Nissan SUNNY

14 Paź 2010, 20:25

Witam, znalazlem na otomoto ten oto [link do oferty na Allegro wygasł]
czy warto go obejrzeć? Co o nim sądzicie? Warto sie przesiadac z Matiza ? wiem ze nissan swoje lata ma ale jak zabane( o ile wlasciciel pisze prawde) to nie powinno być problemów.
dzieki za odp ;)
ADR_92
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: Biskupiec

14 Paź 2010, 20:54

A czemu nie warto sie przesiadać?Raz czytałem o kolesiu który z BMW 520 E39 Kombi przesiadł sie na Matiza a drugiego Matiza kupił swojej zonie.Tego z linku bym sobie raczej odpuścił bo ten model jest już praktycznie rzadko spotykany na naszych drogach i może być problem z dostepem części zamiennych do niego.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Paź 2010, 16:00

Większość części eksploatacyjnych do 1.8 GTI jest dostępna, ale są droższe niż do pozostałych wersji silnikowych (1.6L i mniejsze).

Przykładowe (tańsze) ceny nowych części dla wersji 1.8 GTI:
- sprzęgło komplet: 560 zł
- rozrząd komplet: 510 zł
- tarcze hamulcowe komplet: przód + tył 456 zł
- chłodnica: 300 zł
- amortyzatory: przód 160 zł, tył 180 zł / sztuka
- lampy: przód i tył 80-120 zł (używane)
- klocki hamulcowe: oś przednia 52 zł / tylna 66 zł
- sworzeń wahacza: 27 zł
- końcówki drążka kierowniczego: 25 zł
- filtry: oleju 13 zł / paliwa 15 zł / powietrza 16 zł

(może dałoby rady dostać nawet taniej, nie wiem, na szybko sprawdzałem)

Z częściami karoserii jest trochę gorzej.
[link do oferty na Allegro wygasł]
Ale czasem można trafić na rozbitki, więc dawcy by się znaleźli.

Poza tym, zawsze pozostają fora dyskusyjne i szukanie pomocy wśród innych właścicieli B12.
Jakby nie było, to stary i mało popularny samochód, więc trzeba się przygotować na niektóre drogie i mało dostępne części.
Ktoś powinien usunąć internet i stworzyć go od nowa.
Hardaway
Początkujący
 
Posty: 118
Zdjęcia: 21
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Miejski środek transportu nowy skuter BMW C evolution
    Pojawienie się skutera C evolution oznacza początek nowego rozdziału w segmencie miejskich środków transportu BMW Motorrad. Oba maksiskutery napędzane konwencjonalnymi silnikami - C 600 Sport i C 650 GT – odniosły ...
    Alfa Romeo Tonale - hybrid?
    Włoski producent przedstawił to auto na targach w 2019 roku i było ono nawet w Poznaniu na Motor Show. SUV ma bardzo ciekawy design i jak na razie jest to wersja koncepcyjna ale nie widać przeszkód żeby w niedalekiej ...