Nadpęknięty pasek wieloklinowy

Nadpęknięty pasek wieloklinowy

11 Gru 2017, 12:42

Witam. Sprawa wygląda tak iz wczoraj przy dolewaniu płynu od wycieraczek zauważyłem że pasek wielorowkowy jest lekko pekniety z zewnętrznej strony (jak na foto) zbrojenie paska jest całe. Problem polega na tym iż auta potrzebuje na codzien, a okazje żeby wymienić pasek będę miał dopiero za 2 tygodnie. Wiem, ze pytanie może głupie, ape jak myslicie wytrzyma jeszcze jakies max 800km? Pozdrawiam
luki041
Nowicjusz

Auto: focus II lift/bravo

Re: Nadpęknięty pasek wieloklinowy

11 Gru 2017, 13:21

Może wytrzymać kilka kilometrow jak i kilka tysięcy. Nie ma na to reguły. Chcesz miec spokoj to jedz do mechanika i Ci zrobi, duzo nie zapłacisz bo to kilka minut roboty
Służe pomocą w dziale blacharstwo-lakiernictwo itp.
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Alfa Romeo GTV
Silnik: 2.0 V6 TURBO
Paliwo: Benzyna

11 Gru 2017, 13:27

To tylko 4 minuty z odpowiednim kluczem w dłoni mając nowy pasek. mechanik raczej zbędny.
Na mojej liście ignorowanych aktualnie biwakują: fate, bonifacy
speedyrider
Początkujący

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Łomianki
Prawo jazdy od: 19 07 1985
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Taczka
Paliwo: Inne
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

11 Gru 2017, 14:05

Sęk w tym, że u rodziców mam kanał i u nich bede na święta, a pod blokiem tego nie zrobie ze wzgledu na ograniczoną ilosc miejsca- duży silnik w małej kaście i najlepsze dojście jest spod auta. Mechaników obdzwonilem i na już mi tego nikt bie zrobi a dojechać do pracy jakos muszę i jeszcze popoludniowe zmiany...
luki041
Nowicjusz

11 Gru 2017, 14:33

A jakie to auto i silnik?

Możesz kupić pasek wrzucić do bagażnika i dodatkowo odpowiednie klucze potrzebne do wymiany. Tak jeździć jak ci strzeli będziesz się wtedy martwił, jakieś tam ryzyko jest, ale może być tak jak pisze @Kao nie jesteś w stanie togo przewidzieć ile km wytrzyma.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

11 Gru 2017, 18:56

Auto to Alfa 147FL z silnikiem 1.9 jtd 16v 150km.
Dojście nie jest za fajne do wymiany paska ze względu na duży silnik w małej kaście więc nie chciałbym wymieniać na poboczu... Podzwonie jeszcze po mechanikach chociaż wolałbym to samemu to zrobic....
luki041
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota C-HR będzie pierwszym samochodem elektrycznym Toyoty w Chinach Toyota C-HR będzie pierwszym samochodem elektrycznym Toyoty w Chinach
    Do 2020 roku Toyota wprowadzi na chiński rynek 10 nowych zelektryfikowanych modeli. Na targach motoryzacyjnych w Pekinie marka zaprezentowała Corollę i Levina w wersji plug-in hybrid, które zadebiutują w Chinach w ...
    Volkswagen Amarok: większa moc, lepsze wyposażenie i komfort Volkswagen Amarok: większa moc, lepsze wyposażenie i komfort
    Volkswagen Amarok od końca czerwca jest produkowany w Hanowerze. Wszystkie Amaroki z podwójną kabiną trafią na rynek europejski i rosyjski. Wraz z rozpoczęciem produkcji w zakładzie Stöcken, do Amaroka wprowadzonych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tuning Show
      Kontrolki
      Zima, biała droga, śnieg
      Gokart, wyścigi równoległe z samochodem