Niejasna kolizja

Niejasna kolizja

12 Mar 2019, 10:19

Witam piszę tu wiadomość ponieważ chciałbym się dowiedzieć jak ocenili byście sytuację która mi się zdarzyła na czyja winę byście uznali zdarzenie które niżej opiszę

Mianowicie na skrzyzowaniu 3 pasmowym z sygnalizacja swietlnajadącej w jednym kierunku gdzie prawy pas jechał prosto i w prawo środkowy prosto a lewy jedynie był do lewo skrętu doszło do kolizji z udziałem 2 samochodów w wyniku próby zjazdu samochodowi karetki w celu zrobieniu tzw. tunelu życia. jadący samochodem ciężarowym będącym na pasie do jazdy w lewo uderzył w lewy przedni bok samochodowi który przed zobaczeniem karetki znajdował się na pasie środkowym do jazdy na wprost, w momencie kiedy usłyszeliśmy karetkę chcąc przytulić się bliżej barierki i chcąc wjechać możliwie najbliżej kołami na krawężnik by zrobić tunel życia samochód ciężarowy uderzyl w samochód który również chciał zrobić tunel życia i w tym celu wjechał na pas przed samochód ciężarowy który więc panowie i panie według waszej opinii czyja była wina w tej sytuacji
C7awhammer
Nowicjusz

Re: Niejasna kolizja

12 Mar 2019, 20:48

Powiedz tylko w którym pojeździe siedziałeś Ty zielony czy czerwony. Patrz obrazek. Dobrze rozrysowałem sytuację?
Kuba1990
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 19

14 Mar 2019, 11:35

Ja siedziałem w ciężarówce która była tak jak na rysunku przede mną nie było już żadnego pojazdu bo byłem pierwszy na skrzyżowaniu
C7awhammer
Nowicjusz

14 Mar 2019, 18:02

Korytarz życia nie ma tu żadnego znaczenia, ważne kto komu wjechał na jego pas ruchu.
yeti65
Stały forumowicz

Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Lancer 2014, Vitara 2017
Silnik: 1,6 117KM 1,6 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

14 Mar 2019, 18:11

No też tak myślę aczkolwiek według policji była wina moja gdyż on wjechał i się zatrzymał i stał (trwało to może max 30sec )
C7awhammer
Nowicjusz

14 Mar 2019, 20:36

Jeżeli tak, to mogą(policja) mieć rację, myślałem, że oba pojazdy były w ruchu.
yeti65
Stały forumowicz

Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Lancer 2014, Vitara 2017
Silnik: 1,6 117KM 1,6 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak bezpiecznie dojechać na stok i z niego wrócić samochodem? Jak bezpiecznie dojechać na stok i z niego wrócić samochodem?
    Samochodem na narty - sezon narciarski trwa w najlepsze, a na stok wiele osób podróżuje własnym samochodem. Jak zapakować sprzęt i bezpiecznie dotrzeć na miejsce w zimowych warunkach? Kilka porad przygotowali ...
    Bez kichania, kaszlu i łzawienia oczu w samochodzie Bez kichania, kaszlu i łzawienia oczu w samochodzie
    Przez kilka chłodniejszych miesięcy w przewodach i zakamarkach układu klimatyzacji zdążyły zebrać się szkodliwe dla naszego organizmu zanieczyszczenia, grzyby i pleśnie. U wielu ludzi wywołują one takie nieprzyjemne reakcje ...

• Re: Niejasna kolizja

14 Mar 2019, 20:43

To jest dosyć popularny problem że kierowcy nie wiedzą jak mają się zachować. Dobrze że tworzą korytarz życia tylko czasem jak w tym przypadku dochodzi do kolizji. Swoją drogą to trochę dziwne że Policja uznała Twoją winę skoro to on wjechał przed Ciebie.
    Kuba1990
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

15 Mar 2019, 03:37

Powiem tak było światło czerwone oboje staliśmy w momencie kiedy usłyszeliśmy sygnały karetki oboje wykonaliśmy manewr zrobienia tunelu życia on wjechał na mój pas i się zatrzymał przodem swojego auta przed moim w martwym punkcie mojego pojazdu 80% jego pojazdu była na pasie środkowym a fakt że się zatrzymał parę sekund przed deszczem mną nie sądzę by miał o czymś świadczyć gdyż to on wykonywał manewr zmiany pasa ruchu i w przepisach jest jasno że powinien mnie przepuścić oraz upewnić się że robi to bezpiecznie
    C7awhammer
    Nowicjusz

15 Mar 2019, 03:39

On powinien dojechać do mojego boku a nie wjechać przed mój pojazd bo robiąc taki manewr ja nie miałem możliwości zrobić tunelu życia karetce
    C7awhammer
    Nowicjusz

15 Mar 2019, 14:56

Teraz bo dopisaniu i rozszerzeniu całego zajścia ja bym ustalił winę po stronie kierowcy osobówki. Ponieważ jak mówisz stojąc 80% na środkowym pasie a resztą wpychając się na Twój pas dokonuje nieprawidłowej zmiany pasa ruchu a korytarz życia owszem należy zrobić ale bez narażania pozostałych uczestników ruchu. Tym bardziej że był w Twojej martwej strefie.
    Kuba1990
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika