Nowy samochód, rodzinny

Nowy samochód, rodzinny

16 Lip 2011, 13:21

Witam,
Od jakiegoś czasu szukam samochodu, który zastąpi naszego wysłużonego punciaka. Samochód ma być rodzinny (raczej nie kombi), po długich oglądaniach, rozmyślaniach ograniczyłem się do dwóch aut - w sumie dość różnych, ale mam nadzieję na pomoc na forum. Są to:
1. Renault Scenic 1.6 benzyna w wersji Tech run - ku temu się skłaniam
2. Hyundai ix20 1.6 benzyna w wersji Comfort - ciekawy samochód, no i tańszy
Samochód ma służyć do jazdy po mieści, wypadów weekendowych i 1-2 do roku wakacji np nad morzem. Przede wszystkim ma być bezpieczny i wygodny, ze sporym bagażnikiem. Rodzinka to 2+1 plus pies (ale może będzie +dwójka niedługo ;))
W sceniku podoba mi się dobry komfort jazdy, przestrzeń i idealnie dla mnie rozwiązania na tylnej kanapie - oddzielne siedzenia wyciągane (czasem coś muszę przewieźć i do tego się przyda). IX20 to rezerwa w sumie.
Mam prośbę o parę rad:
1. Jakie jeszcze samochody możecie zaproponować (odpadła skoda roomster, nissan note, suzuki sx4, c4 picasso - z różnych powodów)?
2. Gdzie i na jakie rabaty mogę liczyć na te samochody? Bo jak usłyszałem w jednym salonie, że dostanę alarm gratis to mnie lekko zirytowało...)
3. chciałbym wziąć samochód na firme w leasing - może ktoś podpowie gdzie dobra warunki są, no i czy można znaleźć firmę, załatwi sam samochód w dobrej cenie do leasingu (nie wiem czy to w ogóle możliwe...)?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
Krissos73
Obserwowany

Auto: Punto II

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak stworzyć model koncepcyjny krok po kroku? Jak stworzyć model koncepcyjny krok po kroku?
    W działach designu poszczególnych marek pracują kreatywni projektanci, często pochodzący z wielu krajów. W przypadku marki ŠKODA, współpracują oni z wieloma działami, głównie Rozwoju Technicznego ...
    Jak często kierowca powinien badać wzrok? Jak często kierowca powinien badać wzrok?
    Jak często kierowcy badają wzrok? Zwykle, gdy ubiegają się o prawo jazdy. Później, jeśli na tym etapie nie stwierdzono wady wzroku, nie mają już takiego obowiązku i mogą bagatelizować nieostrość widzenia. Kierowcy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata