Nowe samochody z ograniczeniem prędkości do 150km/h?

Nowe samochody z ograniczeniem prędkości do 150km/h?

26 Lip 2018, 10:05

Bruksela wpadła na nowy pomysł jak poprawić bezpieczeństwo na drogach nie wiem czy już słyszeliście ale rozważają wprowadzenie ograniczeń szybkości w nowo produkowanych samochodach do 150km/h.
Tylko czy jest to bezpieczne? Przecież takie ograniczenie nie zastąpi zdrowego myślenia ;/

Ograniczenie chyba ma na celu zmniejszenie prędkości głównie na drogach szybkiego ruchu czyli autostradach i ekspresówkach po których niektórzy jeżdżą bez ograniczeń.

Zainteresował mnie temat i trochę poszperałam znalazłem wypowiedź policjantów który patrolują autostrady i drogi ekspresowe. Powiedzieli że ich zdaniem znacznie dozwoloną prędkość przekracza niewielki odsetek kierowców. Większym problemem z racji wyższych dozwolonych prędkości na tych drogach jest nie zachowanie odpowiedniego odstępu od poprzedzającego pojazdu i to jest główna przyczyna wypadków.

Znowu eksperci którzy w szkołach jazdy szkolą kierowców z bezpiecznej jazdy powiedzieli że czasem wyższa prędkość może pozwolić wyjść z trudnej sytuacji na drodze.

Co myślicie o takich ograniczeniach?

Ja myślę że większość tych ograniczeń była by zdejmowana zaraz po wyjechaniu z salonu i nie jest to dobre rozwiązanie jeżeli chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczniejsze skrzyżowania dzięki łączności samochodów z otoczeniem Bezpieczniejsze skrzyżowania dzięki łączności samochodów z otoczeniem
    W ramach wspólnego projektu Wolfsburg, Volkswagen i Siemens utworzyły obszar testowy na głównej ulicy miasta, na której dziesięć sygnalizatorów świetlnych wyposażono w urządzenie do transmisji ...
    [F] A8 D3 4,2 / 745i e65 / XJ 4,2 X350 / LS 430 mk3 [F] A8 D3 4,2 / 745i e65 / XJ 4,2 X350 / LS 430 mk3
    Podstawowe kryteria zestawienia: - limuzyna segmentu F - silnik benzynowy o mocy około 300KM - automatyczna skrzynia biegów - modele z okolic 2004 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A8 D3 4,2 - 335KM - BMW ...

•