Obowiązkowy przegląd pojazdu, a koronawirus?

26 Mar 2020, 13:02

Co zrobić w sytuacji jak niebawem kończy nam się przegląd naszego samochodu? W normalnych warunkach umawiamy się na niego kilka dni wcześniej lub po prostu jedziemy wykonać ścieżkę diagnostyczną. Nie inaczej jest obecnie w czasie koronawirusa (Covid-19).

Epidemia nie wpływa tu na obowiązek jaki ma kierowca i musi on wykonać takie badanie na czas. Trzeba pamiętać jednak o wytycznych i zachowaniu bezpiecznych odległości od innych osób podczas takiego badania. Diagnosta powinien założyć świeże rękawiczki wsiadając do naszego auta przed ścieżką diagnostyczną którą musi wykonać samochodem warto tu założyć sobie jednorazowy pokrowiec na siedzenie i zdjąć go po przeprowadzeniu takiego badania. Dodatkowo warto zdezynfekować kierownice i elementy które były przez niego dotykane.

Warto pamiętać, że stacje kontroli pojazdów są to podmioty komercyjne i działają zgodnie z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej. Dlatego ich właściciele mogą zamknąć firmę w każdej chwili ale muszą o tym poinformować odpowiedni urząd. Pamiętajcie o tym i sprawdźcie wcześniej czy taka stacja działa i czy nie będziecie musieli szukać innej do zrobienia przeglądu.

Ważne: Ciągłość badań technicznych pojazdu jest ważna i musi być nawet w sytuacji, w której obecnie się znajdujemy.
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3202
Zdjęcia: 11853
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

27 Mar 2020, 17:28

Rozmawiałem wczoraj z jednym diagnostą i powiedział że można wykonać całą ścieżkę diagnostyczną którą pokonuje właściciel i nie musi on wtedy wsiadać do auta.

Uważam, że w tym przypadku to jest najbezpieczniejsza opcja w tej pandemii. Przy takim postępowaniu bliższy kontakt mamy jedynie przy płatności i podczas odbierania zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu.

Ogólnie sporo rzeczy komplikuje się w dobie obecnego koronawirusa ale musimy to jakoś przetrwać.
Rokiko
Początkujący
 
Posty: 108

01 Kwi 2020, 11:26

Też niedługo będę musiał zrobić przegląd i jestem ciekawy jak to będzie wyglądać....
RobertoN
Nowicjusz
 
Posty: 36
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus IS - samochód do driftu Lexus IS - samochód do driftu
    IS od Lexusa jest bezpośrednim konkurentem serii 3 i również interesującą bazą na auto do driftu. Szczególnie, kiedy weźmiemy pod uwagę pierwszą generację modelu w wersji IS 300. W tym wariancie kompaktowego ...
    Mercedes GLS - 7-miejscowy SUV klasy premium Mercedes GLS - 7-miejscowy SUV klasy premium
    Oznaczenie GLS pojawiło się w 2015 roku wraz z faceliftingiem drugiej generacji tego modelu, która funkcjonuje na rynku od 2012 roku. Ceny najtańszej odmiany niemieckiego auta zaczynają się zgodnie z cennikiem od 374 ...

  •