Niestandardowe zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

16 Mar 2021, 08:08

Witam chciałabym zabezpieczyć niestandardowo samochód przed kradzieżą. Mam problem z tym do czego mogę się podpiąć i co mogę zablokować aby unieruchomić samochód do czasu wykonania rzeczy X aby go odblokować.
Michal8888
Obserwowany

16 Mar 2021, 09:51

To już zależy od Twojej pomysłowości :) Przy zwykłym silniku spalinowym wystarczy jakieś odcięcie zapłonu, można też odciąć rozrusznik, dopływ paliwa itp. Generalnie odcięcie paliwa powinno być uruchamiane w prosty sposób żebyś nie musiał się za każdym razem gimnastykować oraz żeby to było bezpieczne i zabezpieczenie niechcący nie włączyło Ci się podczas jazdy.
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 12

16 Mar 2021, 13:47

Też stawiałbym na odcięcie paliwa, najmniej upierdliwe zabezpiecznie.
malmon3
Aktywny

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe obowiązki na przejściach dla pieszych
    W ubiegłym roku na przejściach dla pieszych straciło życie 197 osób. Bezpieczeństwo ma poprawić przepis, który wszedł w życie 1 czerwca br. Wprowadza on pierwszeństwo przed pojazdem dla pieszych wchodzących ...
    Jak bezpiecznie parkować? Niebezpieczeństwa parkowania!
    Parkowanie to jedna z podstawowych umiejętności, jakie kierowca powinien nabyć w czasie kursu nauki jazdy. Jednak nawet gdy ktoś wykona ten manewr prawidłowo podczas egzaminu, nie ma pewności, że będzie w stanie równie ...

•