszystkie teksty wnikliwie czytamy i redakcyjnie oceniamy. Każdy pozytywnie zaopiniowany tekst będzie brany pod uwagę w kolejnych edycjach konkursu do czasu aż jego tekst będzie aktualny lub konkurs zostanie zamknięty.

Czy jest to jedyne forum na którym został ogłoszony konkurs ?
Nie, nie jest to jedyne forum. Konkurs został ogłoszony w paru miejscach i w tych samych miejscach zostaną ogłoszone jego wyniki.

Przypominam iż termin obecnej edycji konkursu, czyli przesyłania do nas tekstów upływa 20 lipca.

[ Dodano: 31 Lipiec 2010, 15:21 ]
Zakończenie edycji licowej konkursu
W numerze sierpniowym wydrukowany zostanie tekst Wojciecha Dorosza pod tytułem: (X) Jestem legendą
Gratulujemy i zapraszamy do udziału w nowej edycji
Ostatnio edytowany przez Trynid, 30 Cze 2010, 23:26, edytowano w sumie 1 raz
teksty to wyraz moich poglądów, nie należy ich identyfikować z linią programową firmy Trynid
Trynid
Początkujący
 
Posty: 99
Zdjęcia: 2
Rejestracja: 24 Lip 2009, 19:15
Miejscowość: Polska

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Mitsubishi ASX 2013, Mocny – Bezpieczny – Prosty Mitsubishi ASX 2013, Mocny – Bezpieczny – Prosty
  Od dnia premiery w 2010 roku model Mitsubishi ASX sprzedał się w 250 tyś. egzemplarzy, z czego 140 tyś. znalazło nabywców w Europie i Rosji. Tym samym pojazd stał się globalnym rynkowym przebojem firmy Mitsubishi Motors ...
  VW Caddy BiFuel z fabryczną instalacją LPG VW Caddy BiFuel z fabryczną instalacją LPG
  Volkswagen Caddy dzięki wielu wersjom nadwozia, szerokiej gamie silników i dwóm rozstawom osi, jest niezwykle uniwersalnym samochodem. Świetnie sprawdzi się jako auto użytkowe w pracy, jak i jako samochód ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Porównanie: Audi A6 C6, BMW 5 e60, Mercedes E w211, Volvo S80 II
   Celica 2000 liftback, tył
   Straż Pożarna - pokazy ratownictwa
   Nissan Juke-R & Nissan Juke Nismo, 2