Nowy samochód ~70 000zł

14 Sty 2018, 16:44

Witam! Niestety żywot mojej Mazdy 6 powoli dobiega końca i pora kupić coś nowego.
Zdecydowałem się na samochód nowy, z salonu. Wyprzedaż rocznika 2017.
Fundusze jakimi dysponuje to ~70000zł. Preferowałbym wszystko poniżej tej kwoty, ale jesli znajdzie sie jakas perełka warta nie duzej dopłaty to nie ma problemu.
Pierwszą cechą jaką kieruje sie przy wyborze samochodu jest trwałość/bezawaryjność. Po prostu mam dosc mechaników na nastepne "X" lat.
Kolejna ważną dla mnie kwestią jest kultura pracy, lubie mieć cicho w samochodzie.
Jestem też osobą młodą, wiec wygląd tez ma znaczenie. Podobają mi się samochody ze sportowym zacięciem.

No ale wiadomo, nie można mieć wszystkiego (przynajmniej w tej cenie), dlatego zwracam się do Was o pomoc w wyborze optymalnego dla mnie samochodu.

Samochod bedzie służył głównie do dojazdów do pracy. 20km w jedną strone, głównie drogi poza miastem. Nie potrzebuje 200 koni.
Ważne żebym nie mial problemu z wyprzedzeniem przysłowiowych "starych bab" za kółkiem, ktorych to na drodze spotykam sporo :)
Mysle ze benzyna bedzie ok, Sedan/Hatchback - obojętne.

Bylem juz w salonach opla i toyoty.
Bardzo spodobał mi sie Opel Astra 1,4 Turbo 125km ale sporo osób twierdzi ze te silniki szybko się sypią, chetnie poznam waszą opinię

W Toyocie mój wzrok przykuła Corolla 1,6 132km, tu opinie w internecie są podzielone, jedni chwalą, dla drugich straszny muł i okropne wyciszenie. Ale wszyscy zgadzaja sie ze samochod nie do zdarcia.
Ciekawą porpozycją wydaje sie tez byc Hyundai i30 ale nic o nim nie wiem.

Mam około tygodnia na zdecydowanie się, więc proszę o jak najwiecej porad, informacji, propozycji..
Z góry thx
jeez
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 06 2010
Auto: Mazda 6 2.3

15 Sty 2018, 01:08

Akurat silnik Astry 1,4T nie jest zły, ale owszem - zdarzają się usterki. Weź pod uwagę, że Astr sprzedaje się znacznie więcej niż np. i30 więc jest więcej opinii w ogóle, idąc dalej musi być też więcej opinii negatywnych.

W recenzjach nowy i30 zbiera faktycznie dobre opinie. Ale własnie opinii zwykłych użytkowników jest mało. No i ten budżet pozowoli Ci tylko na wolnossaka jeśli nie ma to być golas.

Aby Ci utrudnić to weź pod rozwagę również:
- Fiat Tipo 1.4T 120KM HB - jedyny silnik turbo oprócz Astry, którego bym się nie obawiał
- Ford Focus 1,6 125KM, wolnossak, na wyprzedaży rocznika można znaleźć wesje wyposazenia Sync poniżej 70k

Czyli na tych czterech bym się skupił w tym budżecie.
ichris
Początkujący
 
Posty: 99
Auto: VW Golf MK7,5

15 Sty 2018, 10:48

ichris napisał(a):Akurat silnik Astry 1,4T nie jest zły

A skąd ta wiedza :?: Bo 1,4t 125KM to nowy silnik na wtrysku bezpośrednim.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

15 Sty 2018, 10:59

Bezpieczniejszy będzie T-Jet, bo już trochę na rynku jest i wiemy jak się sprawuje (nie wiem czy wersja 120 koni ma, ale np. 150 konna ma zakuty dół silnika, a to już coś w dzisiejszej motoryzacji).
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

15 Sty 2018, 16:20

A co jesli np zdecydowalbym sie na uzywane Mondeo mk5 rocznik 2016/2017. Co myslicie o takich autach rocznych autach? na co nalezy zwracac uwage?

Ktore silniki w tych fordach sa najbardziej polecane?
jeez
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 06 2010
Auto: Mazda 6 2.3

15 Sty 2018, 19:32

Na to czy nie są powypadkowymi trupami. Najlepiej szukać czegoś takiego bezpośrednio z sieci dealerskiej
BTW to za taką kasę raczej 2015
EB forda zbierają dobre opinie na tle innych downsizingowych silników ale to nadal za krótki okres od rozpoczęcia produkcji żeby coś powiedzieć o trwałości
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Corolla 1.8 VVT-i Hybrid - test spalania
    To jeden z powodów, dla których najnowsza, 12. już generacja Toyoty Corolli szturmem zdobyła rynek kompaktowych samochodów, obejmując pozycję lidera w swoim segmencie. Wersja z hybrydowym napędem 1.8 ...

15 Sty 2018, 20:27

Prędzej Focusa dostaniesz z wyprzedaży niż Mondeo 2016/17.
Sam szukam czegoś w kombi w tej cenie i za bardzo nie ma się za czym oglądać :/ Znalazłem fajną octavię i superb ale przerażają mnie opinie o silnikach TSI. Tipo też biorę pod uwagę bo można z wyprzedaży wyrwać w dobrej opcji
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

15 Sty 2018, 20:51

Mnie kusi i30 z wolnossakiem. Recenzje zbiera bardzo dobre i 5-letnia gwarancja bez kombinacji również jest argumentem na plus. Poza tym auto naprawdę podoba mi się :) Z drugiej strony na polskie drogi zawieszenie Tipo wydaje się optymalne... Naprawianie bardziej skomplikowanego zawieszania wielowahaczowego w i30 pewnie nie będzie tanie i tego gwarancja nie obejmie...
ichris
Początkujący
 
Posty: 99
Auto: VW Golf MK7,5

15 Sty 2018, 20:54

Jeśli chcesz dynamikę to bierz coś z turbo:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

15 Sty 2018, 21:26

No i nie zapominajmy o rapidzie:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



:D
ichris
Początkujący
 
Posty: 99
Auto: VW Golf MK7,5

15 Sty 2018, 22:26

Trzeba upaść na głowę, żeby za 70 tysięcy kupować Rapida...
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

15 Sty 2018, 23:29

Do 70k chyba lepiej wybrać już coś z silnikiem w turbo np seat leon 1.2/1.4 TSI. Podobno te jednostki są już poprawione i raczej nie należy się ich obawiać. Poza tym seat daje obecnie 4-letnią gwarancje.
Hyundai i30 fajny, ale ten wolnossak 1.4 może być jednak za słaby. Szkoda, że nie włożyli tam 1.6 GDI. Do tego na allegro jest teraz dużo ofert podstawowych wersji tego auta bez czujników parkowania za około 60k. Jeśli nie obniżą ceny to pewnie ciężko będzie to sprzedać.
Nowy opel astra niby ok, ale podobno dosyć awaryjny.
Focus z silnikami 1.6 ti-vct chyba jednak trochę dużo pali jak na takie osiągi i do tego z lepszym wyposażeniem jest trochę za drogi.
Nowe toyoty mnie osobiście się nie podobają.
kogi
Początkujący
 
Posty: 84
Prawo jazdy: 7- 0- 0
Auto: KIA SPORTAGE
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2016

15 Sty 2018, 23:40

kogi napisał(a):Podobno te jednostki są już poprawione i raczej nie należy się ich obawiać.

Podobno, raczej. Czemu sam nie zaryzykowałeś swojej kasy na te podobno i raczej poprawione silniki :?:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

15 Sty 2018, 23:51

Może niedługo zaryzykuję i kupię. Skoro są już samochody z przebiegiem > 200k z tymi silnikami to chyba nie jest aż tak źle?
Dodatkowo w przypadku wszystkich marek VAG silniki wolnossące już praktycznie nie istnieją. Czy opłaciłoby się im dalej w to brnąć gdyby te auta rzeczywiście były aż tak awaryjne?

W tym budżecie fajnym autem jest jeszcze kia ceed, ale na chwilę obecną nie warto tego kupować, bo w tym roku ma pokazać się nowa wersja.
kogi
Początkujący
 
Posty: 84
Prawo jazdy: 7- 0- 0
Auto: KIA SPORTAGE
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2016

16 Sty 2018, 00:15

kogi napisał(a): Czy opłaciłoby się im dalej w to brnąć gdyby te auta rzeczywiście były aż tak awaryjne?

Oczywiście, że tak, na tym polega teraz motoryzacyjny biznes w europie. Auto ma wytrzymać gwarancję i zacząć zarabiać kosztownymi naprawami, lub zmusić klienta do zakupu nowego auta. Nie po to łączy się elementy w moduły, by dały się łatwo naprawić, tylko wprost przeciwnie, a niemiaszki w tym przodują(Mercedes, BMW i VAG).
Dlatego lepiej kupować globalne modele, jak Twoja Sportage, czy mój Lancer, niż typowo europejskie modele. Koncerny wychodzą z założenia, że bogaty europejczyk powinien wymienić auto co 5 lat. Te wszystkie normy europejskie są tylko po to by ograniczyć pozaeuropejską konkurencję.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna