Nie równa jazda na LPG - szarpanie i miganie kontrolki check engine

04 Maj 2021, 18:18

Od dłuższego czasu mam problem z LPG w moim samochodzie. Posiadam Seata Ibizę IV benzyna/LPG. Jazda na samej benzynie to czysta poezja duży komfort podczas jazdy, po prostu czuć każde depnięcie w pedał gazu. Już nie jest tak kolorowo jak przełącze na LPG. Podczas postoju na światłach trzęsie w środku, podczas ruszania trzeba mocniej depnąć zeby obroty były na tyle wysokie zeby samochód mógł w miare ruszyć a nie "zamulać". Po wbiciu z jedynki na dwójkę i z dwójki na trójkę przy intensywnym gazowaniu nie czuć mocy przyśpieszenia, samochód jakby się zdławił i momentami prze do przodu jakby na chwilę coś się "odetkało", przy tym wyskakuje ikonka check engine i gaśnie jak obroty (2000 obr.) się unormują na czwartym biegu. Byłem kiedyś u mechanika, sprawdził w komputerze i pokazało mu że w czwartym cylindrze jest zła mieszanka gazu. Obserwuję mój samochód od poł roku i mam tak za każdym razem. Jakość gazu nie jest tu problemem. Kilka miesięcy temu był wymieniany reduktor gazu oraz filtry gazu, nie mam pojęcia co jest przyczyną tak nie równej pracy silnika na LPG.
Myrolq1
Nowicjusz
 
Posty: 41

04 Maj 2021, 19:19

Myrolq1 napisał(a):Posiadam Seata Ibizę IV benzyna/LPG
No a reszta bardzo istotnych danych - pojemność , moc motoru ? najlepiej kod silnika .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4701
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

04 Maj 2021, 20:16

Na fotce wszystkie kody

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Silnik 1.4
Myrolq1
Nowicjusz
 
Posty: 41

04 Maj 2021, 20:51

CGGB to nowsza wersja motoru BXW. W sumie to to samo . Przy niejako słabych cewkach zapłonowych na PB będzie chodził super ale już na LPG potrafi płatać figle i przebierać uszami . Zobacz programem diagnostycznym podczas pracy na LPG na którym cylindrze wypadają zapłony . Wymień cewkę na nim . Mam ja tak jak jak w moim profilu BXW i taki sam problem kiedyś miałem . Akurat był to czwarty cylinder a i po wymianie cewki jazda stała się przyjemnością na gazie :ok:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4701
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

04 Maj 2021, 21:48

A sama wymiana swiec zaplonowych cos zmieni? Bo mam zamiar na dniach wymienic bo juz drugi mechanik mi mowil o tym.
Myrolq1
Nowicjusz
 
Posty: 41

04 Maj 2021, 22:06

Oczywiście możesz wymienić świece . Jak mechanior mówi tak ma być
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4701
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

19 Maj 2021, 12:15

Wymiana wszystkich świec pomogła, samochód jeździ bez żadnego szarpnięcia i płynnie. Na postojach żadnych drgań w kabinie :)
Myrolq1
Nowicjusz
 
Posty: 41

19 Maj 2021, 12:27

Jak jeździsz na zwykłych świecach to trzeba pamiętać żeby je też wymieniać np. co drugi serwis olejowy jak jeździsz na gazie. Świece nie są drogie a jak są dobre to cały układ zapłonowy od razu inaczej pracuje :ok:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34