Nowy Lexus IS z nowym przestronnym wnętrzem

Nowy Lexus IS z nowym przestronnym wnętrzem

28 Mar 2013, 19:54

Kluczowymi założeniami programu rozwojowego nowej generacji modelu IS były wiodąca w segmencie przyjemność prowadzenia, wyrafinowany komfort oraz intuicyjność obsługi urządzeń pokładowych.

Znalazło to swoje odzwierciedlenie w całkowicie zmienionym wnętrzu, które łączy bardziej sportowe, zorientowane na kierowcę środowisko z wyraźnie zwiększoną ilością miejsca na kolana pasażerów siedzących z tyłu – pod tym względem model ten jest najprzestronniejszy w swojej klasie – oraz większym i wygodniejszym bagażnikiem.

Usportowione, zorientowane na kierowcę środowisko
Całkowicie odmienione wnętrze nowego IS charakteryzuje się ukierunkowaniem na kierowcę oraz idealną ergonomią, by w maksymalnym stopniu ułatwić korzystanie z doskonałych własności dynamicznych nowego sedana Lexusa.

Nowy Lexus IS z nowym przestronnym wnętrzem

Wygodny, okalający kierowcę kokpit zainspirowany jest wnętrzem rasowego samochodu wyścigowego Lexusa – modelu LFA. Do rozwiązań zaczerpniętych z LFA należy sportowa kierownica wykończona przyjemną w dotyku, antypoślizgową perforowaną skórą, innowacyjne wskaźniki z ruchomym pierścieniem wewnętrznym oraz doskonale trzymające fotele, których konstrukcja z integralnym wypełnieniem piankowym pozwoliła wyeliminować efekt odseparowania obicia tapicerskiego, potęgując poczucie komfortu i przyczyniając się do uzyskania wyjątkowo skutecznego trzymania bocznego.

Położenie siedziska zostało obniżone o 20mm, a nowa, 3-ramienna kierownica o średnicy 370 mm ustawiona jest pod mniejszym o 3 stopnie kątem i wydłużono o 23 mm zasięg regulacyjny jej wysuwu, pozwalając kierowcy przyjąć bardziej sportową pozycję.

Istotnym elementem sportowych doznać za kierownicą IS jest również intuicyjna, ergonomicznie idealna interakcja z urządzeniami pokładowymi, zmianą przełożeń i interfejsem użytkownika (Human Machine Interface).

Nowa kierownica z poprawioną od strony ergonomicznej funkcją sterowania zmianą przełożeń oraz nowego kształtu przełącznikami łopatkowymi po raz pierwszy w rodzinie Lexusa łączy sterowanie zestawem multimedialnym z obsługą wyświetlacza w zespole wskaźników i 7-calowego wyświetlacza w środkowej konsoli.

Nowy Lexus IS z nowym przestronnym wnętrzem

Inną nowością w IS jest panel sterowania z dotykowymi, elektrostatycznymi przełącznikami służącymi do regulacji temperatury w kabinie. Przesuwając palec w górę lub w dół suwakowego przełącznika można zmieniać nastawioną temperaturę co 0,5 stopnia Celsjusza.

Wiodąca w klasie przestronność
Aż 50 mm z wydłużonego o 70 mm rozstawu osi zostało wykorzystane na zwiększenie ilości miejsca w tylnej części kabiny, a pozostałe 20 mm wykorzystano na powiększenie bagażnika, oferując pasażerom siedzącym z tyłu wyraźnie wyższy poziom komfortu i o 50% więcej miejsca na nogi, co pod tym względem stawia nowego IS na pozycji litera swojej klasy.

Połączenie zwiększonego rozstawu osi i cieńszego szkieletu oparć przednich foteli pozwoliło wygospodarować o 85 mm więcej miejsca na wysokości kolan pasażerów na tylnym siedzeniu. Natomiast zwiększony o 20 mm odstęp pomiędzy środkowym słupkiem nadwozia a przednim narożem tylnego siedzenia ułatwia dostęp do tylnych miejsc.

Nowy Lexus IS z nowym przestronnym wnętrzem

Nowy IS 300h jest również pierwszym modelem Lexusa z pełnym napędem hybrydowym, w którym akumulatory trakcyjne ulokowane zostały pod podłogą bagażnika, co pozwoliło uzyskać 450 litrów jego pojemności użytkowej.

Szlachetne materiały i elementy wykończeniowe wraz z uznaną na całym świecie jakością montażu i pieczołowitością w odniesieniu do szczegółów nadają wnętrzu nowoczesny, luksusowy wygląd i kreują najwyższej klasy doznania dotykowe. Zwiększone poczucie komfortu podróżującym na przednich fotelach zapewnia również miękkie wykończenie wielu miejsc, między innymi obu stron środkowej konsoli na wysokości kolan.

źródło: Lexus
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2932
Zdjęcia: 11207
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

Re: Nowy Lexus IS z nowym przestronnym wnętrzem

07 Lut 2015, 11:32

Ten też super : :lol:
Macieko
Nowicjusz
 
Posty: 25
Zdjęcia: 1
Rejestracja: 06 Lut 2015, 18:03
Auto: Nie mam
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: Nowy Lexus IS z nowym przestronnym wnętrzem

05 Mar 2015, 10:46

Prezentuje się naprawdę super, w tym roku również wyszedł model Lexusa GS F. Jest to sportowa limuzyna. Połączenie naprawdę udane, Lexus GS F - supersportowa limuzyna z wyczynowej linii "F". Co o tym modelu sądzicie?
reset
Nowicjusz
 
Posty: 46
Rejestracja: 09 Cze 2013, 10:16
Auto: Audi a3

Re: Nowy Lexus IS z nowym przestronnym wnętrzem

15 Mar 2015, 21:58

Jest on naprawdę piękny, można się zakochać.
Fan123
Nowicjusz
 
Posty: 14
Zdjęcia: 20
Rejestracja: 12 Mar 2015, 18:39
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pasażerowie, nogi w dół! Pasażerowie, nogi w dół!
    W Polsce ponad 90% kierowców i pasażerów zapina pasy(1). Mogą one jednak nie spełnić swojej funkcji, jeśli nie zapniemy ich prawidłowo i nie zajmiemy odpowiedniej pozycji. Kierowca powinien ustawić zagłówek, ...
    Bezpieczeństwo pieszego na drodze Bezpieczeństwo pieszego na drodze
    Według statystyk, w 2012 roku doszło do 10 309 wypadków z udziałem pieszych, w wypadkach tych zginęło 1 167 osób, a rannych zostało 9 945 osób. Wypadki z udziałem pieszych stanowią prawie 33% wszystkich ...

  •