Nietypowy problem z instalacją LPG, raz działa, a raz nie.

Nietypowy problem z instalacją LPG, raz działa, a raz nie.

16 Lis 2015, 14:24

Cześć. Od dwóch miesięcy jestem dosyć szczęśliwym posiadaczem Audi 80 z 1992. Silnik to 2.0, 90KM, typ ABT. Samochód ma założoną instalację gazową drugiej generacji marki BRC. Instalacja ma 9 lat. Przez te dwa miesiące jeździłem bezawaryjnie, samochód ładnie jeździł zarówno na benzynie jak i na gazie. Niestety przedwczoraj po zatankowaniu LPG coś się zepsuło. Otóż jechałem sobie, gdy nagle samochód zaczął się dławić i szarpać, w końcu silnik zgasł. Przełącznik był w pozycji pośredniej (rozruch na benzynie, ale automatycznie przełącza się na LPG po dodaniu gazu). Chciałem ponownie uruchomić silnik i nie było z tym problemu, dodałem gazu, autko przełączyło się na LPG, chwilę pochodziło, ale znowu zdechło. Przełączyłem na benzynę i dojechałem bez problemu do domu. Zjawisko wygląda tak jakby silnik po prostu nie dostawał gazu. Auto na benzynie odpala i jeździ bez problemu. Wczoraj jechałem na benzynie i ciekawości przełączyłem na sam gaz i auto o dziwo normalnie jechało, ale raz na jakiś czas się zdławi i trzeba szybko przełączyć na benzynę, by auto nie zgasło. Oczywiście na dłuższą metę taka jazda nie wchodzi w grę, dlatego zwracam się z pytaniem, co mogło się zepsuć i na jakie koszty powinienem się szykować. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie obejdzie się bez wizyty u gazownika.
Podsumowując:
Przełącznik w pozycji "tylko benzyna" - auto normalnie jeździ.
Przełącznik w pozycji "auto" - auto chwilę pochodzi i zdycha.
Przełącznik w pozycji "tylko gaz" - auto jeździ, ale czasami się dławi i też zdycha.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
adam10072
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 30 06 2014
Auto: Nie mam

Re: Nietypowy problem z instalacją LPG, raz działa, a raz nie.

16 Lis 2015, 19:42

Może jakiś kiepski gaz zatankowałeś.
Wymieniałeś filterki od gazu po kupnie auta?
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

16 Lis 2015, 20:42

Kacper napisał(a):Może jakiś kiepski gaz zatankowałeś.
Wymieniałeś filterki od gazu po kupnie auta?

Zatankowałem na Statoilu, odkąd mam auto z LPG, to tylko tam tankuję i do tej pory nie było problemu.
Nic nie wymieniałem, jak kupiłem to auto, tak nim jeździłem. Może to być wina tych filtrów?
adam10072
Nowicjusz

18 Lis 2015, 14:13

A kiedy był robiony ostatni przegląd instalacji LPG?
Jak nie wiesz to trzeba udać się do gazownika i niech sprawdzi. Wymieni filterki, sprawdzi parownik itp.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999

19 Lis 2015, 01:00

Cześć, mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich. Tak samo chce założyć gaz. Wydaje mi się że najważniejsza część to żeby dopasować gaz do silnika i jak wszystko jest ok w tym temacie to połowa problemów z głowy. Słyszałem, że ag centrum ma dużą sieć i niezłe instalacje, potwierdzacie? DAjcie znać gdzie zakładaliście i jak tam opinie, bo chcę się do końca tygodnia zdecydować.
Ravii
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 10 09 2007
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Chevrolet Aveo
Silnik: 1.2 16v
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2010

20 Lis 2015, 19:32

W środę byłem u gazownika, opisałem mu problem i pierwsze co zrobił, to podpiął komputer do centralki i stwierdził, że musiało wystąpić jakieś przepięcie, bo usunął się sterownik w centralce. Zaprogramował centralkę od nowa i auto jeździ tak jak przed awarią. Dodał również, że jeśli problem się powtórzy, to będzie to oznaczało, że prawdopodobnie uszkodzeniu uległa centralka, w moim przypadku BRC Just Junior, koszt nowej to około 200zł. Mam jednak nadzieję, że był to jednorazowy przypadek. Cała wizyta u gazownika trwała jakieś pół godziny, a zapłacić musiałem 60zł.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, pozdrawiam :)
adam10072
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mitsubishi Mirage wybrany Samochodem Roku 2013 Mitsubishi Mirage wybrany Samochodem Roku 2013
    Nowy, miejski model Mitsubishi Mirage (w Europie znany jako Space Star) otrzymał tytuł "Car of the Year " za rok 2013, podczas gdy Pajero Sport wygrał w kategorii "Najlepszy samochód typu SUV 2WD z silnikiem benzynowym", ...
    Opel ADAM IntelliLink - teraz z funkcją Siri Eyes Free Opel ADAM IntelliLink - teraz z funkcją Siri Eyes Free
    ADAM to najbardziej zindywidualizowany i "kontaktowy" samochód miejski Opla w segmencie A. System informacyjno-rozrywkowy IntelliLink jest kompatybilny ze wszystkimi smartfonami pracującymi w systemie operacyjnym Android ...

• Re: Nietypowy problem z instalacją LPG, raz działa, a raz nie.

21 Lis 2015, 00:00

Właśnie dlatego szukam instalacji z gwarancją na parę lat, że jak mi się coś takiego stanie to raz że nie będę się martwił o zepsute elementy, a dwa że wizyta z jakimiś poprawkami za darmo. Ktoś zna takie warsztaty? Widzę że właśnie to ag centrum ma gwarancje na 3-5 lat, tylko pytanie czy macie np jakieś doświadczenia z takimi gwarancjami?
    Ravii
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 10 09 2007
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: Chevrolet Aveo
    Silnik: 1.2 16v
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 2010

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7