Nowe auto do 90 tys.

30 Maj 2017, 09:43

Witam
Zdaję sobie sprawę, że na forum tematy dotyczące nowych aut wcześniej czy później kończą się czymś w rodzaju: "idź do salonu i się przejedź", ale mimo wszystko spróbuję (może chociaż podpowiecie do których salonów NIE iść... :) )

1. Segment C-D (bardziej w kierunku D)
2. Sedan (nie wykluczam hatchbacka, nie chcę kombi), koniecznie duży bagażnik.
3. Na pewno benzyna; nie zależy mi też jakoś bardzo na mocy, jeżdżę raczej spokojnie - stawiam na ekonomię ponad konie mechaniczne.
4. Nie zależy mi na bajerach typu: czujniki parkowania, asystenci czegoś tam itp. - mam prawo jazdy te kilkanaście lat i nauczyłem się już prowadzić (i parkować); chciałbym auto dobrze wykończone, wygodne i ciche (z bajerów wystarczy mi dobre nagłośnienie, tempomat i klimatyzacja :)).
5. Auta, które brałem do tej pory pod uwagę (lub coś tam podpowiedziano) to: Civic, Jetta, Ocatvia, Rapid (to faworyt podpowiadaczy, ale chyba jednak trochę za małe).
6. Budżet, który podałem jest raczej orientacyjny - myślę, że może nawet lepiej postawione powinno być pytanie: ile trzeba wydać, żeby mieć, co mniej więcej opisałem powyżej...
Dziękuję za ewentualne podpowiedzi, pozdrawiam
Kwantyl
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 05 06 2000
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

30 Maj 2017, 11:02

Z miejsca odrzuciłbym Civica, Rapida i Octavię, jeśli zależy Ci na dobrym wykończeniu wnętrza.
Jetta nie będzie złym wyborem - silniki benzynowe ma bardzo ekonomiczne, spory bagażnik (ponad 500 l.), jest wygodna, cicha i dobrze wykończona. Problemem jest to, że to komputer na kółkach (jak zresztą każde inne współczesne auto) i musi się psuć - w okresie gwarancji (którą sugeruję przedłużyć ile się da) to aż tak nie boli (pomijając stracony czas na wizyty w serwisie), ale po jego zakończeniu już będzie bolało.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

30 Maj 2017, 11:31

Rapid to pomyłka za 60tys., a Ty dysponując budżetem 90tys. tylko byś utopił pieniądze. Nie rozumiem fenomenu tego auta - aż tak poważany jest znaczek skody w PL?

Jak chcesz proste auto to kompaktowy Hyundai i30 i Kia Cee'd. Z segmentu D mooże sie uda kupić i40 i Optimę
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

30 Maj 2017, 12:05

Tradycyjnie dorzucam Forda Focusa i Mondeo
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

30 Maj 2017, 12:08

Mazda 3 2.0?
Kia Optima 2.0 benzynka lub 1.7 diesel
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Hyundai Elantra 1.6 benzynka
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Linki przykładowe
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

30 Maj 2017, 14:26

Moim zdaniem trzeba wydać 100 000zł+.
Celował bym na Twoim miejscu w segment C premium.
Jeśli sedan to Audi A3 1,5 TFSI 6MT z pakietem technologicznym i 16" aluminiowymi obręczami (bo kołpak wygląda żałośnie). Cennikowo 120 000zł ale 9% rabatu dostajesz na wejściu do salonu.
Jeśli hatchback to BMW 116i, choć trzycylindrowy silnik nie do końca mnie przekonuje. Fajnie wyposażony egzemplarz w wersji Urban Life cennikowo 112 000zł, nie wiem jak obecnie wyglądają rabaty, jak kupowałem swoją serię 5 dostałem bodaj 7,5%.
Alfabetycznie kolejny pomysł to Lexus CT200h. Tutaj z wersją Elite zmieścisz się w budżecie, ale zabraknie dobrego audio i tempomatu. Co więcej jest to cennik wyprzedażowy rocznika 2016, więc auta mogą być przebrane. Od ceny rocznika 2017 w wersji Comfort można dostać zawału (prawie 150 000zł).
Ostatnia propozycja to Volvo V40 T3 z silnikiem, który oparł się downsizingowi - 2,0 152 konie mechaniczne. Jeśli nie chcesz nawigacji to zmieścisz się w 100 000 zł za wersję Kinetic.
Białowol
Nowicjusz
 
Posty: 32
Prawo jazdy: 17 08 1978
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: BMW F11 520d '14
Silnik: B47D20
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi Q5 hybrid quattro
    Q5 hybrid quattro, pierwszy model hybrydowy Audi, został skonstruowany jako wysokowydajna hybryda równoległa. Tak jak i w dwóch innych hybrydowych modelach Audi, pojazd napędzają: silnik 2.0 TFSI o mocy 155 ...

30 Maj 2017, 17:12

Fajnie, ale kolega chciał pojemny bagażnik także Hatchbacki można skreślić.

Zostaje Octavia, Jetta, I40, Elantra, Optima. Jeśli bagażnik może być trochę poniżej 500l to podstawowa wersja Mazdy 6 jest również w zasięgu, a nie zależy Ci przecież na dodatkach. I40 dostaniesz z kolei na całkiem fajnym wypasie.

Teraz tylko pora przejść się po salonach :)
Ostatnio edytowany przez maxatos, 30 Maj 2017, 17:20, edytowano w sumie 1 raz
maxatos
Początkujący
 
Posty: 96
Prawo jazdy: 05 08 2006
Auto: Seat Arona
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

30 Maj 2017, 17:19

Może nowy Seat Leon? Moim zdaniem Seat zrobił ogromny postęp względem poprzedniej generacji jeżeli chodzi o design, m.in światła to coś pięknego :). Z tego co pamiętam to dostaniesz 4 lata gwarancji, więc przez 4 lata będziesz miał wszystko w d****. Co do tych silników TFSI to chyba wszystkie samochody koncernu VAG są dostępne tylko z nimi. Ja bym się nie przerażał tymi silnikami, w końcu to nie są pierwsze wyprodukowane sztuki, a do tego jest gwarancja.
wirus100
Nowicjusz
 
Posty: 35
Auto: Nie mam