Naprawa drobnostek Vectra B

28 Maj 2022, 17:52

Witam . Zrobiłem w aucie już to co trzeba więc chciałbym się zabrać za pierdoły i Mam trzy sprawy i potrzebuje pomocy. Szukałem na internecie ale nie znalazłem sensowniej odpowiedzi.

1) ogranicznik drzwi . Nie ma go, chciałbym kupić i znalazłem. Jak go zamocować? Przy aucie żadnych śrub nie ma , w zestawie też nie , to muszą być jakieś specjalne? Czy jakiekolwiek byleby się trzymało jak należy?

2) Podświetlenie przycisku klimatyzacji i podgrzewanego siedzenia oraz połowy zegarów. Tak się złożyło że to nie działa. Tzn klimatyzacja i siedzenie działa.ale przycisk nie świeci. Z siedzeniem nie ma kłopotu bo łatwo zauważyć że działa ale z klima bardziej, bo muszę dawać na najwyższy bieg żeby słyszeć że mocniej dmucha . Czy to sprawa żaróweczek czy czegoś grubszego? Jak się dostać do zegarów ? Czy trzeba będzie tam żaróweczka do wymiany czy trzeba coś rozwiercać i lutować?

3) jedne drzwi nie działają. Centralny zamek zamyka i otwiera pozostałe trzy i bagażnik a jednego nie. Domyślałem się że przewody mogły się przerwać w drzwiach tylko jak.mam się do nich dostać ? Gdy ścianę bok drzwi to się dostanę czy muszę przeciąć tą gumę przez którą przechodzą kable ?
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 970
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

29 Maj 2022, 10:40

1. Demontujesz tapicerkę, demontujesz głośnik ten z dołu. Między drzwiami a budą ogranicznik jest montowany w ten sposób, że od góry jest jedna tulejka, a od dołu wciska się drugą ( jedna wchodzi w drugą ). W drzwiach są dwie śruby i nakrętki od środka. Jak jest inaczej poprawcie mnie proszę.
2.W podświetleniach licznika są dwie albo trzy żarówki W2W. W przyciskach są 1,2W z trzonkiem BX8 lub 1,2W ale trzeba lutować. Musisz najpierw zdemontować i sprawdzić jakie są u ciebie.
3. Gumy nie trzeba przecinać. Można ja zdemontować ( wyjąć z drzwi i z karoserii.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Maj 2022, 11:14

MotoAlbercik napisał(a):. Gumy nie trzeba przecinać. Można ja zdemontować ( wyjąć z drzwi i z karoserii

A czy trzeba zdemontować tapicerkę z tych drzwi ?
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 970
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

30 Maj 2022, 13:51

Musisz zdemontować tapicerkę, żeby zdemontować ten duży głośnik, bo w dziurę po głośniku musisz włożyć rękę, żeby dostać się do tego ogranicznika.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Maj 2022, 18:41

Nakładki na progi delikatnie odstają. Co mam z tym zrobić? Mogę to po prostu czymś przykleić żeby równo przylegały?

Mam jeszcze pytanie co do konserwacji podwozia , jest praktycznie bez rdzy , są tylko dwa punkty z przodu w podłodze które mają wielkość jabłka i jest to zardzewiałe jedynie powierzchownie, tarłem trochę papierem ściernym i zaczynało schodzić. Zostało mi po poprzednim aucie połowa puszki takiej farby do zakonserwowania podwozia w aucie . Skoro jest zdrowe podwozie bez rdzy to jest sens tym malować ? Czy pomalować żeby jeszcze dłużej tak zostało ?
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 970
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

31 Maj 2022, 11:58

Troszkę dziwnie co ta listwa odstaje. Tak jakby drzwi w tym miejscu były jakieś wciśnięte, bo na błotniku przylega równiutko, w dalszej części drzwi też równiutko. Chyba, że uchwyt ci się złamał i teraz tą listwę odpycha. Musisz się temu dokładnie przyjrzeć i ewentualnie wymienić ten uchwyt.
Co do podwozia, to jak jest ono w dobrym stanie, to raczej nie ma sensu tego malować. Zabezpiecz tylko porządnie to, co jest spuchnięte.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Muzeum SKODY - 117 lat historii Producenta
    W piątek 23 listopada 2012 roku odbyła się przedpremierowa prezentacja nowego Muzeum SKODY dla mediów, a trzy dni później (26 listopada) obiekt został uroczyście otwarty dla publiczności. Położone w Mladá ...