Noszenie soczewek w czasie jazdy - brak dodatkowych okularów

Noszenie soczewek w czasie jazdy - brak dodatkowych okularów

15 Sie 2012, 11:07

Jestem krótkowzrokowcem (-1,5 dioptrii). W prawie jazdy mam kod 01.06 (okulary lub szkła kontaktowe). Jeżdżę w soczewkach. Zgodnie z przepisami (które znam tylko ze słyszenia z kursu 3 lata temu) muszę mieć w samochodzie zapasowe okulary; których oczywiście nie posiadam i dlatego piszę tutaj na forum ;)
Ale mam za to zapasowe soczewki (nigdy mi się nie zdarzyło żeby soczewka mi zaginęła, ale w razie czego mam soczewki :) ).
Czy te okulary są obowiązkowe? Czy może np. to zależy od przychylności policjanta który zrozumie albo nie, że mam dodatkowe soczewki i okulary nie będzie się czepiał.
Czy wiadomości z kursu że muszę mieć okulary dodatkowo są nieprawdziwe? No bo mam kod 01.06 czyli albo szkła albo okulary :roll:
hehe
Początkujący

Prawo jazdy od: 10 06 2010
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: VW Polo 6n2
Silnik: 1.0 50KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Noszenie soczewek w czasie jazdy - brak dodatkowych okul

15 Sie 2012, 18:01

Ja mam soczewy (-6) i pierwszy raz słyszę o czymś takim jak zapasowe okulary. Także legitymujący mnie policjanci nic się przez ponad trzy lata nie zająknęli. Także chyba nie będzie problemu jak cię dorwie jakiś patrol na kontrolę i nie będziesz miał zapasówek.
warzywo
Aktywny

Miejscowość: PZN

15 Sie 2012, 18:13

Wiem to jedynie z kursu na prawo jazdy że muszę mieć dodatkowe okulary w samochodzie. Czy to ma odzwierciedlenie w rzeczywistości, czy to prawda, to nie wiem i dlatego pytam :)
hehe
Początkujący

Prawo jazdy od: 10 06 2010
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: VW Polo 6n2
Silnik: 1.0 50KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

15 Sie 2012, 18:23

Ach so. No to ja nawet na egzaminie nie miałem i się nie czepiali :P A w rzeczywistości jest tak, że mi raz wypadło szkło jak pocierałem i był z deka problem :D musiałem jechać na jednym wyraźnym oku no ale się zatrzymałem na najbliższej zatoczce i szybka akcja wkładania szkła. Na pewno musisz ze sobą wozić płyn + opakowanie ale to chyba oczywiste dla każdego co nosi soczewki ;)
warzywo
Aktywny

Miejscowość: PZN
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa generacja Lexusa IS pierwsze oficjalne zdjęcia Nowa generacja Lexusa IS pierwsze oficjalne zdjęcia
    Światowa premiera całkowicie nowego Lexusa IS będzie miała miejsce 15 stycznia 2013 roku na Salonie Motoryzacyjnym w Detroit. Na rynku europejskim nowy model dostępny będzie między innymi w wersji IS 250 oraz w wersji IS ...
    Wodorowa ciężarówka vs. ciężarówka z silnikiem Diesla Wodorowa ciężarówka vs. ciężarówka z silnikiem Diesla
    Toyota pracuje nad pojazdami na wodorowe ogniwa paliwowe od 20 lat. Program rozwojowy przyspieszył w 2014 roku, kiedy na rynku zadebiutowała Toyota Mirai. Potem przyszedł czas na wodorowe autobusy i wózki widłowe, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Infiniti Q50
      S2020005
      GTP Light