Następca Mazdy 626

Następca Mazdy 626

23 Lis 2017, 07:47

Cześć!
Powoli przymierzam się do zmiany auta na coś bardziej komfortowego, niż moja ukochana Mazda 626 silnikiem 2.0 115KM. W sumie gdyby nie hałas i wyciszenie (no i kolor :D), to nie myślałbym o zmianie. Ale na chwilę obecną coraz bardziej przeszkadza mi jazda tym samochodem, chociaż technicznie jest bardzo dobrze.

Na auto chciałbym przeznaczyć co najwyżej 10-11 tysięcy złotych, wliczając w to wszystkie opłaty i pierwsze naprawy. W takim razie zostaje około 8 tysięcy, tak sądzę.

Myślałem nad Accordem VI w wersji 1.8Vtec, z gazem oczywiście. Mam okazję jeździć takim autem kilka razy w miesiącu i pod każdym względem jest super, bardzo dobrze mi się go prowadzi i ogólnie podoba mi się. No i mechanicznie też wiem, że oprócz starej instalacji lpg i brania oleju to nie ma większych problemów.
Kolejnym typem jest Passat B5 1.8T. Tutaj też jeździłem takim autem, w kombi, kilka razy, i ogólnie rzecz biorąc jest to samo co z Hondą. Jeździ się bardzo przyjemnie, przyspiesza satysfakcjonująco, ale myślę, że w moim budżecie nie znajdę nic ciekawego. To samo z Borą 1.8t.
Podoba mi się też Mondeo MK3, ale słyszałem, że są duże problemy z ubytkami oleju :(
Kolejny typ to Volvo S40 po 2000r.

Macie jakieś inne propozycje? Chciałbym, aby auto było trochę mocniejsze od Mazdy, ale nie z większym silnikiem - OC wykańcza.
Benzyna z gazem, w ostateczności sama benzyna.

Dziękuję!
Envil
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Następca Mazdy 626

23 Lis 2017, 17:06

Envil napisał(a):Podoba mi się też Mondeo MK3, ale słyszałem, że są duże problemy z ubytkami oleju
a gdzie słyszałeś takie rzeczy? No i o jakim silniku mowa? Dla mnie to nowina.
Typy masz dobre tylko teraz zostaje znalezienie dobrego egzemplarza.
Co do mondeo to mówią że gaz nie jest do niego polecany.
Służe pomocą w dziale blacharstwo-lakiernictwo itp.
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: BMW i Jeep Grand Cherokee WG
Silnik: 530i, 4.0 R6
Paliwo: Benzyna

23 Lis 2017, 18:00

W Fordzie problemy z ubytkiem oleju dotyczą najczęściej silnika 1.8. Tak w ogóle to te silniki benzynowe to konstrukcja Mazdy, ale trochę przerobiona przez Forda (m.in.problematyczne przepustnice). Ja bym spokojnie poszukał Mondeo z 2.0, chociaż założenie LPG najlepiej zlecić w renomowanym warsztacie i na dobrych podzespołach.
Z konkurencji zerknij właśnie na:
Hondę Accord VII 1.8 lub 2.0
Citroena C5 2.0
Rovera 75 1.8 lub 2.0
Ossy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

24 Lis 2017, 21:01

IMHO przesiadka z 626 do Accorda VI to żaden progres, Jedyne co to to Volvo byłoby lepiej wyciszone i wyposażone
RIDE or DIE
fate
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy od: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: BMW E90
Silnik: 3.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Podłącz smartfona w swoim samochodzie - Opel ADAM Podłącz smartfona w swoim samochodzie - Opel ADAM
    ADAM to pierwszy samochód z całkowicie nowym system informacyjno-rozrywkowym firmy Opel, który nie tylko obsługuje smartfony, ale również zwiększa ich możliwości, a tym samym zapewnia jeszcze więcej w ...
    [C] Focus mk2 ST / Civic Type VII R / Megane II RS / Golf V GTI [C] Focus mk2 ST / Civic Type VII R / Megane II RS / Golf V GTI
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hot hatch segmentu C - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Ford Focus mk2 2,5 ST - 225KM - Honda Civic VII 2,0 Type R - 200KM ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      Jaguar