Niezaplacone oc od roku

Re: niezaplacone oc od roku

05 Lip 2011, 12:06

Saleta, w opisanej przez Ciebie sytuacji nie ma opcji „wymigania się”. Masz ustawowy obowiązek zapłacenia za polisę do czasu sprzedaży auta (po sprzedaży obowiązek dalszych opłat przechodzi na nowego właściciela).
Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych nakłada na każdego właściciela zarejestrowanego samochodu obowiązek posiadania polisy OC (bez dnia przerwy).
W sytuacji, gdy nie wypowiesz kończącej się polisy, każde towarzystwo ma obowiązek automatycznego jej przedłużenia na kolejny rok i ma prawo do składki za ochronę. Co więcej, Ciebie chroni przed karą ze strony UFG – bo zgodnie z prawem jeśli nie masz OC ta instytucja może na Ciebie nałożyć karę, która maksymalnie wynosi 500 euro.
To, co Ci radzę, to skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem. Ustal kwestie własności samochodu, czyli przedstaw dowód sprzedaży auta i podaj dane nowego właściciela. I poproś o kalkulację zaległości.

W przypadku dodatkowych pytań, zachęcam do kontaktu ze mną. Formularz kontaktowy znajduje się na oficjalnym blogu Link4.
Ekspert_Link4
Nowicjusz
 
Posty: 41
Rejestracja: 28 Maj 2010, 15:31
Miejscowość: Warszawa

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Odświeżone Audi RS 3 Sportback Odświeżone Audi RS 3 Sportback
  Nowe Audi RS 3 Sportback zajmuje poczesne miejsce wśród sportowych modeli segmentu samochodów kompaktowych oferowanych przez producenta z Ingolstadt. Po światowej premierze Audi RS 3 Limousine na wystawie Paris ...
  Hyundai i30 - kompaktowy hatchback do miasta Hyundai i30 - kompaktowy hatchback do miasta
  Najbardziej ekonomicznym silnikiem, z jakim możemy zakupić Hyundaia i30 jest wysokoprężna jednostka 1.6 CRDI DPF o mocy 95 KM. Ten silnik jest jednak dostępny wyłącznie z manualną skrzynią biegów. Aby zdobyć wersję ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • VW Passat CC
   8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
   Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
   Infiniti Q50