Nissan 370Z Nismo: najbardziej sportowy z ulicznych modeli Z

05 Mar 2013, 16:41

Drugi model w nowej europejskiej gamie Nissana Nismo. Ambitne plany Nissana dotyczące nowej, ekscytującej gamy Nismo zaprezentowane zostaną w Genewie, gdzie publicznie zadebiutuje nowy model 370Z Nismo. Najbardziej sportowy z dotychczasowych ulicznych modeli Z został zatwierdzony do produkcji i pojawi się na rynku razem z modelem Juke Nismo. W ten sposób firma Nissan pragnie udostępnić nabywcom z Europy swoje nowe, ekscytujące projekty pojazdów o dostępnych osiągach.

Nissan 370Z Nismo: najbardziej sportowy z ulicznych modeli Z

Zgodnie z tradycją modeli Nismo, ta bardzo szczególna wersja Z oferuje znacznie więcej niż tylko wzrost mocy. Każda modyfikacja konstrukcji, podwozia oraz napędu została opracowana z myślą o poprawie wrażeń z jazdy w oparciu o doświadczenia zdobyte w sportach samochodowych.

Nissan 370Z Nismo: najbardziej sportowy z ulicznych modeli Z

Modyfikacjom poddano uznany sześciocylindrowy silnik modelu 370Z - jego moc zwiększono z 328 KM do 344 KM, a moment obrotowy - z 363 Nm do 371 Nm. W rezultacie osiągnięto lepszą elastyczność w dolnym i środkowym zakresie obrotów oraz uzyskano przyspieszenie od 0 do 100 km w zaledwie 5,2 s (podlega homologacji).

Model 370Z Nismo dostępny jest wyłącznie w wersji coupe z ręczną sześciobiegową przekładnią, która została specjalnie dopasowana do oczekiwań i gustów europejskich nabywców. Wersja 370Z Nismo jest już dostępna w sprzedaży w Ameryce Północnej, jednak model ze specyfikacją europejską został opracowany pod kątem bardziej wymagających warunków drogowych. Dzięki temu oferuje on bardziej dynamiczną i atrakcyjną jazdę.

Nissan 370Z Nismo: najbardziej sportowy z ulicznych modeli Z

Napęd na tylne koła, który słynie ze swojej wyjątkowej dynamiki oraz właściwości jezdnych, zapewnia w modelu 370Z Nismo jeszcze bardziej ekscytujące wrażenia z jazdy. Kierowcy poczują niesamowite przyspieszenie oraz wyjątkową stabilność przy wyższych prędkościach.

Zasadniczym elementem rozwoju modelu Z jest też zwiększenie skuteczności hamulców, którą inżynierowie Nismo uzyskali poprzez zastosowanie przewodu hamulcowego o zwiększonej sztywności oraz wydajnego płynu hamulcowego pochodzącego z modelu R35 GT-R. Wyjątkowy podwójny układ wydechowy Nismo wzbogaca i wzmacnia również niesamowity dźwięk 3,7-litrowego silnika V6 modelu Z.

Nissan 370Z Nismo: najbardziej sportowy z ulicznych modeli Z

Podobnie jak Juke Nismo, model 370Z Nismo charakteryzuje się nowym, imponującym wyglądem, który łączy klasyczne detale Nismo ze śmiałymi liniami modelu standardowego.

Przednia część pojazdu charakteryzuje się bardziej agresywnym wyglądem, który poprawia przepływ powietrza pod samochodem, zapewniając lepszą stabilność przy wyższych prędkościach oraz na zakrętach. To dodatkowe dociążenie uzupełnia kompleksowo przeprojektowane zestawienie zawieszenia i podwozia, które poprawia stabilność i dynamikę jazdy na szosie i na torze.

Nissan 370Z Nismo: najbardziej sportowy z ulicznych modeli Z

Inne usprawnienia obejmują charakterystyczne czerwone prążki Nismo widoczne z przodu i z tyłu oraz na bocznych lusterkach. Model ten jest również wyposażony w unikatowe, superlekkie, 19-calowe obręcze Nismo ze stopów metali lekkich w kolorze ciemnoszarym z czerwonymi zaciskami hamulcowymi oraz szerokimi oponami. Z tyłu wizualnie całość dopełnia nowy, przemyślany spojler, który poprawia właściwości aerodynamiczne pojazdu.

Nissan 370Z Nismo: najbardziej sportowy z ulicznych modeli Z

Wnętrze, które zdradza sportowy charakter modelu 370Z, jest teraz bardziej dostosowane do wymagań kierowcy. Kierownica wykończona jest alcantarą i skórą z czerwonym elementem "top dead centre", zaczerpniętym z pojazdów wyścigowych, który zastosowano także w modelu Juke Nismo. Sportowe siedzenia są w pełni sterowane elektrycznie i posiadają specjalne oznaczenie Nismo oraz czerwone szwy, które nadają im bardziej luksusowy i sportowy styl. Ostatnim szlifem tej niezwykłej wersji jest numerowana płytka Nismo, dzięki której każdy egzemplarz modelu 370Z Nismo zyskuje indywidualny charakter.

POLECAMY Nissan - Targi motoryzacyjne w Genewie 2013

Nowy Nissan 370Z Nismo stanowi nowy punkt odniesienia dla dynamicznych możliwości modeli Z. Zostanie on wprowadzony do sprzedaży w Europie w czerwcu 2013 r. Pełne szczegóły dotyczące produktu oraz ceny zostaną opublikowane przed tą datą.

źródło: Nissan
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3455
Zdjęcia: 12536
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Tak zmieniały się samochodowe zegary - od wskazówek po ekrany
    Pierwszy samochodowy prędkościomierz został opatentowany w 1902 roku. Historia obrotomierza kryje nieco więcej tajemnic, ale akurat on nigdy nie był obowiązkowym wyposażeniem. Można powiedzieć, że historia samochodowych zestawów ...
    BMW X4 Concept nowy Sports Activity Coupe
    Każde BMW X wyznacza nowe standardy w swojej klasie. Pierwszy model BMW X – BMW X5 – zadebiutował w 1999 roku, tworząc segment aut typu Sports Activity Vehicle (SAV), w którym od lat królują modele ...

  •