Nissan Almera N16 - kłopoty z rozruchem

Nissan Almera N16 - kłopoty z rozruchem

14 Sty 2014, 10:11

Cześć wam :)

Kupiłem Almerę N16. Od samego początku jest problem z chodzeniem silnika na zimnym...

Zawsze to samo. Wchodzę do auta, zapalam, muszę z 2-3 minuty pogrzać go, żeby osiągnął większą temperaturę i wtedy chodzi normalnie... boje się żeby to nie była oznaka, która świadczy o kapitalnym remoncie silnika...

I moje pytanie brzmi, co można zrobić aby stwierdzić czy jest to objaw zużycia silnika? Zmierzyć ciśnienie na tłokach itp?
Sparrow
Nowicjusz

Zdjęcia: 1
Miejscowość: Katowice

Re: Nissan Almera N16 - kłopoty z rozruchem

14 Sty 2014, 21:03

Napisz coś więcej o tym silniku. Benzyna czy diesel? Jaki ma przebieg? Ma problem tylko na wolnych obrotach jak jest zimny? Ciepły pracuje normalnie?
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10603
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

15 Sty 2014, 17:18

Jestem daleki od diagnozy o remoncie silnika w tym przypadku.To raczej niemożliwe!!! :D
Jak to benzyna,to raczej problem z czystością silniczka krokowego albo samej przepustnicy. Jedno i drugie warto by rozkręcić i umyć. W warsztacie to potrwa jakąś godzinę. Przy okazji to warto sprawdzić czy aby nie ma nieszczelności w dolocie.To jest częsta przyczyna gasnięcia zimnego silnika. Czasem trzeba wymienić nawet rurę... :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

16 Sty 2014, 15:46

Jest to silnik 1.5 90Km LPG :)

No to ciesza mnie wasze opinie na ten temat. Właśnie zmieniłem przepływomierz, a przepustnica czeka do wymiany w piątek/sobotę. Tą, co mam teraz czyściłem już (i poprzedni właściciel też z tego co widziałem bo była czysta), ale, mam też przepustnicę inną, z innego samochodu (dostałem w "prezencie" do przepływomierza), może to to? Mam nadzieje :)

A jak zobaczyć czy jest nie szczelnośc w układzie dolotowym? W sumie, to chodzi wam o kolektor dolotowy nie?
Sparrow
Nowicjusz

Zdjęcia: 1
Miejscowość: Katowice
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa Toyota RAV4 - Top Safety Pick+ Nowa Toyota RAV4 - Top Safety Pick+
    Nowa Toyota RAV4, znalazła się w elitarnym klubie Top Safety Pick+ amerykańskiego Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Model uzyskał najwyższe noty we wszystkich pięciu testach bezpieczeństwa, w tym w niezwykle ...
    BMW ActiveHybrid 3 BMW ActiveHybrid 3
    Podwyższona sprawność, której towarzyszy lepsza dynamika samochodu BMW ActiveHybrid 3, to wynik połączenia cenionego i nagradzanego silnika spalinowego z innowacyjnym napędem elektrycznym. Technologia BMW TwinPower ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      GTP Light