Nissan BladeGlider Concept- rewolucja elektrycznych aut

Nissan BladeGlider Concept- rewolucja elektrycznych aut

01 Wrz 2016, 13:26

Nissan zamierza wprowadzić super szybkie elektryczne auto, które ma zrewolucjonizować rynek samochodowy.

"Nissan BladeGlider to samochód, który jest już znany miłośnikom marki. Auto zostało po raz pierwszy zaprezentowane 3 lata temu podczas Targów Motoryzacyjnych w Rio. Teraz ten tajemniczy koncept powraca, w jeszcze innej odsłonie.

Nissan BladeGlider to koncepcyjna wersja, super szybkiego samochodu elektrycznego. Moda na elektryczne pojazdy na całym świecie trwa w najlepsze, a producenci motoryzacyjni prześcigają się w coraz bardziej zaawansowanych technologiach. Tutaj Nissan chce pozostać prawdziwym pionierem, stąd pomysł na tajemniczy koncept o nazwie BladeGlider.

Stylistyka nowego Nissana nie każdemu przypadnie do gustu. Zgodnie z nazwą auta, zostało ono wykonane na styl ostrza i znacznie odróżnia się od tradycyjnych aut elektrycznych, lecz już niekoniecznie od elektrycznych samochodów sportowych. Wygląd samochodu jest niezwykle ważny, ale nie to w najnowszym Nissanie jest najważniejsze – o wiele większe wrażenie robią osiągi auta.

Nowy Nissan BladeGlider będzie posiadał dwie elektryczne jednostki napędowe, które będą zasilały tylną oś samochodu. Moc każdego silnika wynosi 174 KM, zaś moc całego układu wyniesie aż… 268 KM mocy i 708 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przy niewielkiej masie własnej auta powinno się przełożyć to na doskonałe osiągi – czy tak jest też tym razem?

Samochód jest w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie niespełna 5 sekund, zaś prędkość maksymalna nowego Nissana ma wynosić 185 km/h. Być może na papierze dane te nie robią nie wiadomo jakiego efektu, ale pamiętajmy, że cały czas mamy do czynienia z samochodem w pełni elektrycznym.

Niestety, co niezwykle istotne dla pojazdów o zasilaniu energią elektryczną, Nissan nie przedstawił jeszcze maksymalnego zasięgu modelu BladeGlider na jednym ładowaniu. Samochód wg nieoficjalnych informacji miałby trafić do seryjnej sprzedaży już w 2017 roku, a jego cena na polskim rynku miałaby oscylować w granicach 150 tys. PLN.
"
speedy62
Początkujący
 
Posty: 166
Rejestracja: 30 Lip 2013, 09:11
Prawo jazdy od: 15 07 2003
Auto: Ford Mondeo

Re: Nissan BladeGlider Concept- rewolucja elektrycznych aut

19 Lip 2018, 15:35

Kurczę, ciekawe jak to będzie!
Mateuo
Nowicjusz
 
Posty: 16
Rejestracja: 19 Lip 2018, 14:06
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Yellow boxy na drogach - co to takiego? "Yellow boxy" na drogach - co to takiego?
    W Szczecinie pojawiły się tzw. "Yellow boxy" mają one na celu poprawę przepustowości ruchu w godzinach szczytu. U nas projekt pilotażowy ma pokazać czy takie rozwiązanie sprawdza się. Jeżeli okaże się że tak, a ...
    Model studyjny BMW Gina Light 2008 Model studyjny BMW Gina Light 2008
    BMW Group Design przedstawiło model studyjny BMW Gina Light w odpowiedzi na debatę dotyczącą cech, które ukształtują motoryzacyjny krajobraz jutra. Pojazd zbudowany jako projekt doświadczalny prezentuje wizję przyszłości ...

  •