Namierzanie zgubionego immobilisera. Dziwne zachowanie auta.

Namierzanie zgubionego immobilisera. Dziwne zachowanie auta.

16 Sty 2013, 20:58

Zgubiłem kluczyk z immobiliserem do Citroena C4 (2007). O fakcie zorientowałem się następnego dnia kiedy zauważyłem że światła mijania w samochodzie zapalają się i gasną. Kiedy chciałem wyjść do samochodu zobaczyć co się dzieje zdałem sobie sprawę z tego że nie mam kluczy.

Po wielokrotnym przetrzepaniu domu doszedłem do wniosku że kluczyk został na zewnątrz. Podejrzana jest dla mnie kwestia zapalających się świateł. Nad ranem dopadało 30cm świeżego śniegu. W pilocie kluczyka znajduje się przycisk doświetlania pozwalający na zdalne włączenie oświetlenia. Wydaje mi się że w pilocie mogło dojść do zwarcia (obudowa była już trochę sfatygowana) i właśnie to było przyczyną włączających się świateł.

W pierwszej kolejności rozgarnąłem śnieg na placu licząc że kluczyk znajdzie się gdzieś pod łopatą. Rozgarniałem też miejsca w które odrzucałem śnieg. Niestety - bez skutku.
Wypożyczonym wykrywacze metalu również nie udało się odnaleźć klucza ze względu na liczne zakłócenia (stalowe elementy bramy, ogrodzenie itp.)

Do samochodu posiadam zapasowy kluczyk, niestety bez immobilisera przez co samochód pozostaje uziemiony a ja razem z nim.

Zastanawiam się nad elektronicznym namierzeniem sygnału wysyłanego z immobilisera. Czy są urządzenia które mogą do tego posłużyć? Jaki rodzaj fal wysyła immobiliser? Może jakieś inne metody? Czy moje przypuszczenie co do zwarcia ma logiczne uzasadnienie?

Dorobienie nowego immobilisera i przekodowanie samochodu jest kosztowne a mi nie uśmiecha się czekać do wiosny aż śnieg stopnieje.

Liczę na Wasze pomysły i pomoc.
pozdrawiam, Mateusz
yeerkach
Obserwowany

Auto: Citroen C4

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

III runda NIGHT POWER 2013 GP w Łomży / relacja III runda NIGHT POWER 2013 GP w Łomży / relacja
    Kolejna impreza z cyklu NIGHT POWER 2013 Grand Prix za nami. Nawet deszcz nie zniechęcił fanów wysokooktanowej adrenaliny. Kiedy tylko ulica wyschła pierwsze auta stanęły na linii startu. 10 sierpnia na ulicy Spokojnej ...
    Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu? Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu?
    Stylistykę samochodu kreują nie tylko względy estetyczne, ale i cała długa lista czynników wpływających na nasz portfel i bezpieczeństwo. Popularność samochodu w bardzo dużej mierze zależy od jego wyglądu. Stylistyka ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      S2020005
      Jaguar