Niedziałające kontrolki

06 Kwi 2020, 15:21

Nissan Micra K11 (1998 rok).

Dzień dobry.
Zostawiłem samochód na 3 miesiące u mamy. W tym czasie wpadła na pomysł żeby lepiej wyciągnąć akumulator i zrobili to z sąsiadem. Robili to po 3 tygodniach odkąd zostawiłem i mówili że spychali też auto w inne miejsce bo akumulator już nie działał ale jakieś kontrolki się paliły.

Wczoraj włożyłem akumulator i w sumie też nie jestem pewny czy poprawnie ale próbowałem napisami do przodu i do tyłu i za karnym razem ŻADNE kontrolki się nie paliły.

Próbować odpalić z kabli? Naładować n akumulator prostownikiem?
Szymoszko
Obserwowany

• 06 Kwi 2020, 19:05

Najlepiej ładować prostownikiem
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 55
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km

15 Maj 2020, 13:35

Szymoszko napisał(a):Wczoraj włożyłem akumulator i w sumie też nie jestem pewny czy poprawnie ale próbowałem napisami do przodu i do tyłu i za karnym razem ŻADNE kontrolki się nie paliły.

Próbować odpalić z kabli? Naładować n akumulator prostownikiem?
    Wygląda na to że akumulator całkowicie rozładowany. Jeżeli stał tak przez jakiś czas to odradzam odpalanie z kabli. Najlepiej spróbować go naładować małym prądem bo tu prostownik cyfrowy może sobie nie poradzić. Jak uda się go naładować to wtedy sprawdzić czy trzyma napięcie i zamontować w samochodzie jak będzie ok.

Pamiętaj żeby nie pomylić biegunów przy podłączaniu akumulatora i zachowaj odpowiednią kolejność zakładania klem tu więcej o odłączaniu i podłączaniu akumulatora akumulator-w-naszym-samochodzie-vt27383.htm
    Rokiko
    Zaawansowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Chiny włączają hybrydy do programu elektromobilności
    Chiński rząd ogłosił, że uwzględni samochody hybrydowe w programie wspierania elektromobilności jako kolejną kategorię niskoemisyjnych aut. Nowe przepisy, które wejdą w życie w styczniu 2021 roku, mają na celu zwiększenie ...
    Honda silniki K20 / K24
    Cztery cylindry w układzie rzędowym. Pojemność: 2 do 2,4 litra. Zalety: relatywnie duża moc. Wyprodukowane przez Hondę motory K20 / K24 zasłynęły dzięki systemowi zmiennych faz rozrządu VTEC i do tej pory mają zwolenników ...

•  
    • Warto przeczytać