Nalot na dachu

Nalot na dachu

14 Sie 2017, 11:48

Mam problem z jakims nalotem na dachu Nie pamietam kiedy on sie pojawil ani w jakich okolicznosciach, ale po myciu samochodu staje sie to mniej widoczne oraz daje sie to zdrapac jednak jest to bardzo ciezkie. W jaki sposob sie tego pozbede ? Czy polerowanie reczne wystarczy ? Jesli tak to jakimi srodkami ?
Dafiq
Nowicjusz

Auto: Toyota Corolla E11 lift

Re: Nalot na dachu

14 Sie 2017, 12:28

Trochę cieżko ocenić ale wydaje mi się ze to nieudolnie zrobiona zaprawka i warstwy lakieru się od siebie odklejają. Kolejny etap to będzie jego odpadanie. Miałes coś tam naprawiane? Rdza pod szybą?
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7

14 Sie 2017, 12:46

Niee, nic nie bylo tam robione ;/ nie jestem pierwszym wlascicielem ale wydaje mi się ze od kiedy samochod jest u mnie w rodzinie to dopiero wtedy się pojawilo, ale nic nie bylo w tamtym miejscu robione. To wyglada na jakiś nalot, bo tak jak mówię jak samochod bylo mokry to udalo sie zdrapac kawaleczek i pod spodem wyglada to normalnie
Dafiq
Nowicjusz

Auto: Toyota Corolla E11 lift

14 Sie 2017, 13:14

Teraz powiekszylem sobie na laptopie (wcześniej na telefonie oglądałem) i w 100% potwierdzam swoją wcześniejszą wypowiedź. Była malowana zaprawka nieudolnie i to co zdrapujesz to jest lakier który odpada od spodniej warstwy. Żadna pasta tego nie załatwi, trzeba ponownie lakierować ale nic straconego bo i tak widzę że masz rdzę wokół szyby więc trzeba zrobić. Koszt około 500 zł
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7

20 Wrz 2017, 12:18

Tak jak pisze Kao, tutaj również polecam raz jeszcze lakierować dach pod kolor, ponieważ nalot nie zniknie pod wpływem działania kosmetyków, to kwestia wcześniejszej- prawdopodobnie spartaczonej roboty lakierniczej.
Laserwash
Początkujący

Auto: M3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ferrari F12 Berlinetta Ferrari F12 Berlinetta
    F12 to rasowy włoski grand tourer. Auto zachwyca osiągami - do pracy zaprzęgnięto w nim silnik V12 o mocy sporo ponad 700 KM, wygodnym i dopracowanym wnętrzem i oczywiście świetną, smukłą sylwetką z długą maską. Odmiana pozbawiona ...
    Burza za kierownicą - jak ją bezpiecznie przetrwać? Burza za kierownicą - jak ją bezpiecznie przetrwać?
    Upalne letnie dni często kończą się gwałtowną burzą. Wnętrze samochodu jest wtedy raczej bezpiecznym miejscem, mimo to jazda w takich warunkach pogodowych może być bardzo niebezpieczna. Zagrożenie stanowią nie tylko silne ...

•