Nietuzinkowy samochód do 8tys

23 Sie 2017, 20:24

szpachlibra to opel calibra? dobrze kojarze? :d
4fux
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 29 12 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie wiem

23 Sie 2017, 20:26

Invi napisał(a):tylko znaleźć bardzo nie zwieśniaczoną i cieszyć się rosnącą wartością auta
no niestety przytoczona nazwa "szpachlibra" nie wzięło się z nikąd a druga sprawa rdza jej nie oszczedzała więc teraz można ładne egzemplarze na palcach policzyć reszta to kible
4fux dobrze kojarzysz
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

23 Sie 2017, 21:34

Kao napisał(a):rdza jej nie oszczedzała


W końcu to opel

Widziałem jakieś 2 tyg temu wystawioną całkiem fajną sztukę w Krakowie za jakieś 7k
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

23 Sie 2017, 21:41

Invi napisał(a):W końcu to opel


zapraszam do obejrzenia mojej Corsy :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Sie 2017, 21:47

Weź Ty już daj sobie spokój z tą corsą, pod każdym postem moja corsa to moja corsa tamto a ja Ci powiem że Twoja corsa to nie pestka w brzoskwini i nie ma czym się podniecać. Ok masz tam jakiś szacunek do swojego super auta ale zachowaj to dla siebie bo to co piszesz to już jest nudne a zaczyna robić się przykre. Sory nie chciałem Cię obrazić a tylko ściągnąć Cię na ziemię bo latasz w chmurach jak narazie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

26 Sie 2017, 23:08

Nietuzinkowy na pewno jest Probe 2gen co do części nie masz się co obawiać mechanicznie mazda mx6 lub 626
Kolejny ciekawy pojazd dający duzo satysfakcji z jazdy to wspomniana wyżej mazda mx6 jeździ ich coraz mniej i sa coraz większą atrakcja na drodze oba samochody w wersji oczywiście 2,5 V6 jest czym jechać .. a ze spalaniem w probe nigdy nie wyszedłem ponad 12l dodam ze maksymalne spalanie było jak go mocno deptałem w trasie miast około 9L
cede84
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 14 09 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4 / Ford Probe
Silnik: 2.0 145 / 2,5 164
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Nowy VW Polo R Supercar 570KM i napęd na cztery koła
    Nowe Polo R Supercar przygotowane przez Volkswagen Motorsport. Model z silnikiem o mocy 570 KM i z napędem na cztery koła został przygotowany z myślą o startach w Mistrzostwach Świata FIA w rallycrossie (WRX). Auto wygląda ...

27 Sie 2017, 06:17

Ok, po waszej pomocy, zdecydowałem się na 3 modele. Ford probe, toyota paseo, mazda mx6, jeden z tych modeli na jesieni już będzie mój . Dzięki za pomoc ;)
4fux
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 29 12 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie wiem

27 Sie 2017, 06:38

Hmm mnie zastanawia tylko jedno:

Zakładasz niewielki budżet -> co pozwala implikować że w auto pewnie trzeba będzie kapkę doinwestować "na start".
Chcesz zakładać gaz. Skoro chcesz to robić to znaczy że przebiegi będziesz miał spore. Czyli te inwestycje w naprawy/części pewnie będą większe (nie koniecznie na start ale za jakiś czas lub XX tys. km).
Ponadto chcesz nietuzinkowy samochód. Co wprowadza silnie założenie że znalezienie egzemplarza w przyzwoitym stanie też może być ograniczone przez ilość rzadkich samochodów na rynku. Co pozwala wysnuć wniosek że te inwestycje w naprawy/części będą jeszcze większe.

Za rok chcesz kupić lexusa. Teraz zmniejszasz budżet, ale brniesz w wysokie koszty taniego auta.

Powiedz mi gdzie jest logika w tym rozumowaniu?
1. Nie inwestując w tani samochód, pewnie pojeździsz rok. Może dwa. Później będą problemy z przeglądem. -> Pieniądze w błoto.
2. Ile będziesz musiał wyjeździć na tym gazie żeby Ci się zwróciła instalacja w takiej perspektywie czasu (1-2 lata).
3. Jeśli planujesz te tanie auto zatrzymać, to musisz w nie inwestować. Chyba że zakładasz muzeum.
4. Inwestując w niego, oddalasz się od lexusa.
m.: celica turbo za 10k, czekamy...
voidcall
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 107
Prawo jazdy: 07 03 2007
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Focus MK1 FL
Silnik: 1.6 100KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

27 Sie 2017, 07:38

Już coś kupować to z gazem. Probe 2.5 to już zaczynaj szukać bo tych aut jest już bardzo mało. Miałem Probe 2.0 3 lata temu a teraz chce kupić z 2.5 i klimą i Ci powiem że już rok się rozglądam i ciężko. 2.0 taki do zwykłej jazdy może być no i dużo wiecej egzemplarzy jest na rynku
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

27 Sie 2017, 08:50

Nie no, jak kupi Forda, Toykę czy Mazdę to byłoby idiotycznym za rok zmieniać na IS200. Pomijając oczywiste kwestie ekonomiczne, to i "osiągowo" nie ma sensu.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

27 Sie 2017, 09:57

Wszystko wyjdzie w trakcie ;) Będę szukał jednego z tych 3 modeli, w gazie i tyle, czy gaz założę czy nie okaże się. Samochód zamierzam dbać a czy za rok zmienię na inny to się też zobaczy, wszystko zależy od $$$.
4fux
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 29 12 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie wiem

27 Sie 2017, 11:09

voidcall napisał(a):Za rok chcesz kupić lexusa. Teraz zmniejszasz budżet, ale brniesz w wysokie koszty taniego auta.

Oj tam, oj tam, ten Lexus to pewnie bardziej w strefie marzeń jest, niż w realnym planowaniu :mrgreen:
Ale trzeba mieć na uwadze to, że zainwestowanej w strucla kasy, nie da rady odzyskać przy odsprzedaży auta.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3677
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

27 Sie 2017, 12:21

heh :D czy ja wiem czy tylko marzenie, po prostu większość kasy przeznaczam na inwestycje a na ten moment chciałbym kupić coś fajnego i nie drogiego.
4fux
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 29 12 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie wiem

18 Wrz 2017, 23:03

Ile aktualnie trzeba dać za dobrego proboszcza 2.0? ;) kiedyś to auto mi się podobało.
Z tego co widzę na otomoto to nie bardzo jest w czym wybierać :D
Err0r
Nowicjusz
 
Posty: 28
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda Accord VI
Silnik: 1.6i 115 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

19 Wrz 2017, 06:43

Mysle ze okolo 5 tys. Cos wartego powinno wpasc.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4