Nissan 370Z NISMO I WINGSUIT - niesamowita rywalizacja

Nissan 370Z NISMO I WINGSUIT - niesamowita rywalizacja

09 Paź 2013, 14:26

Nissan zaprezentował pierwszy z serii niesamowitych, przepełnionych sportowymi emocjami krótkich filmów poświęconych najnowocześniejszym technologiom samochodów Nismo oraz oficjalnemu zespołowi Nismo Athletes.

W nakręconym w przejmującej scenerii Przełęczy Susten w Szwajcarii dwuminutowym klipie "Nismo vs. Wingsuit" zwycięzca niemieckiej edycji Nissan GT Academy z 2012 roku, Peter Pyzera, ściga się ze światowej sławy zawodnikiem uprawiającym skoki z wysokich obiektów (BASE jumping), Davem Barlią.

Nissan 370Z NISMO I WINGSUIT - niesamowita rywalizacja

Pokonując spadek terenu wynoszący 1 372 metry, Barlia rozpędza się do ponad 210 km/h, szybując w specjalnym kombinezonie na wysokości zaledwie 6 metrów nad potężnym skalistym zboczem. W tym czasie Pyzera za kierownicą 370Z Nismo pędzi górskimi serpentynami, starając się pokonać Amerykanina w walce, w której najmniejszy nawet błąd grozi katastrofą.

W filmie przedstawiono nowatorskie, zaawansowane rozwiązania, takie jak biometryczna uprząż czy system JukeRide wykorzystywany przez zespół Nismo Athletes w Programie Doskonalenia Kierowców w supernowoczesnym Laboratorium Nismo. Wyczerpujący trening i ćwiczenia sprawnościowe z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii opracowano po to, by umożliwić sportowcom Nismo zmierzenie się z najlepszymi kierowcami wyścigowymi świata po zaledwie trzymiesięcznym szkoleniu.

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]Po dotarciu do końca trasy Peter Pyzera z zespołu Nismo Athletes powiedział: "To było absolutnie niesamowite. Widziałem Dave'a przelatującego nade mną, ale musiałem się skoncentrować na dotarciu do mety przed nim. Później przeglądaliśmy dane zmierzone za pomocą biometrycznej uprzęży do monitorowania parametrów organizmu. Mogłem dzięki temu dowiedzieć się, kiedy byłem w pełni skoncentrowany. Sens przedsięwzięcia był znacznie głębszy niż sama dobra zabawa. To nie tylko sposób na poprawę moich wyników, ale także nieoceniona pomoc w przygotowaniach do następnego wyścigu".

Zespół Nismo Athletes korzysta z najnowocześniejszych, zaawansowanych urządzeń do ćwiczenia sprawności, takich jak analizator składu ciała, monitor fal mózgowych pomocny w trenowaniu mózgu pod kątem umiejętności jednoczesnej koncentracji i relaksu, konsola Batak pomagająca skrócić czas reakcji oraz symulator wyścigów, dzięki któremu sportowcy Nismo mogą trenować jazdę na dowolnym torze wyścigowym na świecie.

Nissan 370Z NISMO I WINGSUIT - niesamowita rywalizacja

GT Academy, w tym jej obecny, piąty sezon, to system rywalizacji stworzony przez Nissana i PlayStation®, łączący wirtualny świat wyścigów z rzeczywistym. Dzięki GT Academy osoby pragnące zostać kierowcami wyścigowymi mogą spełniać swoje marzenia. Nissan zaangażował się w poszukiwanie najlepszych graczy online i kandydatów na kierowców wyścigowych, oferując zwycięzcom możliwość podpisania całosezonowego kontraktu z marką i udział w najbardziej prestiżowych międzynarodowych zawodach.

POLECAMY Nissan GT Academy - Europejski finał na torze Silverstone

GT Academy, zainspirowana przez Nismo, sięga do najlepszych rozwiązań technicznych Nissana i podziela zaangażowanie renomowanego działu samochodów wyczynowych japońskiej marki, z jakim stara się on zapewnić dodatkowe atrakcje swoim fanom.

źródło: Nissan
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3053
Zdjęcia: 11472
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nooteboom Trailers - innowacje w DNA Nooteboom Trailers - innowacje w DNA
    Uczestniczyliśmy w dniach otwartych zorganizowanych przez Nooteboom Trailers – holenderskiego producenta naczep specjalistycznych wykorzystywanych w transporcie nienormatywnym. W 2016 r. rodzinna od pokoleń firma Nooteboom ...
    Wodór - ekologiczne paliwo przyszłości Wodór - ekologiczne paliwo przyszłości
    W dobie zanieczyszczeń i coraz większych problemów ekologicznych naszej planety, podjęto decyzję o elektryfikacji pojazdów. Ten proces już się zaczął, ale ogromnych trudności przysparza konstruktorom znaczna ...

  •