Nowe samochody z ograniczeniem prędkości do 150km/h?

Nowe samochody z ograniczeniem prędkości do 150km/h?

26 Lip 2018, 09:05

Bruksela wpadła na nowy pomysł jak poprawić bezpieczeństwo na drogach nie wiem czy już słyszeliście ale rozważają wprowadzenie ograniczeń szybkości w nowo produkowanych samochodach do 150km/h.
Tylko czy jest to bezpieczne? Przecież takie ograniczenie nie zastąpi zdrowego myślenia ;/

Ograniczenie chyba ma na celu zmniejszenie prędkości głównie na drogach szybkiego ruchu czyli autostradach i ekspresówkach po których niektórzy jeżdżą bez ograniczeń.

Zainteresował mnie temat i trochę poszperałam znalazłem wypowiedź policjantów który patrolują autostrady i drogi ekspresowe. Powiedzieli że ich zdaniem znacznie dozwoloną prędkość przekracza niewielki odsetek kierowców. Większym problemem z racji wyższych dozwolonych prędkości na tych drogach jest nie zachowanie odpowiedniego odstępu od poprzedzającego pojazdu i to jest główna przyczyna wypadków.

Znowu eksperci którzy w szkołach jazdy szkolą kierowców z bezpiecznej jazdy powiedzieli że czasem wyższa prędkość może pozwolić wyjść z trudnej sytuacji na drodze.

Co myślicie o takich ograniczeniach?

Ja myślę że większość tych ograniczeń była by zdejmowana zaraz po wyjechaniu z salonu i nie jest to dobre rozwiązanie jeżeli chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa.
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 1573
Zdjęcia: 8
Rejestracja: 25 Sty 2018, 15:52
Auto: Nie mam

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pierwszy samochód wyprodukowany w 40 milionach egzemplarzy Pierwszy samochód wyprodukowany w 40 milionach egzemplarzy
    Pierwszy samochód wyprodukowany w 40 milionach egzemplarzy – Toyota Corolla – lipiec 2013. Przez lata na czele rankingu najbardziej popularnych samochodów świata był VW Käfer (Garbus). W USA ...
    Audi RS 6 Avant - 700 Nm momentu obrotowego i 560 KM mocy Audi RS 6 Avant - 700 Nm momentu obrotowego i 560 KM mocy
    W polskich salonach Audi można już zamawiać najnowszy, sportowy model z Ingolstadt – RS 6 Avant . Ten wyjątkowy samochód to połączenie 412 kW (560 KM) mocy i 700 Nm momentu obrotowego , z ogromnymi walorami użytkowymi ...

  •