Nissan p11 99r problem z opuszczaniem elektrycznym szyby

Nissan p11 99r problem z opuszczaniem elektrycznym szyby

04 Wrz 2010, 12:24

Witam

Mam problem z opuszczaniem elektrycznym szyby pasażera. Rozkręciłem szybę nawet ją wyjąłem. Szyba opuszcza się ale nie podnosi. Sprawdzałem na zasilaniu silnika dochodzi +12V w drugą stronę -12V a szyba opuszcza się a nie podnosi. Zamieniłem bieguny we wtyczce na silniku i było odwrotnie szyba podnosi się a nie opuszcza. Objaw jest taki sam jak otwiera kierowca lub pasażer,być może przekaźnik ma zaśniedziałe styki i należy go wymienić. Więc proszę o pomoc gdzie może być ten przekaźnik lub o jakieś rady

[ Dodano: 4 Wrzesień 2010, 16:58 ]
Niekiedy jak szyba opuszcza się do dołu a do góry nie to robię szybki ruch do dołu i od razu do góry i po paru razach jak szyba nie zejdzie do samego dołu :) to zaskoczy i idzie do góry. Niekiedy jak się zwiesi to można okna nie zamknąć :(.

[ Dodano: 5 Wrzesień 2010, 14:20 ]
Jak ktoś posiada schemat elektryki nissana primery p11 to proszę o podesłanie.
main
Nowicjusz

Miejscowość: Wrocław

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak marki premium zmieniają motoryzację Jak marki premium zmieniają motoryzację
    Niegdyś rola producentów samochodów ograniczała się niemal wyłącznie do produkowania aut. Ale to już przeszłość. Dzisiaj największe marki nie tylko dają nam coraz bardziej zaawansowane pojazdy, ale również ...
    Aplikacja "Mazda6" dla urządzeń Apple i z systemu Android Aplikacja "Mazda6" dla urządzeń Apple i z systemu Android
    Aplikacja prezentująca najnowszą Mazdę6 dostępna jest już dla użytkowników w Polsce. Umożliwia zapoznanie się z nowym modelem, który ze swoją wspaniałą stylizacją KODO i wysoce wydajną technologią SKYACTIV gotów ...

•