Nowe samochody z ograniczeniem prędkości do 150km/h?

Nowe samochody z ograniczeniem prędkości do 150km/h?

26 Lip 2018, 10:05

Bruksela wpadła na nowy pomysł jak poprawić bezpieczeństwo na drogach nie wiem czy już słyszeliście ale rozważają wprowadzenie ograniczeń szybkości w nowo produkowanych samochodach do 150km/h.
Tylko czy jest to bezpieczne? Przecież takie ograniczenie nie zastąpi zdrowego myślenia ;/

Ograniczenie chyba ma na celu zmniejszenie prędkości głównie na drogach szybkiego ruchu czyli autostradach i ekspresówkach po których niektórzy jeżdżą bez ograniczeń.

Zainteresował mnie temat i trochę poszperałam znalazłem wypowiedź policjantów który patrolują autostrady i drogi ekspresowe. Powiedzieli że ich zdaniem znacznie dozwoloną prędkość przekracza niewielki odsetek kierowców. Większym problemem z racji wyższych dozwolonych prędkości na tych drogach jest nie zachowanie odpowiedniego odstępu od poprzedzającego pojazdu i to jest główna przyczyna wypadków.

Znowu eksperci którzy w szkołach jazdy szkolą kierowców z bezpiecznej jazdy powiedzieli że czasem wyższa prędkość może pozwolić wyjść z trudnej sytuacji na drodze.

Co myślicie o takich ograniczeniach?

Ja myślę że większość tych ograniczeń była by zdejmowana zaraz po wyjechaniu z salonu i nie jest to dobre rozwiązanie jeżeli chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa.
Cichy77
Zaawansowany
 
Posty: 677
Zdjęcia: 7
Rejestracja: 25 Sty 2018, 16:52
Auto: Nie mam

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Najważniejsze zmiany w ubezpieczeniach OC Najważniejsze zmiany w ubezpieczeniach OC
  11 lutego 2012 roku nastąpiła nowelizacja w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przepisy te obowiązują już wszystkich posiadaczy ...
  Największa parada pojazdów elektrycznych Największa parada pojazdów elektrycznych
  Uhonorowany wieloma nagrodami Nissan LEAF już drugi raz w 2012 roku został wpisany do księgi rekordów. Konwój 225 tych samochodów okrążył tor wyścigowy Silverstone bijąc Światowy Rekord Guinnesa w kategorii„największa ...

 •  
  • Summer Cars Party 2009
   Off-road, Katowice, 44
   Rage-Race 2007
   Kia Sportage - nowa