Nieprzerejestrowany samochód - sprzedaż

25 Mar 2023, 22:03

Cześć,

szybkie pytanie. Kupiłem auto niecałe 2 lata temu. Zgłosiłem zakup w urzędzie, także u ubezpieczyciela, ale nie wymieniłem dowodu rejestracyjnego. Poprzedni właściciel zresztą też nie, więc w DR mam dane właściciela jeszcze przed tym od którego kupiłem. Chcę teraz sprzedać auto - jak to zrobić? Umowy kupna sprzedaży nie mam, choć pewnie w urzędzie mają jakiś skan itp. A nawet ta umowa by mi nie wystarczyła, bo dane sprzedającego nie zgadzają się z tymi z dowodu.

Czy mogę dostać jakieś zaświadczenie w urzędzie, że jestem właścicielem po prostu?

edit: Dodam, że od godziny szukam odpowiedzi w internecie, ale wszelkie artykuły na ten temat odnoszą się albo do aut z zagranicy, albo do faktu zgłoszenia zakupu, albo co zrobić jak się skończy miejsce na pieczątki...
ElChupacabra
Obserwowany
 
Posty: 1

26 Mar 2023, 10:19

ElChupacabra napisał(a): Umowy kupna sprzedaży nie mam, choć pewnie w urzędzie mają jakiś skan


no to masz mały problemik bo jednak musi być zachowana ciągłość umów , i to w oryginale muszą być te umowy a nie "jakiś skan" inaczej następny właściciel nie zarejestruje samochodu :mrgreen:
ElChupacabra napisał(a):Czy mogę dostać jakieś zaświadczenie w urzędzie, że jestem właścicielem po prostu?

nie dostaniesz żadnego zaświadczenia, musisz Albo:
-znaleźć/mieć wszystkie umowy kupna-sprzedaży począwszy od właściciela z dowodu aż do Ciebie.
Podrabianie nie wchodzi w grę bo za to są paragrafy już i można dostać wyrok :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1238
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volvo rozwija auta elektryczne - ładowanie w 90 minut
    Nowe, elektryczne Volvo C30 przyspiesza do 70 km/h w 5,9 sek., a ładowanie jego baterii zajmuje tylko 90 minut. Skrócenie czasu ładowania i polepszenie osiągów aut elektrycznych stało się możliwe dzięki współpracy ...
    Jadąc wolniej, szybciej dotrzesz do celu!
    Co można zrobić, by na autostradzie w czasie zwiększonego natężenia ruchu nie tworzyły się korki? W niektórych przypadkach może pomóc… obniżenie dopuszczalnej prędkości! Taką zależność wykazało belgijskie ...