Nie chcę odpalić

Nie chcę odpalić

02 Cze 2012, 16:01

Samochód Fiat Punto 1.7 TD nie chcę odpalić świeci się kontrolka ze świecami żarowy coś w gaźniku stuka pomocy co zrobić
pingielek
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 06 12 1992
Auto: Fiat Punto 1.7 TD 1995
  • Re: Nie chcę odpalić

02 Cze 2012, 20:58

to dość prosty dieselek, gażnika tam nie ma na pewno- może w pompie wtryskowej
    ale pare warunków do odpalenia musi być spełnione;
    czy oprócz swiecenia kontrolki świece są sprawne? jaka jest kompresja ?
    czy wystarczająco dobrze kręci rozrusznik? czy w filtrze nie ma wody i jeszcze pare innych :wink:
    ile auto ma przejechane ? znasz go troche czy nowy nabytek?
    dobrze by było jakby przyjrzał się temu mechanik
    przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
    sympatyk
    Zaawansowany

Miejscowość: na skraju grodu
    Prawo jazdy od: 15 09 1976
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Freelander e picc. scuderia
    Silnik: Otto 95÷121
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Skrzynia biegów: Manualna

Re: Nie chcę odpalić

25 Cze 2012, 14:22

Czyli generalnie nie wiadomo dlaczego,ale jeśli to diesel to usterka może być bardziej poważna. Jedyne co pozostaje to dać go do mechanika i podpiąć pod komputer.
    Exedy24
    Początkujący

Prawo jazdy od: 01 01 2001
    Auto: AUDI A4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Arizona Proving Ground (TAPG) - tor testowy Toyoty w USA Toyota Arizona Proving Ground (TAPG) - tor testowy Toyoty w USA
    Przez 300 dni w roku świeci tu słońce. W sierpniu średnia temperatura osiąga 41°C, lecz i upały 48°C nie są rzadkością. Przez kilkanaście najchłodniejszych dni w roku termometr wskazuje 12 stopni powyżej zera. W rozgrzanym ...
    Lexus - elektryczna przyszłość modeli wyczynowej rodziny F Lexus - elektryczna przyszłość modeli wyczynowej rodziny "F"
    Prezes Lexus International Yoshihiro Sawa powiedział w wywiadzie udzielonym brytyjskiemu magazynowi Auto Express podczas Goodwood Festival of Speed, że japońska marka premium wprowadzi do oferty samochody elektryczne, a elektryfikacja ...

•  
    • Warto przeczytać