Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

28 Lut 2012, 16:53

Witam,
na samochodach się za bardzo nie znam, ale chciałbym jakiś kupić. Mam pewną ofertę na Seata Cordobę, jednak sprzedający jest typowym kombinatorem :) Znam go osobiście, razem pracujemy, więc nie wiem jaki będzie miał do mnie stosunek. Aż tak mu nie ufam żeby w ciemno kupić :)
O co powinienem go spytać? Moc silnika? Paliwo? Pojemność silnika? Powinniśmy jechać na jakąś stację diagnostyczną lub coś w tym stylu?
trist
Obserwowany

Prawo jazdy od: 05 04 2011

Re: Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

28 Lut 2012, 19:31

Rok,przebieg,jaki rodzaj paliwa,wyposażenie,do kiedy przegląd i OC,co było robione przy aucie,co jest do zrobienia,historia auta.
No najlepiej sprawdzic auto na jakiejś stacji.
TFSI
Stały forumowicz

Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

27 Mar 2012, 13:40

Można napisać encyklopedię na co zwrócić uwagę. Podstawa. To co może cię zaboleć najmocniej. Legalne źródło, bez wad prawnych, samochód po dużym dzwonie, składak z kilku , bywają też takie , że rodzaj silnika nie zgadza się z dowodem rejestracyjnym, totalnie zajechany silnik i zardzewiała karoseria i reszta śladów eksploatacyjnych. :?
Marek99
Początkujący

27 Mar 2012, 14:45

Szczerze? Jeśli on wyczaił, że się kompletnie nie znasz na samochodach, a pewnie to zrobił, to i tak Cię orżnie. Jeśli chcesz kupić ten samochód, to pojedź z kimś kto się zna, ponieważ
Można napisać encyklopedię na co zwrócić uwagę.

Co z tego jak my Ci powiemy aby sprawdzić kierownicę, pedały, drążek zmiany biegów i inne szczegóły ja ki tak nie będziesz potrafił ich zastosować do danego przebiegu.
Rodney
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skaner laserowy - identyfikacja obiektów przed samochodem Skaner laserowy - identyfikacja obiektów przed samochodem
    Skaner laserowy pokazany przez Audi po raz pierwszy w modelu A8 (D5), to nowość w świecie motoryzacji. Wraz z radarem dalekiego zasięgu i przednią kamerą, tworzy on trójkę czujników, które wzajemnie się ...
    IF gold award nagroda stylistyczna dla Audi A3 IF gold award nagroda stylistyczna dla Audi A3
    Najnowsza wersja Audi A3 została ponownie nagrodzona za nowoczesną stylistykę. W oczach jury przyznającego nagrody iF, zarówno wnętrze, jak i wygląd zewnętrzny tego kompaktowego modelu z Ingolstadt, wyznacza zupełnie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Autosacrum 2008
      Nissan LEAF i Europcar
      Toyota Mirai, licznik, informacje
      Park Maszyn i scena