Nowy VW Polo R Supercar 570KM i napęd na cztery koła

Nowy VW Polo R Supercar 570KM i napęd na cztery koła

21 Mar 2018, 14:47

Nowe Polo R Supercar przygotowane przez Volkswagen Motorsport. Model z silnikiem o mocy 570 KM i z napędem na cztery koła został przygotowany z myślą o startach w Mistrzostwach Świata FIA w rallycrossie (WRX).

Auto wygląda inaczej niż to, w którym Johan Kristoffersson zdobył w 2017 roku tytuł mistrza świata. Zmieniły się właściwości aerodynamiczne przedniej części nadwozia, na starcie nowe Polo R Supercar stanie też ze zmodyfikowanym tylnym spojlerem. Nowe partnerstwo strategiczne zapewni większą dynamikę – Volkswagen R, centrum kompetencyjne przygotowujące najmocniejsze i najbardziej sportowe seryjne modele Volkswagena, w 2018 roku zostało partnerem zespołu PSRX Volkswagen Szwecja i zacieśni współpracę z Volkswagen Motorsport.
ImageW obecności aktualnego mistrza świata w rallycrossie – Johana Kristofferssena – oraz właściciela zespołu i gwiazdy tej dyscypliny sportu Pettera Solberga dyrektor Volkswagen Motorsport – Sven Smeets, szefowa zespołu PSRX – Pernilla Solberg oraz dyrektor Volkswagen R – Jost Capito – zaprezentowali nowego Volkswagena Polo R Supercar.
"Nie ma wątpliwości – nowy sezon zapowiada się bardzo emocjonująco. Konkurencja zrobi wszystko, żeby odebrać nam tytuł" stwierdził Sven Smeets, dyrektor Volkswagen Motorsport. "Oczywiście nasz cel to przekazać w ręce Johana i Pettera mocny samochód, który pozwoli im na podjęcie walki o mistrzowski tytuł. Jestem pewien, że nam się to uda oraz że nowe partnerstwo z Volkswagen R wniesie do gry solidny zastrzyk mocy".

ImagePolo R Supercar wyglądem znacznie różni się od swojego poprzednika. "Najważniejszych zmian w porównaniu z samochodem ubiegłorocznym dokonaliśmy z przodu nadwozia" wyjaśnia Fabrice van Ertvelde, odpowiedzialny od strony technicznej za starty Volkswagena w mistrzostwach WRX. Układ chłodzenia silnika, szczególnie wrażliwy w wyścigach rallycrossowych, został przekonstruowany z uwzględnieniem wymogów aerodynamiki, przez co Polo R Supercar roku 2018 uzyska znacznie lepsze parametry. Inny ważny aspekt to kształt tylnego spojlera, który wytwarza teraz większy docisk do podłoża i daje możliwości różnorodnego dostrajania. Także pod maską Polo dokonano wielu modyfikacji, które jeszcze lepiej przygotowały je do startów w krótkich, ciasnych i spektakularnych wyścigach Rallycrossowych Mistrzostw Świata FIA.

Johan Kristoffersson, który jako mistrz świata wystartuje w wyścigu z numerem 1, powiedział: "Pierwsze testy w nowym Polo R Supercar wypadły bardzo dobrze. Zespół inżynierów z Volkswagen Motorsport wykonał znakomitą pracę. Jako mistrz świata znajduję się oczywiście pod szczególną presją – ale to mi nie przeszkadza. Przeciwnie – cieszę się już na spektakularne i mam nadzieję pełne emocji pojedynki z konkurentami".

ImageMistrzostwa Świata FIA w rallycrossie są rozgrywane w ramach 12 wyścigów na trzech kontynentach. Sezon rozpoczyna się 14-15 kwietnia w Barcelonie w Hiszpanii, a kończy 24-25 listopada w Kapsztadzie w RPA. Po raz pierwszy zawody WRX zawitają na przebudowany tor w Silverstone w Wielkiej Brytanii, a także do USA, gdzie w Austin w Teksasie zostanie rozegrana jedna z rund. W tej chwili do najwyższej klasy, tzw. RX Supecar Series, zgłoszono 15 samochodów i kierowców. Oprócz kierowców Volkswagena – Johana Kristofferssena i Pettera Solberga są wśród nich inne prominentne nazwiska ze świata sportów samochodowych, jak rajdowa gwiazda Sebastien Loeb czy mistrz DTM – Mattias Ekström.

źródło: VGP
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2805
Zdjęcia: 9907
Rejestracja: 18 Cze 2012, 12:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota GT86 British Green Limited Toyota GT86 British Green Limited
    Edycja specjalna Toyoty GT86 to kolejny dowód, że w świecie motoryzacji wszystko wygląda lepiej w kolorze British Racing Green. British Racing Green to klasyka motorsportu – kolor, dzięki któremu przez ...
    KONKURS - Karty podarunkowe Allegro KONKURS - Karty podarunkowe Allegro
    Wystartowaliśmy z nowym konkursem dla aktywnych użytkowników naszego forum (konkurs trwa do 21 października włącznie). Tym razem mamy dla Was Karty podarunkowe Allegro!. Każdy kto odwiedza nasze forum i wypowiada się ...

  •