OC a współwłaściciel

OC a współwłaściciel

06 Lis 2010, 23:41

Witam. Mam pytanie: np. mój ojciec ma pełne zniszki oc a ja żadnych, czy taka sama jest cena oc gdybym wzioł z ojcem samochód na współwłaściciela, a gdyby ojciec by wzioł sam?
dader2
Nowicjusz
 
Posty: 1
Rejestracja: 06 Lis 2010, 23:33
Miejscowość: Kraków

Re: OC a współwłaściciel

07 Lis 2010, 12:01

Nie jest taka sama, ale różnica jest znikoma.
Przy podpisywaniu umowy OC wypełnia się formularz w którym składa się deklarację, czy samochód będzie użytkować osoba do 25 lat, mająca prawo jazdy krócej, niż x lat. Jeżeli tak, to ryzyko kolizji zwiększa się, a im większe ryzyko tym większa składka.

Ale powtarzam, różnica nie jest duża, a korzyści dla Ciebie jako młodego kierowcy znacznie większe (nalicza Ci się w międzyczasie staż ubezpieczeniowy i co roku już samodzielnie zdobywasz zniżki).
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
Rejestracja: 15 Sty 2008, 20:53

Re: OC a współwłaściciel

10 Lis 2010, 14:38

Ja bym na Twoim miejscu brał na współwłaściciela, będzie Ci staż leciał do zniżek już. Przy wyliczaniu polisy wezmą na ta chwilę Twoje zwyżki i ojca Twojego zniżki pod uwagę.
kingiko
Początkujący
 
Posty: 96
Rejestracja: 07 Gru 2009, 13:51
Miejscowość: warszawa

Re: OC a współwłaściciel

10 Lis 2010, 23:48

Gdyby ojciec wziął ubezpieczenie sam miałby cenę korzystniejszą, niż biorąc razem z Tobą. Plus dla Ciebie jest taki, że biorąc razem z nim możesz liczyć na nieco niższą cenę niż w przypadku gdy byś brał tylko na siebie. No i zaczną Ci lecieć lata, które się liczą do ubezpieczenia :) Ale, tak jak wspomniał przedmówca: różnica jest zależna od ubezpieczyciela, warto zrobić rekonesans :)
sEsZela
Nowicjusz
 
Posty: 23
Rejestracja: 30 Paź 2009, 23:18
Miejscowość: Kraków

Re: OC a współwłaściciel

15 Lis 2010, 13:51

Najlepiej zapytać agenta lub poszperać na nacie jakie zniżki oferują. Czasem samemu możesz znaleźć na siebie korzystne oc wystarczy poszukać.

[ Dodano: 23 Listopad 2010, 11:24 ]
Ostatnio kumpel miał podobna sytuacje więc mogę co nieco napisać. A więc jeśli ojciec będzie współwłaścicielem i taką polisę weźmiesz to składka będzie za pewne nieco wyższa niż jakby wziął ją jako właściciel. Jednak jeśli Ty również będziesz widniał na polisie to automatycznie zbierasz zniżki dla siebie a przecież warto zacząć od razu i po kilku latach samemu mieć 60 % mniej. Polecam też dobrą lekturę http://www.autocasco-online.pl/ubezpiec ... ilnej.html

pozdro
daniello
Nowicjusz
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 Lis 2010, 13:49
Miejscowość: wawa
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jakie są niebezpieczeństwa które mogą nas spotkać podczas parkowania? Jakie są niebezpieczeństwa które mogą nas spotkać podczas parkowania?
  Parkowanie to jedna z podstawowych umiejętności, jakie kierowca powinien nabyć w czasie kursu nauki jazdy. Jednak nawet gdy ktoś wykona ten manewr prawidłowo podczas egzaminu, nie ma pewności, że będzie w stanie równie ...
  Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta
  Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta i przygotować je do cieplejszych warunków. Chociaż w tym roku zima była łagodna, to jednak nasz samochód przez kilka miesięcy był narażony na działanie mrozu oraz substancji ...

  • Warto przeczytać
  • Mustang - old car
   Mercedes F1W05 Hybrid
   Fiat Freemont Cross
   Pontiac Grand Prix