Nowy SUV do 130 000zł.

Re: Nowy SUV do 130 000zł.

29 Sty 2010, 22:16

vw napisał(a):Jedyne co moge Ci poradzić w tej sytuacji to żebyś powiedzmy że jak np juz znajdziesz powiedzmy Mercedesa udaj sie do najbliższego salonu Mercedesa i poproś żeby dokonali szczegółowych oględzin samochodu. Taka przyjemność to koszt około 200zł i czasami może uchronić przed kupnem złomu ;)

E tam, w ASO są tacy "fachowcy" że żal dupsko ściska. Jak opychałem Toyotę po wymianie silnika (stary pękł) to się nie skapnęli nic że silnik nie taki :shock: Do ASO nie jedź, bo zapłacisz 2 stówki za jakąś totalną amatorszczyznę gdzie ci tylko wymacają auto czujnikiem grubości lakieru i powiedzą np. czy amortyzatory sprawne.

Za 130tys. odradzałbym ci kupno używanego, nigdy nie wiadomo na co się trafi. A prawdopodobieństwo że to jakiś złom po wypadku jest tym większe, im droższe jest auto, także kupno takiego BMW X5 czy Mercedesa ML może być ryzykowne... A jednocześnie kwota 130tys. zł starczy na fajne nowe auto z napędem 4x4.

Honda CRV - bardzo elegancko wyciszona, komfortowo się w niej siedzi np. każdy pasażer z przodu ma własny podłokietnik x2, deska rozdzielcza bardzo ustawna... Niestety jej nie prowadziłem tylko jeździłem jako pasażer, więc o prowadzeniu nie powiem:P

Ostatnio jak byłem w salonie Hyundaia zobaczyłem nowego Santa Fe -http://hyundai.pl/nowysantafe2.php - za 130tys. (132, to raczej nie jest aż taka różnica) masz go 200-konnym dieslem, no i jest to SUV o klasę wyżej od CRV :wink:

Znajomy ma również Rav4, chwali sobie, ponoć to jedno z najmniej awaryjnych aut ogółem... Co z drugiej strony jeśli kupujesz nowe auto na gwarancji nie jest aż takie ważne, ale Rav4 jest ok, chociaż niestety nie ma żadnych możliwości terenowych, jak wyjedziesz nią w teren to może się skończyć na remoncie zawieszenia...

[ Dodano: Pią Sty 29, 2010 22:26 ]
piotreq napisał(a):Wyboru dokonywali w czasopiśmie "Auto Bild Allrad".

Oto najlepsze samochody z napędem na obie osie…

- terenowe w cenie powyżej 40 tysięcy euro - mercedes ML

- sportowe i coupe z napędem 4×4 - audi R8

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Widać że Niemcy wybrali, to tutaj wygrało jakieś Ałdi r8 mimo że jest kopią Lamborghini Galardo, które ma ten sam napęd i silnik i Galardo superlegere objeżdża R8 jak chce :razz: No ale niemieccy redaktorzy niemieckiego Auto Bilda nie mogli pozwolić by znalazło się tu włoskie auto skoro może znaleźć się niemieckie i wstawili na siłę "Gallardo dla ubogich" czyli R8 mimo że najlepszym sportowym coupe 4x4 to Audi na pewno nie jest :razz: Nie sugeruj się tym rankingiem, już sama obecność Mercedesa ML i Audi R8 świadczą że jest robiony przez Niemców dla Niemców i odgórne zarządzenie Fuhrera było takie pojazdy z III rzeszy mają opanować 80% rankingu, bo jak nie to każe rozstrzelać tych co ten ranking układali :razz:
Ostatnio edytowany przez ACSznycel 29 Sty 2010, 23:35, edytowano w sumie 2 razy
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

30 Sty 2010, 00:57

Ostatnio jak byłem w salonie Hyundaia zobaczyłem nowego Santa Fe -http://hyundai.pl/nowysantafe2.php - za 130tys. (132, to raczej nie jest aż taka różnica) masz go 200-konnym dieslem, no i jest to SUV o klasę wyżej od CRV

Zalezy jak klasyfikujesz. Równie dobrze można powiedzieć, że Ford Mondeo jest klasy BMW 5, bo auta tej samej wielkosci, ale one nie są tej samej klasy a tego samego segmentu, mondeo jest jakies 2 klasy niżej:) w tym wypadku Hyundai jest klase niżej od CRVki.

Ja bym się skłaniał albo ku Suzuki Grand Vitarze, albo ku Subaru Foresterowi lub Skodzie Yeti ewentualnie jesli budzet 130tyś moze zostać delikatnie przekroczony to BMW x1.
MajkPZM
Zaawansowany

Miejscowość: Kraków

30 Sty 2010, 08:21

Hmm, no właśnie porównując wyposażenie, jakość wnętrza, komfort siedzeń, wielkość itp, to ten Hyundai zdał mi się być o segment/klasę wyżej, fakt że siedziałem w nim tylko chwilkę czekając aż do mnie ktoś z obsługi podejdzie, ale nowy SantaFe zrobił na mnie lepsze wrażenie niż CRV.

Skoda Yeti jest tragiczna, to auto kiedyś w jednym centrum handlowym prezentowałem przez kilka dni :razz: Pomijam już fakt że każdy tylko przychodził i się pytał "co to za kura na masce" "czemu jest taka brzydka" i "czemu Skoda jest taka droga", ludzi naprawdę miło nią zaskoczonych i zainteresowanych kupnem było niewielu. Nie wiem jak ten jej napęd 4x4, ale jest na haldexie więc terenowego szału raczej nie będzie chociaż to i tak mało ważne w przypadku SUVa :wink:

A jeśli budżet faktycznie można delikatnie przekroczyć to BMW X1 też mi sie wydaje być jedną z ciekawszych propozycji. Chociaż z drugiej strony mówisz że tata nie chce trzymać eleganckiej i wypasionej fory pod chmurką bo do garażu się nie zmieści, ale to najwyżej kupicie pokrowiec na X1 i git :razz:
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika

30 Sty 2010, 09:45

Nie no, akurat X1 do garażu się zmieści... Mi chodziło o ponad 5m fury takie jak Q7.. Nie, Yeti jest wg. nas tragiczna... Grand Vitara, z tego co słyszałem ma mały bagażnik... A dlaczego nikt nie pisze o VW, czy naprawdę jest taki tragiczny??
piotreq
piotreq
Zaawansowany

Miejscowość: Bydgoszcz

30 Sty 2010, 10:11

Oj chyba ostro się napaliliście z tatą na tego VW, bo cały czas o niego pytasz... Skoro nikt nie poleca VW to widocznie nie jest taki super jak mogłoby się wydawać po marce i są ciekawsze propozycję od niego.
KoXiK
Nowicjusz

Miejscowość: z Polski

30 Sty 2010, 11:10

X1 fajne, ale bardziej przypomina serię 3 kombi, tym bardziej że jak teraz patrzę to za 131tys. jest wersja z napędem na tył, za napęd 4x4 trzeba dać conajmniej 140tys. i to bez szału wyposażeniowego... Jak go sobie skonfigurowałem to 4x4 ze 180-konnym dieslem i trochę ulepszonym wyposażeniem niż wersja "łysa" (co nie znaczy uboga :razz: ) wyszedł za 150tys., a to już spora różnica od założonych 130...
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kierowco, kontroluj ciśnienie w oponach! Kierowco, kontroluj ciśnienie w oponach!
    Jedna trzecia kierowców nie wie ile wynosi prawidłowe ciśnienie w oponach ich samochodów (można je sprawdzić na specjalnej naklejce która powinna być w schowku lub na słupku od strony kierowcy), a nawet ...
    Opel Insignia z instalacją gazową LPG Opel Insignia z instalacją gazową LPG
    Opel Insignia z silnikiem 1.4 Turbo LPG ecoFLEX przystosowanym do eksploatacji na skroplonym propanie-butanie (LPG). Fabryczną instalację gazową można zamówić do każdej wersji nadwoziowej flagowego Opla, czyli sedana, ...

• Re: Nowy SUV do 130 000zł.

30 Sty 2010, 11:38

A coś takiego ? Droższy od zakładanego pułapu cenowego...
    [link wygasł]
    vw
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
    Przebieg/rok: 10tys. km
    Auto: Skoda Octavia RS
    Skrzynia biegów: Manualna

30 Sty 2010, 14:24

ACSzynycel w BMW byliśmy, jest jeszcze wersja ze 143 konnym dieslem, której nie ma w konfiguratorze. Samochodu nie było, ale sprzedawca dokładnie nam o nim opowiedział.

Byliśmy jeszcze w Suzuki i Nissanie, ale te samochody zrobiły na nas marne wrażenie... Wiesz o Tiguana się pytam, bo tacie bardzo się on spodobał i chciałby zebrać o nim troche więcej informacji...

Volvo XC 60 - godny uwagi samochód, lecz trochę drogi...
    piotreq
    piotreq
    Zaawansowany

30 Sty 2010, 14:30

Tu coś poszukaj [link wygasł]
    vw
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
    Przebieg/rok: 10tys. km
    Auto: Skoda Octavia RS
    Skrzynia biegów: Manualna

30 Sty 2010, 14:48

No właśnie na wszystkich forac oceniają go bardzo dobże, więc z tąd moje zdziwienie, że go nie polecaliście..
    piotreq
    piotreq
    Zaawansowany

30 Sty 2010, 16:08

W takim razie może nowa Octavia Scout, nie jest to Suv tylko taki Crossover ale w zasadzie Tigaun, Gran Vitara czy Rav 4 to też nie są suvy. Nowa octavia scout wypada dosc fajnie, przeglądnij oferte bo moim zdaniem warto.
    MajkPZM
    Zaawansowany

30 Sty 2010, 16:52

Nie, ta Skoda wg. taty zbyt "kombiowata"..
    piotreq
    piotreq
    Zaawansowany

30 Sty 2010, 18:33

A może lepiej kupić Pick-up'a. Np: Navare czy L200. Można odliczyć VAT. I zawsze możesz założyć (nie wiem jak sie to nazywa) bagażnik/pokrywę na pakę. I masz praktycznie Suv'a.

A jak nie to bym wybrał Pathfinder'a. Mój znajomy go miał,kupił q7 i teraz żałuje. Q7 wygrywa z Pathfinderem tylko wtedy kiedy Ci chodzi o lans.

Pzdr
    Bart258
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Krakowa

30 Sty 2010, 20:40

Bart258 napisał(a):A może lepiej kupić Pick-up'a. Np: Navare czy L200. Można odliczyć VAT. I zawsze możesz założyć (nie wiem jak sie to nazywa) bagażnik/pokrywę na pakę. I masz praktycznie Suv'a.

A jak nie to bym wybrał Pathfinder'a. Mój znajomy go miał,kupił q7 i teraz żałuje. Q7 wygrywa z Pathfinderem tylko wtedy kiedy Ci chodzi o lans.

Pzdr

Ty chyba nigdy nie jechałes pickupem, komfortu jazdy nie ma, wyposażenie słabe, małe wnętrze, mało praktyczne auto, słabe silniki. Tylko w polsce ludzie kupują pikcupy do jezdzenia na codzien, normalni ludzie kupują pickupa do pracy, w pole zeby tyrać tym a nie do jazdy po mieście. Jedyny plus pickupow to własciwosci terenowe ale nie wszystkie bo w zasadzie jedynym konkretnym pickupem jest Hilux, Navara i l200 są słabe w terenie.

Pozatym zeby odliczyć vat trzeba prowadzic DG, zresztą teraz Vat można odliczyć od kazdego samochodu...
    MajkPZM
    Zaawansowany

30 Sty 2010, 20:59

MajkPZM napisał(a):Ty chyba nigdy nie jechałes pickupem, komfortu jazdy nie ma, wyposażenie słabe, małe wnętrze, mało praktyczne auto, słabe silniki. Tylko w polsce ludzie kupują pikcupy do jezdzenia na codzien, normalni ludzie kupują pickupa do pracy, w pole zeby tyrać tym a nie do jazdy po mieście. Jedyny plus pickupow to własciwosci terenowe ale nie wszystkie bo w zasadzie jedynym konkretnym pickupem jest Hilux, Navara i l200 są słabe w terenie.

No właśnie, oboje z tata się pod tym podpisujemy..
    piotreq
    piotreq
    Zaawansowany

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      S2020005