Nalot na dachu

Nalot na dachu

14 Sie 2017, 10:48

Mam problem z jakims nalotem na dachu Nie pamietam kiedy on sie pojawil ani w jakich okolicznosciach, ale po myciu samochodu staje sie to mniej widoczne oraz daje sie to zdrapac jednak jest to bardzo ciezkie. W jaki sposob sie tego pozbede ? Czy polerowanie reczne wystarczy ? Jesli tak to jakimi srodkami ?
Dafiq
Nowicjusz

Auto: Toyota Corolla E11 lift

Re: Nalot na dachu

14 Sie 2017, 11:28

Trochę cieżko ocenić ale wydaje mi się ze to nieudolnie zrobiona zaprawka i warstwy lakieru się od siebie odklejają. Kolejny etap to będzie jego odpadanie. Miałes coś tam naprawiane? Rdza pod szybą?
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, E60, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7

14 Sie 2017, 11:46

Niee, nic nie bylo tam robione ;/ nie jestem pierwszym wlascicielem ale wydaje mi się ze od kiedy samochod jest u mnie w rodzinie to dopiero wtedy się pojawilo, ale nic nie bylo w tamtym miejscu robione. To wyglada na jakiś nalot, bo tak jak mówię jak samochod bylo mokry to udalo sie zdrapac kawaleczek i pod spodem wyglada to normalnie
Dafiq
Nowicjusz

Auto: Toyota Corolla E11 lift

14 Sie 2017, 12:14

Teraz powiekszylem sobie na laptopie (wcześniej na telefonie oglądałem) i w 100% potwierdzam swoją wcześniejszą wypowiedź. Była malowana zaprawka nieudolnie i to co zdrapujesz to jest lakier który odpada od spodniej warstwy. Żadna pasta tego nie załatwi, trzeba ponownie lakierować ale nic straconego bo i tak widzę że masz rdzę wokół szyby więc trzeba zrobić. Koszt około 500 zł
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, E60, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7

20 Wrz 2017, 11:18

Tak jak pisze Kao, tutaj również polecam raz jeszcze lakierować dach pod kolor, ponieważ nalot nie zniknie pod wpływem działania kosmetyków, to kwestia wcześniejszej- prawdopodobnie spartaczonej roboty lakierniczej.
Laserwash
Początkujący

Auto: M3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

KONKURS - zaproszenia na Motor Show 2019 KONKURS - zaproszenia na Motor Show 2019
    Rozpoczął się właśnie konkurs dla aktywnych użytkowników naszego forum (konkurs trwa do 25 marca włącznie). Tym razem mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na "Vip Day" i cztery podwójne zaproszenia na ...
    Autobus Mercedes-Benz Travego dla klubu Legia Warszawa Autobus Mercedes-Benz Travego dla klubu Legia Warszawa
    Legendarny klub warszawski – Legia Warszawa otrzymał luksusowy autobus turystyczny Mercedes-Benz Travego. Piłkarzom został on po raz pierwszy zaprezentowany 28 stycznia rano, odbierając na lotnisku legionistów ...

•