Nissan Almera problem z wolnymi obrotami

Nissan Almera problem z wolnymi obrotami

09 Maj 2011, 11:46

Nissan Almera N15 1,4 16V 85KM + LPG / 1998.
Mam problem z wolnymi obrotami. Gdy jest zimny silnik to obroty pływają w granicach 400- 1100.
Jak się rozgrzeje to amplituda wahań jest mniejsza w granicach 800- 1100. Optymalne obroty to 900.
Ostatnio wymieniłem silniczek krokowy ( używany ale w dobrym stanie). Wymieniłem także świece i
przewody wysokiego napięcia. Na krótko problem zniknął ale po 2 dniach zaczęło dziać się to samo.
Przy wymianie silniczka zauważyłem że w kolektorze ssącym było mokro ( czy to normalne).
Na gazie jest trochę lepiej ale obroty także pływają. Na trasie jeździ jak trzeba, bez problemów.
Co może być przyczyną takich wahań obrotów?

Z góry dziękuję za pomoc.
kahuna
Nowicjusz

Miejscowość: Elbląg

Re: Nissan Almera problem z wolnymi obrotami

14 Maj 2011, 10:57

sprawdzić czujnik temperatury cieczy chłodzącej
piotr2273
Aktywny

Re: Nissan Almera problem z wolnymi obrotami

15 Maj 2011, 10:46

Jak mozna sprawdzic czy silniczek krokowy jest dobrym stanie???? jak to zrobiles chyba ze w poprzednim aucie jeszcze byl zamontowany. A to napewno od takiego samego modelu i Silnika bo to moze miec znaczenie
Kochaj i szanuj swoje auto a wzamian sie odwdzieczy:)
kamilszczak00
Początkujący

Miejscowość: Biała Podlaska
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochody terenowe - do połowy lat 70 Samochody terenowe - do połowy lat 70
    Historia pojazdów mogących poruszać się w trudnych warunkach drogowych, czy wręcz po bezdrożach, jest tak stara, jak same wehikuły napędzane silnikami, takimi czy innymi. Pierwsze „samojazdy” – jak ...
    Audi S8 Audi S8 "Samochodem roku 2013" na Ukrainie
    Audi S8 zdobyło prestiżowe wyróżnienie na Ukrainie. W klasie luksusowych limuzyn przyznano mu tytuł "Samochodu roku 2013". Werdykt podjęło jury składające się z ekspertów w dziedzinie motoryzacji i osób ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      GTP Light
      Jaguar