Nowe, dodatkowe gniazdo zapalniczki

Nowe, dodatkowe gniazdo zapalniczki

07 Wrz 2011, 22:50

Witam. Nawet nie wiem jaki temat nadać temu postowi, dlatego przepraszam, jeżeli jest zły.

Otóż posiadam Punto II fl. W gnieździe zapalniczki brakuje napięcia. Nie wiem czy to wina bezpiecznika (gdzieś na innym forum widziałem spis, ale nie wiem, który za to odpowiada). Najbardziej prawdopodobnie brzmi 'Bezpiecznik 44- 20.0 A Lampka popielniczki'. Ale nie wiem czy to to... http://fiatpunto.com.pl/topic26678.html

Nie mam też pewności czy brat kiedyś nie wymieniał bezpiecznika i dalej nie działało. Postanowiłem więc doprowadzić sobie sam przewody i dorobić inne gniazdo, bo nie mam zbytnio czasu na szukanie usterki we wcześniejszym (jeżeli nie będzie to wina bezpiecznika).

A więc moje pytanie brzmi - skąd wziąć napięcie? Prosto z akumulatora? Czy to nie zniszczy mi odbiorników przy jeździe i ładowaniu akumulatora? Czy powinienem użyć jakiegoś rezystora? Oraz jaki bezpiecznik najlepiej użyć?

Z góry dziękuje.

EDIT: Znalazłem tu podobny temat i myślę, ze wystarczy dać nowy przewód do + zapalniczki prosto z akumulatora (jeżeli nie będzie to wina starego bezpiecznika)? Tylko teraz jakiej wartości bezpiecznik wcisnąć i czy na pewno nie będzie problemu z tym wszystkim?
encoresin
Nowicjusz

Zdjęcia: 1
Auto: Audi A6 C6
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Tundra i Sequoia TRD Sport oraz RAV4 Adventure Toyota Tundra i Sequoia TRD Sport oraz RAV4 Adventure
    Na targach w Chicago Toyota zaprezentowała swoją ofertę dla rodzin lubiących aktywnie spędzać czas. Pick-up Tundra i pełnowymiarowy SUV Sequoia otrzymały pakiet TRD Sport. Nową wersję o nazwie Adventure otrzymał także RAV4. ...
    Kierowca i narciarz w jednym stali domu Kierowca i narciarz w jednym stali domu
    Zadając pytanie: Co łączy kierowcę i narciarza? Pewnie większość osób odpowiedziałaby, iż łączy ich samochód, którym narciarze najczęściej docierają pod stok narciarski. Jednak obie te grupy mają ze sobą ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Autosacrum 2009
      S2020005
      GTP Light