Na Światłach od 17 kwietnia!

Co myślisz o jeździe z włączonymi światłami przez cały rok?

Jestem za
90
63%
Jestem przeciw
46
32%
Nie mam zdania
6
4%
Razem głosów : 142

01 Kwi 2009, 16:28

LukD napisał(a):
shilay napisał(a):Zdecydowanie dobry przepis. Kiedy dojeżdżam do drogi, koło której rosną gęste krzaki, widać zza nich światła mijania nadjeżdżającego pojazdu.

No i co z tego, nawet jak widać? Wyprzedzasz na zakrętach?
A jak krzaki będą gęściejsze i akurat nie zobaczysz?


A co ma do tego wyprzedzanie, skoro piszę o dojeżdżaniu do drogi? Sprecyzuję: mam na myśli sytuację, kiedy dojeżdżam do skrzyżowania, a na rogu są krzaki. I odpowiem: nie wyprzedzam ani na zakrętach ani tym bardziej na skrzyżowaniach i to, że widzę samochód zza krzaków nie znaczy, że nie rozglądam się przy samym skrzyżowaniu, a nawet zatrzymuje się jeśli warunki tego wymagają. Nie rozumiem tylko, po co te pytania? Tylko stwierdziłem fakt i wyraziłem opinię. Czy nie uważasz, że Twoje pytania i moja odpowiedź są chyba zbędne w tym temacie?
shilay
Początkujący
 
Posty: 83
Miejscowość: Toruń
Prawo jazdy: 27 02 2008
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: BMW 320i E36
Silnik: M52B20 2.0 150KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

01 Kwi 2009, 19:08

Pytam, abyś sobie uzmysłowił, że ten aspekt świateł wcale nie jest tak pozytywny, jak uważasz.
Waściwie po co potrzebna Tobie jest informacja, że gdzieś zza krzaków nadjeżdża samochód? Skoro, jak sam napisałeś, i tak zawsze przed włączeniem się do ruchu upewniasz się?
Ty akurat się upewniasz, i chwała ci za to. Ale co, jeśli ktoś jest tak przyzwyczajony do tego "dobrodziejstwa", że już przestał się upewniać? Pewnego pięknego dnia światła nie zauważy zza krzaka i nieszczęście gotowe.
LukD
LukD
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 58
Miejscowość: Kraków Nowa Huta

01 Kwi 2009, 19:49

LukD napisał(a):Pewnego pięknego dnia światła nie zauważy zza krzaka i nieszczęście gotowe.


Albo ten jadący za krzakami nie włączy świateł :P, a że przykład podałem naciągany... wiem ;).
shilay
Początkujący
 
Posty: 83
Miejscowość: Toruń
Prawo jazdy: 27 02 2008
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: BMW 320i E36
Silnik: M52B20 2.0 150KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota RV-2 - sportowy kamper
    Wielkie sportowo-turystyczne coupe, które jednocześnie może pełnić rolę praktycznego domu na kółkach? Wszystko to brzmi bardzo nierealistycznie, ale ten samochód istniał naprawdę! Oto Toyota RV-2! Sportowy ...
    Lexus IS 200 od dzidy
    Moja skrzynka pęka w szwach od zapytań nt. mojego samochodu (ponad 300 wiadomości priv już), więc pomyślałem, że spróbuję przybliżyć to co mam i dokumentować jak się sprawuje (lysy30 mnie pilnuje w tym względzie :D). ...