Nietypowy znak drogowy

22 Lis 2016, 14:57

Rozumiem, że nie chodzi tutaj o numer drogi? Jestem ciekaw, bo nigdy nie spotkałem się chyba, z takim przedstawionym u góry na niebieskim tle.
Bartis
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 08 11 1990
Auto: Audi A4
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Diesel

23 Lis 2016, 15:32

Bartis napisał(a):Rozumiem, że nie chodzi tutaj o numer drogi?

Napewno nie jest to numer drogi. Numeracja dróg jest określona w odpowiedniej ustawie, któa określa na jakim tle i w jakim kolorze ma być numer jakiej drogi. Np. drogi krajowe są oznaczone tabliczką z czerwonym tłem i 2 białymi cyframi. Drogi wojewódżkie mają żółte tło i 3 czarne cyfry. Itd.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Mar 2018, 10:21

bardzo często wykonywane są indywidualne znaki na potrzeby zamawiającego - znaki indywidualne nie zawsze wynikają z przepisów drogowych a mają służyć dodatkowym informacjom np. służbom drogowym w oznaczaniu pewnych odcinków drogi - takie oznaczenie jest na pewno oznaczeniem indywidualnym o dość nietypowym charakterze - fajnie było by zobaczyć realne zdjęcie miejsca umieszczenia takiego oznakowania na drodze jeżeli faktycznie przy samej drodze został umieszczone
Potrzebujesz pomocy dotyczącej organizacji ruchu drogowe / znaków drogowych, chętnie pomogę w rozwiązaniu problemu.
kupznak
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 21
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 21 12 1982
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Fiat Ducato
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    SKODA Yeti zwycięzcą w raporcie niezawodności
    SKODA Yeti okazała się najbardziej bezawaryjnym autem według raportu niezawodności GTU oraz w badaniach Which? Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego (GTU) skomponowało listę modeli, które uzyskały najlepszą ...