Nowy Suzuki SX4 S-Cross czy jednak kompakt do 76K ?

17 Lut 2018, 22:18

Ta masa pewnie się różni, bo nie wszędzie uwzględniana jest wersja silnikowa, skrzyni i wyposażenia (a dodatkowe wyposażenie też potrafi swoje ważyć).

1.0 120KM to trochę za mało do Stonica/Kona.

Możesz się przejechać Meganką, ale to auto nie ma startu do Golfa. Jeśli chodzi o francuską motoryzację to zdecydowanie bardziej warto obejrzeć Peugeot 308:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Wykończenie wnętrza jest niewiele gorsze niż w Golfie, silnik oszczędniejszy niż w Golfie i też dobrze jedzie. Duży bagażnik (440l), ale mniej miejsca na tylnej kanapie.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

18 Lut 2018, 10:00

Stonic/Kona to samochody miejskie - w końcu to segment B na szczudłach ;) Zdecydowanie wystarczy mu mocy z tym silnikiem.

Dla lepszych osiągów do miasta i w trasę szukałbym Leona/Golfa 1.4 125KM lub 150KM.
maxatos
Początkujący
 
Posty: 96
Prawo jazdy: 05 08 2006
Auto: Seat Arona
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

18 Lut 2018, 10:32

maxatos napisał(a):Stonic/Kona to samochody miejskie - w końcu to segment B na szczudłach

Stonic oparty jest na Rio
Kona oparta jest na i30 (segment wyżej).
Mimo, że wygląd to sugeruje to nie są to bliźniacze samochody (odpowiednikiem Stonica jest i20 Active). W Konie jest 4x4 i mocniejsze silniki.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

18 Lut 2018, 12:11

Tylko te 1.0 120KM to malutko do Hyundaia, 12s do setki to trochę słabo, spalanie też będzie wyższe, gdy będzie się piłować ten silnik. Gdyby był mocniejszy silnik to Kona byłaby b.ciekawym wyborem.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

18 Lut 2018, 19:36

Z Hyundaia brałem pod uwagę tylko i30 1.4T 140KM ale jest w cenie Golfa... A Golf wydaje mi się fajniejszy. Lepiej się w nim czuje, choć Hyundai też jest całkiem spoko. Jakbym miał kupować auto bez zamiaru sprzedania, do jego naturalnego zużycia (na kilkanaście lat) to Hyundai 1,4 100KM byłby faworytem. Auto jednak kupuje na 6 może 7 max 8 lat (może dobiję do 100 tys. km).

Aktualnie chciałbym coś ciut dynamiczniejszego od podstawy. Stąd myślę o silnikach 1.4 z turbo. Nie przeszkadzałby mi nawet wolnossak 1.6 128KM w Hyundaiu Elantra ale niestety - choć to ładne auto - to za długie przez co niepraktyczne w mieście, na parkingach itp.

Aktualnie faworytem jest Golf VII FL 1,4 125KM a zagrozić może mu chyba tylko Astra V również 1,4 125KM. Jeśli różnica w cenie między tymi autami z bardzo podobnym wyposażeniem zbliży się do 10 tysięcy na korzyść Opla (tzn. że Astra V będzie tańsza) to będę miał spory dylemat. W przyszłym tygodniu muszę ogarnąć jazdę testową Oplem :!: Choć nie mogę wyjść z podziwu jak się Oplowi udało zrobić mniejszy bagażnik niż w Golfie, zaoferować mniej miejsca na tylnej kanapie i to wszystko w samochodzie ...dłuższym o 10cm od Golfa...

Ossy - nie sądzę, żeby PureTech był oszczędniejszy. Te silniki podobno dość dużo palą w mieście. Na trasie może jest ciut lepiej... Na spritmonitor.de wyniki są zbliżone:
- Golf 125KM średnio 6,4l/100km
- 308 130KM średnio 6,5l/100km i jeszcze dla porównania:
- Astra V 125KM średnio 7,0l/100km

Nie wątpię, że Peugeot 308 jest porządnym autem ale jego wnętrze jest dla mnie odpychające, wręcz karykaturalne, praktycznie bez przycisków fizycznych i z tą mała kierownicą... No nie podoba mi się.
ichris
Początkujący
 
Posty: 99
Auto: VW Golf MK7,5

21 Lut 2018, 09:55

Czemu zrezygnowałeś z opcji Leona?

Pamiętaj, że przy odsprzedaży Golf będzie mniej tracił na wartości niż Astra. Astra ma też miękki lakier, wiele osób narzeka na to, że się rysuje. Przy czujnikach parkowania czasem trzeba zrezygnować z ramki wokół rejestracji, bo piszczy niespodziewanie. Ogólnie warto poczytać o nowej Astrze, bo jest śliczna z zewnątrz to prawda (choć to rzecz gustu) ale opinie ma różne.
maxatos
Początkujący
 
Posty: 96
Prawo jazdy: 05 08 2006
Auto: Seat Arona
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    NISSAN NV200 LONDON TAXI
    Nissan przedstawił śmiałą, przyszłościową wizję londyńskiej taksówki - model NV200 London Taxi - skierowaną do 300 tysięcy codziennych użytkowników tego środka transportu. NV200 London Taxi emituje zdecydowaniem ...
    Latający samochód elektryczny - czy to jest możliwe?
    Toyota opatentowała nowy projekt latającego samochodu-drona, którego koła mogą pełnić funkcję śmigieł. Pojazd ma mieć napęd elektryczny zasilany bateriami lub ogniwami paliwowymi. Projekt opracowała Toyota Engineering ...

21 Lut 2018, 15:05

Z tego co ja patrzyłem to Leon jest droższy od Golfa przy porównywalnym wyposażeniu.
Np. Leon 1.4 TSI w wersji FR jest za 80 tysięcy:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Cena 72 tysiące tylko przy odkupie auta (max. 10-letniego) oraz rabacie dla lojalnego klienta (właściciel Seata).
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

23 Lut 2018, 14:36

W sumie nie wiem dlaczego opadł Leon. Chyba przez dość surowe wnętrze. Autko jest ładne ale z Seatów najbardziej podoba mi się nowa Ibiza. Chyba ciężko byłoby mi kupić Leona jak Ibiza skradła moje serducho wśród Seatów. Jakbym miał wybierać samochód z segmentu B to wybór byłby znacznie łatwiejszy i byłaby to na pewno Ibiza. No chyba, że miałbym mocno ograniczony budżet to do gry weszłaby Fiesta oraz i20.

Niestety zrobiło się mega zimno dodatkowo bierze mnie jakieś grypsko i muszę przełożyć jazdę testową Astrą...
ichris
Początkujący
 
Posty: 99
Auto: VW Golf MK7,5

24 Lut 2018, 12:16

Czekam na opinię o Astrze i jak wypadnie vs. Golf. Moim zdaniem Leon w wyższych wersjach (FR) niewiele ustępuję Ibizie, ale jest drogi. W podobnym wyposażeniu wychodzi drożej jak Golf (!).
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

31 Lip 2022, 05:30

Nowa Fiesta zaczyna się już od 80 tysięcy i warto się nią zainteresować.
adikbronki
Obserwowany
 
Posty: 1

31 Lip 2022, 07:41

Ładny odkop mojego tematu. Aż się łezka kręci. Od ponad 4 lat śmigam Golfem VII FL 1,4 125KM i jestem mega szczęśliwy. Auto kosztowało 73,5k. Dla porównania dziś za Golfa 8 1.5 130KM musiałbym dać około 111k a nie miałbym np. podgrzewanej przedniej szyby, bezramkowego lusterka wstecznego, flokowanych kieszeni w drzwiach i schowku i wielu innych pierdółek, na których VW zaoszczędził. Z usterek na gwarancji to miałem wymienione tylne ledy (komp zgłaszał problem, że nie działają światła hamowania, działały ale aso wymieniło na nowe, bo nie widziało jak pozbyć się wyskakiwania błędów) oraz naprawione ognisko korozji na klapie bagażnika (1 cm kwadratowy, kolega zauważył). Czasami lekko haczy jedynka ale aso nic z tym nie zrobiło ("ten typ tak ma"). Poza tym leje benzynę, wymieniam olej i jeżdżę. Spalanie autostradowe 6-6,5. W mieście między 6 a 7. Na międzymiastowych między 4,5 a 5,5 litrów. Średnio wychodzi mi 6,27l/100km. O autko dbam i wygląda jak nowe. Prowadzi się świetnie. Każda dłuższa czy krótsza trasa to przyjemność :) Mega wygodne jest Android Auto. Fajnie gra podstawowy zestaw audio (8 głośników). Wyciszenie jest okej. Nic nie skrzypi. Silnik pracuje bardzo dobrze i mało pali. Dynamika w sam raz na moje potrzeby, 9,1 do setki. Gdybym wiedział, że auta tak podrożeją to może dopłaciłbym te około 17k do DSG i 150KM ale 4 lata temu to było dla mnie dużo kasy (dalej jest niemało). Wczoraj zrobiłem swoim Golfem 650km trasy znad morza i pomimo ciągłego deszczu jazda była pewna, stabilna i jak na warunki całkiem komfortowa. Manualna klima zdaje egzamin w 100%. Ogólnie polecam jakby ktoś szukał kilkuletniej używki to Golf VII po lifcie to mega fajne auto. Myślałem, że po 6 czy 7 latach będę wymieniał auto na nowe ale przy obecnych cenach nie wiem czy tak się stanie. Dlatego dbam o Golfa aby służył bezawaryjnie jak najdłużej. Pozdrawiam!
ichris
Początkujący
 
Posty: 99
Auto: VW Golf MK7,5