Nissan 370Z Nismo: najbardziej sportowy z ulicznych modeli Z

Nissan 370Z Nismo: najbardziej sportowy z ulicznych modeli Z

05 Mar 2013, 15:41

Drugi model w nowej europejskiej gamie Nissana Nismo. Ambitne plany Nissana dotyczące nowej, ekscytującej gamy Nismo zaprezentowane zostaną w Genewie, gdzie publicznie zadebiutuje nowy model 370Z Nismo. Najbardziej sportowy z dotychczasowych ulicznych modeli Z został zatwierdzony do produkcji i pojawi się na rynku razem z modelem Juke Nismo. W ten sposób firma Nissan pragnie udostępnić nabywcom z Europy swoje nowe, ekscytujące projekty pojazdów o dostępnych osiągach.

Image

Zgodnie z tradycją modeli Nismo, ta bardzo szczególna wersja Z oferuje znacznie więcej niż tylko wzrost mocy. Każda modyfikacja konstrukcji, podwozia oraz napędu została opracowana z myślą o poprawie wrażeń z jazdy w oparciu o doświadczenia zdobyte w sportach samochodowych.

Image

Modyfikacjom poddano uznany sześciocylindrowy silnik modelu 370Z - jego moc zwiększono z 328 KM do 344 KM, a moment obrotowy - z 363 Nm do 371 Nm. W rezultacie osiągnięto lepszą elastyczność w dolnym i środkowym zakresie obrotów oraz uzyskano przyspieszenie od 0 do 100 km w zaledwie 5,2 s (podlega homologacji).

Model 370Z Nismo dostępny jest wyłącznie w wersji coupe z ręczną sześciobiegową przekładnią, która została specjalnie dopasowana do oczekiwań i gustów europejskich nabywców. Wersja 370Z Nismo jest już dostępna w sprzedaży w Ameryce Północnej, jednak model ze specyfikacją europejską został opracowany pod kątem bardziej wymagających warunków drogowych. Dzięki temu oferuje on bardziej dynamiczną i atrakcyjną jazdę.

Image

Napęd na tylne koła, który słynie ze swojej wyjątkowej dynamiki oraz właściwości jezdnych, zapewnia w modelu 370Z Nismo jeszcze bardziej ekscytujące wrażenia z jazdy. Kierowcy poczują niesamowite przyspieszenie oraz wyjątkową stabilność przy wyższych prędkościach.

Zasadniczym elementem rozwoju modelu Z jest też zwiększenie skuteczności hamulców, którą inżynierowie Nismo uzyskali poprzez zastosowanie przewodu hamulcowego o zwiększonej sztywności oraz wydajnego płynu hamulcowego pochodzącego z modelu R35 GT-R. Wyjątkowy podwójny układ wydechowy Nismo wzbogaca i wzmacnia również niesamowity dźwięk 3,7-litrowego silnika V6 modelu Z.

Image

Podobnie jak Juke Nismo, model 370Z Nismo charakteryzuje się nowym, imponującym wyglądem, który łączy klasyczne detale Nismo ze śmiałymi liniami modelu standardowego.

Przednia część pojazdu charakteryzuje się bardziej agresywnym wyglądem, który poprawia przepływ powietrza pod samochodem, zapewniając lepszą stabilność przy wyższych prędkościach oraz na zakrętach. To dodatkowe dociążenie uzupełnia kompleksowo przeprojektowane zestawienie zawieszenia i podwozia, które poprawia stabilność i dynamikę jazdy na szosie i na torze.

Image

Inne usprawnienia obejmują charakterystyczne czerwone prążki Nismo widoczne z przodu i z tyłu oraz na bocznych lusterkach. Model ten jest również wyposażony w unikatowe, superlekkie, 19-calowe obręcze Nismo ze stopów metali lekkich w kolorze ciemnoszarym z czerwonymi zaciskami hamulcowymi oraz szerokimi oponami. Z tyłu wizualnie całość dopełnia nowy, przemyślany spojler, który poprawia właściwości aerodynamiczne pojazdu.

Image

Wnętrze, które zdradza sportowy charakter modelu 370Z, jest teraz bardziej dostosowane do wymagań kierowcy. Kierownica wykończona jest alcantarą i skórą z czerwonym elementem "top dead centre", zaczerpniętym z pojazdów wyścigowych, który zastosowano także w modelu Juke Nismo. Sportowe siedzenia są w pełni sterowane elektrycznie i posiadają specjalne oznaczenie Nismo oraz czerwone szwy, które nadają im bardziej luksusowy i sportowy styl. Ostatnim szlifem tej niezwykłej wersji jest numerowana płytka Nismo, dzięki której każdy egzemplarz modelu 370Z Nismo zyskuje indywidualny charakter.

POLECAMY Nissan - Targi motoryzacyjne w Genewie 2013

Nowy Nissan 370Z Nismo stanowi nowy punkt odniesienia dla dynamicznych możliwości modeli Z. Zostanie on wprowadzony do sprzedaży w Europie w czerwcu 2013 r. Pełne szczegóły dotyczące produktu oraz ceny zostaną opublikowane przed tą datą.

źródło: Nissan
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2767
Zdjęcia: 9827
Rejestracja: 18 Cze 2012, 12:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pierwszy samochód wyprodukowany w 40 milionach egzemplarzy Pierwszy samochód wyprodukowany w 40 milionach egzemplarzy
    Pierwszy samochód wyprodukowany w 40 milionach egzemplarzy – Toyota Corolla – lipiec 2013. Przez lata na czele rankingu najbardziej popularnych samochodów świata był VW Käfer (Garbus). W USA ...
    Problem smogu w Polsce, a najbardziej ekologiczne samochody Problem smogu w Polsce, a najbardziej ekologiczne samochody
    Polska od lat ma najbardziej zanieczyszczone powietrze w Unii Europejskiej – mówi najnowszy raport NIK. W ponad 90 proc. za ten stan rzeczy odpowiada indywidualne ogrzewanie budynków. Pomimo tego, że samochody ...

  •