Nowy Lexus IS z nowym przestronnym wnętrzem

28 Mar 2013, 18:54

Kluczowymi założeniami programu rozwojowego nowej generacji modelu IS były wiodąca w segmencie przyjemność prowadzenia, wyrafinowany komfort oraz intuicyjność obsługi urządzeń pokładowych.

Znalazło to swoje odzwierciedlenie w całkowicie zmienionym wnętrzu, które łączy bardziej sportowe, zorientowane na kierowcę środowisko z wyraźnie zwiększoną ilością miejsca na kolana pasażerów siedzących z tyłu – pod tym względem model ten jest najprzestronniejszy w swojej klasie – oraz większym i wygodniejszym bagażnikiem.

Usportowione, zorientowane na kierowcę środowisko
Całkowicie odmienione wnętrze nowego IS charakteryzuje się ukierunkowaniem na kierowcę oraz idealną ergonomią, by w maksymalnym stopniu ułatwić korzystanie z doskonałych własności dynamicznych nowego sedana Lexusa.

Nowy Lexus IS z nowym przestronnym wnętrzem

Wygodny, okalający kierowcę kokpit zainspirowany jest wnętrzem rasowego samochodu wyścigowego Lexusa – modelu LFA. Do rozwiązań zaczerpniętych z LFA należy sportowa kierownica wykończona przyjemną w dotyku, antypoślizgową perforowaną skórą, innowacyjne wskaźniki z ruchomym pierścieniem wewnętrznym oraz doskonale trzymające fotele, których konstrukcja z integralnym wypełnieniem piankowym pozwoliła wyeliminować efekt odseparowania obicia tapicerskiego, potęgując poczucie komfortu i przyczyniając się do uzyskania wyjątkowo skutecznego trzymania bocznego.

Położenie siedziska zostało obniżone o 20mm, a nowa, 3-ramienna kierownica o średnicy 370 mm ustawiona jest pod mniejszym o 3 stopnie kątem i wydłużono o 23 mm zasięg regulacyjny jej wysuwu, pozwalając kierowcy przyjąć bardziej sportową pozycję.

Istotnym elementem sportowych doznać za kierownicą IS jest również intuicyjna, ergonomicznie idealna interakcja z urządzeniami pokładowymi, zmianą przełożeń i interfejsem użytkownika (Human Machine Interface).

Nowa kierownica z poprawioną od strony ergonomicznej funkcją sterowania zmianą przełożeń oraz nowego kształtu przełącznikami łopatkowymi po raz pierwszy w rodzinie Lexusa łączy sterowanie zestawem multimedialnym z obsługą wyświetlacza w zespole wskaźników i 7-calowego wyświetlacza w środkowej konsoli.

Nowy Lexus IS z nowym przestronnym wnętrzem

Inną nowością w IS jest panel sterowania z dotykowymi, elektrostatycznymi przełącznikami służącymi do regulacji temperatury w kabinie. Przesuwając palec w górę lub w dół suwakowego przełącznika można zmieniać nastawioną temperaturę co 0,5 stopnia Celsjusza.

Wiodąca w klasie przestronność
Aż 50 mm z wydłużonego o 70 mm rozstawu osi zostało wykorzystane na zwiększenie ilości miejsca w tylnej części kabiny, a pozostałe 20 mm wykorzystano na powiększenie bagażnika, oferując pasażerom siedzącym z tyłu wyraźnie wyższy poziom komfortu i o 50% więcej miejsca na nogi, co pod tym względem stawia nowego IS na pozycji litera swojej klasy.

Połączenie zwiększonego rozstawu osi i cieńszego szkieletu oparć przednich foteli pozwoliło wygospodarować o 85 mm więcej miejsca na wysokości kolan pasażerów na tylnym siedzeniu. Natomiast zwiększony o 20 mm odstęp pomiędzy środkowym słupkiem nadwozia a przednim narożem tylnego siedzenia ułatwia dostęp do tylnych miejsc.

Nowy Lexus IS z nowym przestronnym wnętrzem

Nowy IS 300h jest również pierwszym modelem Lexusa z pełnym napędem hybrydowym, w którym akumulatory trakcyjne ulokowane zostały pod podłogą bagażnika, co pozwoliło uzyskać 450 litrów jego pojemności użytkowej.

Szlachetne materiały i elementy wykończeniowe wraz z uznaną na całym świecie jakością montażu i pieczołowitością w odniesieniu do szczegółów nadają wnętrzu nowoczesny, luksusowy wygląd i kreują najwyższej klasy doznania dotykowe. Zwiększone poczucie komfortu podróżującym na przednich fotelach zapewnia również miękkie wykończenie wielu miejsc, między innymi obu stron środkowej konsoli na wysokości kolan.

źródło: Lexus
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3778
Zdjęcia: 13072
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

07 Lut 2015, 10:32

Ten też super : :lol:
Macieko
Nowicjusz
 
Posty: 25
Zdjęcia: 1
Auto: Nie mam
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

05 Mar 2015, 09:46

Prezentuje się naprawdę super, w tym roku również wyszedł model Lexusa GS F. Jest to sportowa limuzyna. Połączenie naprawdę udane, Lexus GS F - supersportowa limuzyna z wyczynowej linii "F". Co o tym modelu sądzicie?
reset
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: Audi a3

15 Mar 2015, 20:58

Jest on naprawdę piękny, można się zakochać.
Fan123
Nowicjusz
 
Posty: 14
Zdjęcia: 20
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczne hamowanie w warunkach zimowych
    Podczas zimowej pory roku, wielu kierowców doświadcza wydłużonej drogi hamowania na nawierzchniach pokrytych śniegiem lub oblodzonych. Czy jednak wszyscy zastanawiają się, co dokładnie wpływa na odległość, jaką pokonuje ...
    Kierowcy kontra dziurawe drogi
    Odwilż i wahania temperatur wyjątkowo sprzyjają powstawaniu ubytków w nawierzchni ulic. Uszkodzony asfalt, straszący głębszymi bądź płytszymi dziurami, to prawdziwe utrapienie kierowców o tej porze roku. Nieuważna ...