Naprawa z AC z regresem - udział własny.

Naprawa z AC z regresem - udział własny.

03 Gru 2010, 14:00

Witam.

Odstawiłem już auto do warsztatu, dziś oglądał go rzeczoznawca. W polisie AC zauważyłem punkt o wkładzie własnym. I teraz pytanie, jak to się ma w przypadku kiedy będzie później robiony regres z polisy OC sprawcy? Po prostu sprawca wypadku nie przyjął mandatu i będzie przeciw niemu prowadzone postępowanie sądowe a ja nie mam czasu czekać na naprawę samochodu kilka miesięcy więc naprawiam go s własnego AC tylko nie rozumiem jednej rzeczy, jakim prawem mam płacić 15% wkładu własnego skoro gdyby nie ten za przeproszeniem idiota który nie ustępując pierwszeństwa na skrzyżowaniu równorzędnym wjechał mi wprost pod samochód to nie było by sprawy i nic by się nie stało. Przecież nie ma tu najmniejszej mojej winy i tak samo uznała policja która jednoznacznie orzekła winę tego człowieka. Czy faktycznie te 15% będę musiał zapłacić? Czekam na kontakt likwidatora tej szkody ale pomimo moich próśb aby zadzwonił do mnie jak najszybciej jak na razie brak telefonu.
lukpio3
Początkujący

Miejscowość: Warszawa

Re: Naprawa z AC z regresem - udział własny.

03 Gru 2010, 20:09

No cóż - ubezpieczyciela nie interesuje dlaczego naprawiasz samochód z AC. Musisz więc stosować się do umowy AC.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

03 Gru 2010, 20:19

Tylko że w finale sprawy zostanie sporządzony regres z polisy OC sprawcy i moja polisa AC zostanie zwolniona i będę miał znowu wszystkie zniżki. To nie jest tak że naprawiam teraz z AC tracę zniżki i tak już zostaje. Sąd wyda wyrok i ubezpieczalnia ściąga należną kwotę z jego OC.
lukpio3
Początkujący

Miejscowość: Warszawa

03 Gru 2010, 21:44

No tak, ale to obecnie nie ma żadnego znaczenia. Naprawiasz z AC i obowiązuje cię to, co jest napisane w umowie AC. A jeżeli z tej umowy wynika, że musisz dopłacić do naprawy te 15%, to musisz niestety dopłacić. Oczywiście weź na to rachunek, bo masz prawo od ubezpieczyciela sprawcy żądać wypłacenia tej kwoty. Po wyroku sądu oczywiście.
Chyba, że dogadasz się z ubezpieczycielem i w tej sytuacji zrezygnuje on z żądania wpłaty własnej i zapłaci całość za naprawę, a później ściągnie sobie wszystko z OC sprawcy. Ale wątpie, żeby ubezpieczyciel na to poszedł, bo do brania pieniędzy na składki to są bardzo mili i uprzejmi, ale jak przyjdzie coś wypłacić, to nagle robią się inni... Ale spróbowac nie zaszkodzi.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dlaczego część kierowców nie używa kierunkowskazów? Dlaczego część kierowców nie używa kierunkowskazów?
    Dlaczego część kierowców nie używa lub nie zawsze używa kierunkowskazów? Przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych badania wykazały, że najczęściej podawane odpowiedzi to: "nie było na to czasu " (42%) i "z lenistwa ...
    Automaster Show 2013 / relacja Automaster Show 2013 / relacja
    Na lotnisku w Kamieniu Śląskim 28 kwietnia odbyła się impreza Automaster Show 2013. Dla fanów motoryzacji przygotowanych było kilka testów sprawnościowych: jazda na trolejach czy test Stewarta, ale każdy mógł ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50
      GTP Light